Web Analytics
Corona Günlüklerim - Test Olduk Kuaföre Gittik:)

Corona Günlüklerim - Test Olduk Kuaföre Gittik:)


 Herkese merhaba. Sıradan aylık yazı düzenine ne zaman dönerim bilmem ama pandemi hala devam ettiğine göre, bizde nasıl geçiyor konusu daha bir gündemde sanki. Okullar ve bazı işyerleri açıldı nihayet. Kuaförler de açıldı ama kuaföre gitmek için iki günden eski olmayacak bir sürede test yaptırmış olmanız gerekiyor. Tabii kuaförler de her iki günde bir test yaptırıyor. Neyse randevumuzu aldık hem kuaför hem test zamanını uydurup. Doğrusu oldukça organize gördüm test merkezini. Daha önce Karya için drive in gibi bir yere gitmiştik. Şimdi her ilçeye spor salonları gibi yerlere test merkezleri kuruldu. İlk zamanlar çok kalabalıktı ama biz gittiğimiz gün çok sakindi. Zaten çok kısa sürdü hemen çıktık ve 15 dakika içinde de telefonumuza negatif olduğumuzun sonuçları sms' le geldi. Artık hepimizin saçı insanlıktan çıkmış bir durumdaydı. Hele ben hep kısa kestirdiğim için azıcık saçıma artık nasıl şekil vereceğimi bilmez durumdaydım:)

Ancak ne yazık ki bin-binbeşyüz civarında seyreden günlük hasta sayısı yine artmaya başladı 2500'lere çıktık. Bu kadar önleme (?) rağmen neden hala artıyor bilemiyorum. Çok sinir bozucu bir durum. Umarım okullar yine kapanmaz. 

Tek tesellimiz dondurucu Ocak soğuklarından sonra havanın biraz daha ısınması. Güneşli bir bahar havası hakim birkaç haftadan beri. Hatta geçenlerde yapı markete uğrayıp biraz bitki çiçek bile aldık moral olsun diye.

Birkaç senedir bir kamelyamız vardı, toprağa ekince dondu. Yapı markette beyaz çiçekliyi görünce yine dayanamayıp aldık. Saksıda tutup kışın kapalı yere alacağız umarım yaşar. Karanfilleri çok severim bir iki yıl saksıda yaşıyor mis gibi de kokuyor:) Birkaç da yeşillik aldık, defne, yabani kekik, vazgeçilmesim biberiye... Yavaş yavaş bahçe işlerine hazırlık yapıyoruz.
Şimdilik bizden haberler bu kadar. Kalın sağlıcakla...  6/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. 8 aydır kuaföre gitmiyorum delirecegim:)

  YanıtlayınSil
 2. Artık kaç ay oldu kuaföre gitmediğim bilemiyorum bile :) Ama yeter ki corona geçsin, vaka sayıları artmasın artık insanlar önlem alsın gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz... Umarım yaza doğru tamamen biter corona...

  YanıtlayınSil
 3. Güle güle kullanın saçlarınızı :)

  YanıtlayınSil
 4. Kuaföre gitmeyi sevmezdim ben ama mecburen gidiyorduk işte. Corona çıktığından beri hiç gitmedim. 2 kez eşim aldı uçlarından 2 kez de ben kendim halletttim. Saçlarım dalgalı ve uzun olunca sıkıntı olmadı.
  Okul sorunu biz de tam bir kısır döngü artık. Bugün liselerde sınav başlıyordu aniden yine erteleme. Çocuklar çok yoruldu, psikoloji falan kalmadı. Zaten biliyorsun pek çok yerde online eğitime ulaşamayanlar var.

  YanıtlayınSil
 5. Panamiden bu yana hiç gitmedim kuaföre 😊benim küçük kardeşimin elinden geliyor kaş bıyık olayı 😀annnemde çok güzel saç boyar keserde bu sayede kurtarıyorum 😊güle güle kullan canım benim sevgiler 🤗😊

  YanıtlayınSil
 6. Biz de yorulduk Coronadan ama azalacağına artıyor. Umarım biter.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski