Bir Cee Deyip Kaçacağım:) Haziran-Temmuz Neler Oldu?

haziran-temmuz-2021

 

Herkese merhaba! Kendime göre uzun bir ara verdim ama inanın taslaklardaki yazılarımı dahi düzenleyecek vaktim olmadı. Bu da hem bir corona günlükleri hem de aylık iç dökmeleri yazısı olsun dedim yine yazmadan duramadım:)

Aşı olduğumu yazdıktan sonra çok soru geldi bir yan etki oldu mu diye. Önce o konuya açıklık getireyim. Geçen seferki yazımda yazdığım belirtiler dışında olumsuz bir şey yaşamadık. İlk aşımızı olduk yazımdan detayları okuyabilirsiniz. Kısmetse Temmuz sonu ikinci aşıyı olacağız. Onun detaylarını da yazarım. Aşının üzerinden 22 gün geçince test zorunluluğu da bitiyor. En azından ikide bir gidip test olmaktan kurtuldum.

Gelelim asıl zamansızlığımın nedenine. Okulun son iki haftası inanılmaz yoğun geçiyor. Geçen hafta hemen her gün bir etkinlik vardı. Çocukları hazırla, çantalarını hazırla ordan burdan al, Karya'nın veda partisi derken, günler nasıl geçti anlamadım. 

Araya bir de Karya ve Ada'nın minik piyano konserleri girdi. Ada bu yıl müzik okulunun sınavına girdi ve bir üst seviyeye geçmeye hak kazandı. Meraklısı için konser videolarını ekliyorum 🧿🧿🧿. (videolar sadece özel paylaşım için linklenmiş olup başka yerlerde paylaşılmamasını önemle rica ederim. Sadece yazının içinde okurların izlemesi için izin verilmiştir)

Korona önlemleri kapsamında konser açık havada yapıldı. Karya'nın ilk konseri olduğu için çok heyecanlıydı bazı yerlerde tekledi. Artık kusuruna bakmayın:)


Bu hafta artık son haftamız. İnşallah Perşembe günü Ada, Cuma günü Karya karne alacak ve biz de rahat bir nefes alıp Eylül'e kadar dinlenmeye çalışacağız:) Bu arada hep bahsediyordum Karya'nın okul aile birliğindeydim ve artık ortaokulda devam etmeyeceğim diye. Ada'nın veda kutlaması yine annelere düşünce kendimi onun hazırlıkları içinde buldum mecburen:) Neyse bunlar güzel heyecanlar. Karne töreninden sonra sadece sınıf olarak küçük bir kutlama yapacağız.

Avusturya'nın sevdiğim bir yanı, okul kutlamaları abartılmıyor. Öyle yuvada, ortaokul,lisede kep giyme törenleri filan yok:) Ancak üniversite mezuniyetinde yapılıyor böyle bir şey. Türkiye'de yuva çağında başlayan bu kep ve cübbe giyme merakına o yüzden şaşırıyorum gördükçe 🙈. 

Sadece lise mezuniyeti burada önemli. Lise bitince öğrenciler Matura (Bachelor) sınavına giriyor ve sonra da bir balo düzenleniyor. Ama yine okulda oluyor tabii. 

Neyse konuyu dağıtmayayım. Ada'nın gitmek istediği bir lise vardı medya ve komünikasyon üzerine, oraya hak kazandı. Şimdi sadece kontenjanda sorun çıkmaması için dua ediyor ve kabul mektubunu bekliyoruz:) 

Artık beni taslaklarda bekleyen yüzlerce yazıyı düzenleyip yayınlamaya önümüzdeki hafta başlarım. Sanırım Cuma'dan sonra bir iki gün kendime gelemem:) Kendinize iyi bakın bir sonraki yazıda görüşmek üzere 🙋

aile-ve-cocuklar12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Yoğun bir dönem geçirmişsin. :) Videoları dinledim, çok güzel. Öyle bir ortamda herkes heyecan yapar tabi. :)
  Şu kutlama olaylarını ben de anlamıyorum. Bizim dönemde sadece üniversitede oldu ona bile gitmedim, sadece stadyumdaki mezuniyet törenine gittim. Şimdikiler ana sınıfından başlayıp kep cübbe giyiyor, bir önemi kalmıyor ki.

  YanıtlaSil
 2. Çocuklar tabii ki vaktin cogunu alıyor. Belli bir yaştan sonra da hayatlarına dahil etmiyorlar:)) Her şey gönlünce olsun

  YanıtlaSil
 3. ce eeeee :) oh haberler güzeeeel :)

  YanıtlaSil
 4. Bol antikorlar dilerim Deryacığım. Ve bol piyano resitalleri. Mutlu yazlar 😍🤚🌺

  YanıtlaSil
 5. Kabul mektubu gelir ve istediği okulda okur umarım :)

  YanıtlaSil
 6. O zaman şahane bir yaz tatili diliyorum..

  YanıtlaSil
 7. İki gence de eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
 8. Öncelikle Ada ve Karya'yı tebrik ederim bu güzel uğraşları için. Müzik müzik müzik...Sizde sürekli test zorunluluğu varmış burda teste ulaşmak zor oldu. Temaslılara bile yapmadılar çok zaman.
  Biz bu yıl okul telaşı yaşamadık. Hatta karneleri okullar kapanmadan 1 hafta önce online yayınlamışlar tesadüfen öğrendik. Garip bir eğitim yılı oldu. Garip ve çocuklar için talihsiz...

  YanıtlaSil
 9. Yorucu olsa da keyifli zamanlar. Yolu açık olsun tüm çocuklarımızın😍😍😍

  YanıtlaSil
 10. Bu yoğun tempoda sonra güzel bir dinlenmeyi hak etmişsiniz. Mini konserler harikaydı. Maşallah çocuklar pırıl pırıl yolları açık olsun.

  YanıtlaSil
 11. Ne güzel koşturmalar bunlar. Çocukları kocaman tebrik ediyorum :) Hepiniz güzel bir tatili hak etmişsiniz, keyifle geçsin yaz.

  YanıtlaSil
 12. güzel koşuşturmalar bunlar yorsa da güzel enerji katıyor insana

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski