Zauberflöttenrache - Manfred Baumann - Kitap Tavsiyesi


Sevdiğim Salzburg' lu yazarlardan biri olan Manfred Baumann' ın Zauberflöttenrache kitabını okuyalı çok oldu ; ancak sevdiğim yazarları arka arkaya okuyunca bloga eklemek için biraz bekliyorum. Tabii yazarın her kitabı gibi bu da Salzburg' da geçiyor. Bildiğiniz gibi Manfred Baumann, her kitabı için Salzburg' un farklı bir yeri ve mekanını seçiyor. Bu kez de mekan Salzburg Festival Oyunları ve Mozart' ın ünlü operası Sihirli flütten gece kraliçesi. 
Opera' da gece kraliçesini oynayan sanatçı Anabella Todorova tam da operanın premiyeri  sahnelenirken sahnede düşüp ölüverir. Baumann kitaplarının ünlü dedektifi komiser Merana ve arkadaşları bu ölümün ardındaki sır perdesini aralamaya çalışırlar. 
Paha biçilmez müzik aletleri sahtekarlığı, entrikalar ve fonda nefis Salzburg... En sevdiğim şehirlerden biri . Belki de yazarın kitaplarını severek okumamın nedenlerinden biri de hepsinin Salzburg' da geçmesi.  Sokaklarda gezinirken klasik müzik namelerinin adımlarınıza eşlik etmesi, nezih insanlar; diyorum ya tam benlik bir şehir. Okuduğum diğer Manfred Baumann kitaplarına buradan bakabilirsiniz. 

Zauberflötte-Königin Der Nacht
(Sihirli Flüt-Gece Kraliçesi)20 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. teşekkürler canım not aldım ben de sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Bunu da not edelim :)) çok teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Keyifli okumalar :)

   Sil
 3. Derya konusu çok güzel. Polisiye tam benlik. Okumak isterim ama yine Türkçesi yok:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçesi olmayabilir sanırım İngilizce ve Almanca' sı var sadece :)

   Sil
 4. Bu tarz kitapları okumayı çok seviyorum. Katil kim Derya’cım? Merak ettim. Burada bulabilme imkanım var mıdır acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakanlar oldu sanırım Türkçe' si yok :)

   Sil
 5. Türkçesi yok galiba kitabın. Yazarın tüm hikayelerini yaşadığı şehirden seçmesi çok ilginç ve de özgün. Bi de viyana gezisinde salzburg'a uğramadığıma çok pişman oldum şimdi sen anlatınca...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salzburg bir masal şehri. Mutlaka bir kez de olsa gidip görmeye değer.

   Sil
 6. Oldukça gizemli bir konusu var sanırım. Salzburg'da geçiyorsa ve üstelik klasik müzik varsa kesinlikle okunası bir kitap. Teşekkürler tavsiye için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Salzburg' un her köşesi masalsı zaten :)

   Sil
 7. Bloğunuzu yeni keşfettim, takibe aldım. Paylaşımlarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
 8. Türkçesi olsaydı okurduk, konusu itibarıyla güzel bir kitaba benziyor. Bu arada Salzburg'u merak ettim. İnşallah bir gün gitme fırsatı bulurum :)

  YanıtlaSil
 9. Ich Liebe Manfred Baumann, Ich bin selbst vom Salburg.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Das ist suğer!!! İch komme jedes jahr nach Salzburg. Es ist meine liebling Stadt überhaupt. Danke für deine kommentar Liebe Anna :)

   Sil
Daha yeni Daha eski