Siyaset Beni Aşar 🥴🥴🥴

 

yasamdan

Pazartesi sabahı uyandım uzuuuuun bir orman yürüyüşü yaptım. Hızımı alamadım bahçede normalde çim biçme makinesi ile biçtiğim büyükçe bir alanı bahçe makası ile kestim elim su topladı.

Bazı şeyleri anlayamıyorum sanırım hiç de anlayamayacağım. Siyaset beni aşıyor. Eşitlik, adalet, refah gibi kavramların ötesinde anlamadığım bir şeyler var. Bunları getirebileceğini düşündüğümüz muhalefet de sanki istemiyor olmasını. O yüzden ben yine çiçek, böcek, kitaplarla fani hayatıma devam edeceğim. 

Diyeceksiniz ki sen taa neredesin, sana ne otur oturduğun yerde işine bak. Deseniz de haklısınız. Ne haddime haftalardır uykusuz kalmak, çarpıntılar içinde heyecan duymak, vatanımın adaletle yönetilen refah bir ülke olmasını istemek... Nasıl olsa ben istesem de hiç bir şey değişmiyor.

Bu arada Avrupa' nın iki yüzlülüğünü de anmadan geçemeyeceğim. Seçim öncesi papa dahil hepsi iktidarı desteklerken, seçim sonrası ah vah vah sokaklarda kutlama yapıldı, ezilen hakkını arayan muhalif Türk halkı, yaa vah vah. Küfür edebilen bir insan olsam, şu seçim sonrası sağa, sola heryere okkalı küfürler ederim herhalde. Neyse kibarlık bende kalsın.

Dediğim gibi en iyisi bu dünyada akıl sağlığını korumak için çiçek, böcek, kitap, moda, fitness bunlara takıl. Yoksa dayanmak mümkün değil. Bir ara kafam o kadar bozuldu ki kapat Türkçe blogları dedim kendi kendime. Ama yazmadan da duramıyorum. Hele bu blog benim içimi döktüğüm günlüğüm gibi. Neyse normale döneriz herhalde, yani inşallah.

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bahçe, kitap, çiçek, böcek iyidir Derya :))

  YanıtlaSil
 2. Sanırım herkes artık aynı kafada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hala kendime gelemedim twittera bile bakamıyorum.

   Sil
 3. Ben de aynısını yaptım :/

  YanıtlaSil
 4. Her iki seçimin ardından ben de sabahın erken saatinde yürüyüşe çıktım. Bir hırs, kızgınlık, hayal kırıklığı. Şimdilerde yeni yeni itiraflar ortayaçıktıkça kızgınlık daha da büyüdü. Gençlerin iş çok zor. Ve çocuklarımn geleceği için endişeliyim artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar haklısınız ki kızmakta, öfkelenmekte!!! Sorunları düzeltmesini beklediğin ve bunu yapabilmeleri için destek verdiğin insanlar da yarı yolda bırakmış hissediyor insan. Bazı şeyleri hiç anlayamayacağız sanırım.

   Sil
Daha yeni Daha eski