Stranger Things 4. Sezon Bölümlerini Nasıl Buldum?
 

Stranger Things 4. Sezon

Geçtiğimiz sonbahar izledim Stranger Things'in 4. sezon bölümlerini. İlk 3 sezonu da oğlum Ada ile severek izlemiştik. Diziyi hiç bilmeyenler için kısaca bahsedeyim. 1980' li yıllarda 4 arkadaş Eleven adında bir kız bulurlar. Kızın psikokinetik güçleri vardır ve bir laboratuardan kaçmıştır.

Küçük bir kasabada esrarengiz olaylar olmaya başlar ve Eleven da bu olaylarla bir şekilde bağlantılıdır. 4 arkadaş bilmeden bir devlet sırrının üzerindeki perdeyi aralamıştır.

Anlayacağınız üzere son derece fantastik bir dizi ancak ilgin. bir konu. Kahramanların sevimli ve sıradan insanlar olması, dengeyi kurmuş. Dizi adından da anlaşılacağı gibi Stranger Things yani Garip Şeyler, Esrarengiz Şeyler diye çevrilebilir.Stanger Things 4. sezonda artık hayal sınırlarını zorlayan sahneler kullanılarak aman çok uzadı dedirtmeden izlendi. Dizinin bu bölümleri Netflix'te başlayalı çok oldu ve muhtemelen çoğu kişi izlemiştir ama izlemeyenler için bir kaç ipucu vereyim.

Yeni sezonda geçmişe dönüyor ve Eleven' ın çocukluğunu ve laboratuvardan kaçış hikayesinin tamamını görüyoruz. 

Sevindirici bir detay, Hopper'in ölmediğini ve Rusya'da bir hapishanede tutsak olduğunu öğreniyoruz. Joyce ve çılgın Murray onu kurtarmaya gidiyor.

Bir diğer ayrıntı da Hellfire Club ve grubun başkanı Eddie Manson.

Dizinin yönetmeni Harbor'un söylediği kadar destansı bir sezon olmuş. Daha fazla ipucu verip tadını kaçırmadan bırakayım. İzlemediyseniz ve bu tarz fantastik konuları seviyorsanız ilk sezondan başlamanızı öneririm.

Bu arada Stranger Things severlere iyi bir haberim de var. 2024' te dizinin 5. sezon bölümleri geliyormuş.


Diğer Dizi Tavsiyeleri de ilginizi çekebilir.


3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Arada ergenleri içimizi baysa da biz de Metehan'la izlemeyi seviyoruz bu diziyi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devamı da gelecekmiş bakalım neler olacak daha 😏

   Sil
 2. ayy daha izlemedim dördü :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski