Evlerde Yeni Yıl Dekorasyonu


Herkese merhaba ! Evlerde yeni yıl dekorasyonları tamamlandı mı? Artık yeni yıla sayılı günler kaldı. Bizim evde Aralık ayında ev bu döneme uygun kırmızılar, yeşiller ve parlak renklere bürünür ve Ocak sonuna kadar kalır. Daha önce de mevsimlere uygun dekorasyonlar sevdiğimi yazmıştım. Dekorasyonda çok renk sevdiğim için evimizin duvarlarınız beyaza boyamıştık, mobilyalarımız da oldukça sade. Böylece renkli dekorasyon objelerini kullanmak daha rahat oluyor ve boğucu bir atmosfer oluşmuyor.

Geçen yıla veda etmenin ve yeni bir yılı karşılamanın en iyi yollarından veya simgelerinden biri de süslenmiş yeni yıl ağacı. Türkler'in eskiden beri ağaç süslediğini biliyoruz. Bu dilek için veya bir şeyleri kutlamak için olsun hep kullanılan bir sembol olmuş. 

Süslenmiş bir ağaç ve ev bana soğuk kış günlerinde huzur, güvenlik ve sıcaklık hissi veriyor. Sıcak evimde bir fincan çay, kahve eşliğinde kitabımı okumak parayla satın alınamayacak bir mutluluk.

Kırmızı ve yeşilli süslemeler bu dönemlere çok yakışanlardan.

Mumlar her mevsim dekorasyonun vazgeçilmez parçalarıdır. Yılbaşı renklerine yakışan mumlara birkaç dokunuşla süsler ekleyebilir ve dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Doğada bulacağınız pek çok malzemeyi süsleme için kullanabilirsiniz.Sıcacık içecekler kış döneminin vazgeçilmezi. Evinizi zevkinize göre süsledikten sonra bir fincan kahve ve çayın keyfini çıkarabilirsiniz.


Kapı süsleri de yeni yıl süslemesinin ayrılmaz parçaları. Ben her mevsim farklı kapı süsleri kullanırım. 

Eğer müstakil bir eviniz varsa, evinizin dış kısmını ve bahçenizi de süsleyebilirsiniz.


Ev ya da bahçe süslemesinin bence sınırı yok. Herkes bu konuda kendi zevkine ve bütçesine uygun davranabilir. 

Evde Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler yazısı da ilginizi çekebilir.
 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ne güzeller bunlar Deryacım, bayıldım. Maalesef evimi süslemiyorum annem, babam ya da en azından bir tanesi hayatta olsaydı şöyle minik minik süsler ben de alıp, doyasıya süslemek isterdim ama onlar olmayınca Yeni Yıl kutlayamıyorum zaten annemi de Yeni Yıl'dan birkaç gün sonra kaybettiğimden psikolojik olarak çok etkileniyorum. 2007'de Kasım, Aralık hep yoğun bakımdaydı annem. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başınız sağolsun 🙏. Yine de insana motivasyon oluyor bu tarz dekorasyonlar .

   Sil
 2. Deryacım 2023 sana sağlık, başarı, huzur, mutluluk getirsin canım. Dileklerin gerçekleşsin. ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimiz için iyi bir yıl olur ☺️

   Sil
 3. Gelen bir arkadaşım senin evinde her süs ne güzel duruyor bende dağınıklık yapıyor göze güzel gelmiyor dediğinde ben de seninle aynı şeyi düşündüm. Evim sade ve açık tonlarda, onun için süsler karışıklık yaratmıyor renk veriyor. Fakat çıntı pıntı öyle çok şey yaydım ki nasıl toplayacağım bunları bilmem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet duvarlar renkli olunca dekorasyon objelerini daha sade seçmek gerekir. Bizde de epeyce ivır zıvır var ama bizi mutlu ediyor 😀

   Sil
Daha yeni Daha eski