Sevgililer Günü Yapılabilecek Düşük Bütçeli Aktiviteler

 

Sevgililer Günü Yapılabilecek Düşük Bütçeli Aktiviteler

Sevgililer Günü Yapılabilecek Düşük Bütçeli Aktiviteler sayesinde sevdiğimiz kişiye hem kendini özel hissettirebilir hem de unutulmaz anlar yaşatabiliriz. Bunun için biraz hayal gücü biraz da araştırma yapmak yeterli olacaktır. Sevgililer gününün yaklaşması ile birlikte birçok kişi yaratıcı planlar yapmak için çeşitli önerileri dikkate alır.

Bu planların kusursuz olması için çoğumuz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Üzerinde düşünülmüş ve kalpten gelerek hazırlanmış bir sürprizin maddi değerinden çok yaratıcı olması sevdiğimiz kişide iz bırakabilmek için gerekir.

Sevdiklerimizle paylaştığımız özel anlarımızda onlara gerçekten sevildiklerini hissettirmek çok pahalı hediyeler almaktan ya da çok lüks mekanlara onları davet etmekten daha değerlidir. Bunun yanı sıra her zaman yapılabilecek ve oldukça bilindik etkinlikler olan; sinemaya gitmek, kafede sürpriz bir parti hazırlamak ya da yemeğe çıkmaktan çok daha farklı planlar yaparak da sevdiğimiz kişiye kendisini özel hissettirebiliriz.Sevgililer Günü Nedir?

Sevgililer Günü Nedir? Sorusunun yanıtını pek çoğumuz hemen cevaplayabiliriz. Her yıl belirli bir zamanda kutlanan bu günde sevdiğimiz kişinin kendisini özel hissetmesi için elimizden geleni yaparız. Birçok ülkede kutlanan bu özel gün kalıcı hatıralara sahip olabileceğimiz birçok aktivite ile ya da özel planlarla kutlanabilir.

Batılı toplumlarda Aziz Valentine günü olarak kutlanan sevgililer günü Valentine adındaki bir din adamı için ilan edilmiş olan bayram günüdür. St. Valentine Day olarak da bilinen bu özel günde sevgililer birbirine hediyeler almakta ve çeşitli kutlamalar yapmaktadır. Valentine kelimesi sevgili ya da hoşlanılan kişi anlamına gelir.

Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanır?

Sevgililer günü nedir? Ya da Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanır? Gibi birçok soru merak edilenler arasında yer alırken sevgililer günü her yılın şubat ayının 14’ünde kutlanmaktadır. Tarihsel olarak bakıldığında Antik Çağ’da şubat ayının ortasının aşkla olan bağlantısı mitolojiye de dayanmaktadır. Bu ay Zeus ile Hera’nın evliliğine adanması ile öne çıkar.

Bunun yanında Orta Çağ’da 14.yüzyılda karşılaşılan bazı kaynaklarda 14 Şubat’ın sevgililerin birbirine güzel sözlerle hitap ettiği bir zaman olarak kaydedildiği görülür. Bunun sebebi ise 14 Şubat’ın kuşların çiftleşme günü olarak kabul edilmesidir.

Günümüz modern zamanlarında yaşayanlar ise 19. Yüzyılda Amerikalı Esther Howland tarafından yollanan sevgililer günü kartı ile sevgililer gününü kutlamaya başlamıştır. Zamanla olay ticari bir boyu kazanmış ve tüm dünya genelinde bugün sevgililerin birbirine hediyeler alması gündeme gelmiştir.Sevgililer Günü İçin Yaratıcı ve Düşük Bütçeli Aktiviteler

Sevgililer Günü İçin Yaratıcı ve Düşük Bütçeli Aktiviteler için biraz üzerinde düşünülerek hazırlanmış etkinlikler kalıcı etki bırakabilecek güçte olur. Evli çiftlerin ya da sevgili olanların birlikte geçirecekleri özel anların değerli hale gelebilmesi için birçok aktivite yapılabilir.

·         Bunlardan biri çiftlerin geçmişte birlikte geçirdikleri özel zamanların fotoğraflarından oluşmuş bir albüm hazırlayarak bu albümde yer alan fotoğrafların altlarına duyguları yansıtan birkaç satır ilave etmektir. Daha sonra güzel bir akşam yemeğini birlikte hazırlayarak yemeğin ardından bu albüme bakmak ve hatıraları anımsarken geçmiş güzel günlerle ilgili konuşmak çiftleri mutlu edecektir.

·         Sevgililer gününde öncelikle güzel bir kahvaltı ile güne başlamak sevgililerin bu özel günü daha dolu yaşaması için ilk adım olabilir. Planlanmış bir gün içinde daha fazla aktiviteyi de barındırabilir. Bu sayede sevdiğimiz kişi ile o günü hem daha yoğun yaşayabilir hem de düşük bütçeli aktivitelerle bugünü zenginleştirebiliriz.

·         Akşam için sevdiğimiz kişi ile mutfakta birlikte güzel bir yemek hazırlamak da bu aktivitelerden biri olabilir.·         Her iki tarafın da sevdiği duygusal bir filmi birlikte izlemek ve film izlerken de keyifli atıştırmalıklarla zamanı güzelleştirmek mümkündür.

·         Sevdiğimiz kişi için hazırlayacağımız bir pasta da onu mutlu etme konusunda işe yarayabilir.

·         Bunun yanı sıra birlikte keyif alarak oynanabilecek oyunlar seçilebilir.

·         Sürpriz hediyeler almak ya da kendi yapacağımız hediyelerle bu günü unutulmaz kılmak da mümkündür.

·         Keyifli bir konser bileti sevdiğimiz kişi için düşünülmüş güzel bir hediyeye dönüşebilir.

·         Sevdiğimiz kişi ile planlanmış küçük bir tatil de düşük bütçeyle planlanabilir. Bir kamp etkinliği ya da sessiz sakin bir yerde piknik planlaması yapmakla da işe başlanabilir.

·         Sosyal yardım projelerinde birlikte görev almak sevdiğimiz kişi ile paylaşacağımız anlamlı anlara dönüşebilir.

·         Sevdiğimiz kişi ile birlikte yer aldığımız videolardan oluşan bir görsel etkinlik de yaratıcı bir hediye seçeneğine dönüşebilir.

·         Sevdiğimiz kişi ile sahip olduğumuz ortak zevklere göre planlama yapmak her zaman daha etkili sonuçlar verir. Örneğin kültürel gezilerden hoşlanıyorsak 14 şubatta düzenleyeceğimiz küçük bir kültür turu yaratıcı olabilir. Bu turu düşük bütçe ile gerçekleştirmek istiyorsak ücretsiz müzeler, sergi salonları işimizi kolaylaştıracaktır.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski