Corona Günlüklerim - İlk Aşımızı Olduk!

 


Uzun zamandır corona günlüğü yazmamıştım. Artık belirli bir rutine girdi yenilik olmuyordu pek sanırım ondan:) Bizde günlük vaka sayısı 300ün altına indi çok şükür. Ama insanlar yazın oraya buraya tatile gidip yine azdırırlarsa bilmem.

Bu arada çocuklar okulda haftanın 3 günü test oluyor. Biz de önlem olarak evde haftada bir, 10 günde bir yapıyoruz. Sadece paket yemek alınabiliyordu, restorantlar açıldı. Diğer mağazalar zaten maskeli girme şartıyla açıktı. Karşındakinin ne konuştuğu zor anlaşılsa da mecburen alıştık maskeli yaşama.

Şubat ayında aşı için başvurmuştuk. Yaş ve aciliyet sırasına göre randevu verildiği için yeni sıra geldi. Aslında ben Haşimoto hastalığım nedeniyle risk altındayım ama dikkatli yaşıyorum ve sağlığım yerinde diye böyle bir öncelik talep etmedim. 

Neyse mail gelince aşının Biontech olduğunu gördük ve sevindik. Artık Astra Zeneca yapılmıyor. Sadece ilk aşı olanlar ikinciyi de Astra Zeneca olmak durumunda. Ev doktorumuzda (sanırım Türkiye'de aile doktoru deniyor) yaptırmak istedik. Toplu yapılan spor salonlarında randevu daha çabuk geliyor ama dediğim gibi bir telaş yapmadık çabuk olsun diye. 

Doğrusu doktorun eli çok hafif olduğu için aşının yapıldığını bile anlamıyor insan. İlk gün sadece aşırı bir yorgunluk ve uyku hali hissettik. İkinci gün kolumda oynatınca hafif bir ağrı ve aşı çevresinde hafif kızarıklık oldu. Yorgunluk hali de aşırı olmasa da devam etti. 

Eşimde ise grip başlangıcına benzer belirtiler oldu. Yorgunluk, kırıklık, baş ağrısı gibi. Aslında corona geçirip fark etmediğinde de bu belirtiler olabiliyormuş ilk aşıda. Kışın bir günlük bir ateş ve kırgınlık geçirmişti ama testi negatifti. Belki de geçirdi farkında olmadan. 

İkinci aşı daha çok yan etki yapıyormuş merakla bekliyorum. Temmuz'da da ikinci aşımız kısmetse. 

Artık çip mi takılıyor, ne yapılıyor bilmem ama ilerde aşısız birçok şeyi yapamayacağımız kesin. Seyahat etmek ilk aklıma gelen. Hatta havuza, kuaföre gitmek için bile test gerekiyor. Gelişmeleri ve başka yan etkiler olursa paylaşırım merak edenler için:)

Corona Konulu Yazılar

21 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Şifa olsun.Aşı olunca insan bir rahatlıyor.Alman aşısı oluyor bizde de şimdi herkes,bize Çin aşısı kısmet olmuştu:) Şeyi anlamadım test yapıyoruz evde derken, evde nasıl yapıyorsunuz, haftada 3 gün çocuklara test fazla değil mi??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ☺️. Eczane her ay sağlık kartımızla adam başı 5 test kiti veriyor. Dilersen kendin kontrol amaçlı yapıyorsun dilersen videoya çekerek tastik ettiriyorsun telefonunla. Çocuklarsbir ara hergündü 3e düstü erken teşhis için.

   Sil
  2. ne güzel bir sistemmiş, keşke biz de de olaydı.En azından kendinden şüphelenen herkes hastanelere koşmazdı. Neyse aşılama çoğalıyor umarım herkese şifa olur.

   Sil
 2. Antikorunuz bol olsun. Bende kol ağrısı dışında bir şey olmadı. O da bir gün sürdü.Can yarın olacak, bakalım onda nasıl etki edecek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol sizin de:) İkinciyi merakla bekliyorum yan etki oluyor diyorlar ama bakalım.

   Sil
 3. Bol antikorlar dilerim Deryacığım. Ben de ilk dozu oldum. Hepimize şifa olsun. Sevgilerimle :))

  YanıtlaSil
 4. Eminim dış güçler takmıştır o çipi. Mıknatısla filan bir kontrol edin isterseniz:))

  YanıtlaSil
 5. Hayırlı olsun, faydasını görürsünüz inşallah :-) Faydasının yanı sıra zaten sizin de dediğiniz gibi ileride aşısız hiç blrşeye izin verilmeyecek gibi... Darısı bizim başımıza:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Darısı başınıza inşallah bir an önce olabilirsiniz:)

   Sil
 6. So wonderful that you were able to get vaccinated! I have my first dose and also felt really tired afterwards. But it is a relief to have that extra bit of protection.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I also think that is a protection. We have a lot of vaccines since our childhood and we survive them too:)

   Sil
 7. Sali gunu 2..asim var öncelkli gruplardan birinde olduğum icin cok heyecanliyim ben de. Umarim size de bol antikor olur asi

  YanıtlaSil
 8. Yan etkiler çok merak ediliyor tabi. Belki ikinci yazının başlığı: İkinci aşıdan sonra yan etki olarak neler oldu olabilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka paylaşacağıma emin olabilirsin:)

   Sil
 9. Çok geçmiş olsun. Okullarda devamlı test yapmaları ne kadar güzel.
  Ben de ay sonu ilk doz aşımı olacağım. Garip duygular içinde olsam da aşı olmak şart...
  İyi geceler.

  YanıtlaSil
 10. Hayırlı olsun. Ben de Biontech yaptırdım. İlk doz hafif kol ağrısı dışında yan etki yapmadı. Şifa olsun herkese.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkese şifa olsun mecburen yaptırıyoruz. Başka türlü normal hayata dönemeyeceğiz:)

   Sil
Daha yeni Daha eski