27 Haz 2019

Zauberflöttenrache - Manfred Baumann - Kitap Tavsiyesi


Sevdiğim Salzburg' lu yazarlardan biri olan Manfred Baumann' ın Zauberflöttenrache kitabını okuyalı çok oldu ; ancak sevdiğim yazarları arka arkaya okuyunca bloga eklemek için biraz bekliyorum. Tabii yazarın her kitabı gibi bu da Salzburg' da geçiyor. Bildiğiniz gibi Manfred Baumann, her kitabı için Salzburg' un farklı bir yeri ve mekanını seçiyor. Bu kez de mekan Salzburg Festival Oyunları ve Mozart' ın ünlü operası Sihirli flütten gece kraliçesi. 
Opera' da gece kraliçesini oynayan sanatçı Anabella Todorova tam da operanın premiyeri  sahnelenirken sahnede düşüp ölüverir. Baumann kitaplarının ünlü dedektifi komiser Merana ve arkadaşları bu ölümün ardındaki sır perdesini aralamaya çalışırlar. 
Paha biçilmez müzik aletleri sahtekarlığı, entrikalar ve fonda nefis Salzburg... En sevdiğim şehirlerden biri . Belki de yazarın kitaplarını severek okumamın nedenlerinden biri de hepsinin Salzburg' da geçmesi.  Sokaklarda gezinirken klasik müzik namelerinin adımlarınıza eşlik etmesi, nezih insanlar; diyorum ya tam benlik bir şehir. Okuduğum diğer Manfred Baumann kitaplarına buradan bakabilirsiniz. 

Zauberflötte-Königin Der Nacht
(Sihirli Flüt-Gece Kraliçesi)10 yorum:

 1. teşekkürler canım not aldım ben de sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Bunu da not edelim :)) çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Derya konusu çok güzel. Polisiye tam benlik. Okumak isterim ama yine Türkçesi yok:(

  YanıtlaSil
 4. Bu tarz kitapları okumayı çok seviyorum. Katil kim Derya’cım? Merak ettim. Burada bulabilme imkanım var mıdır acaba?

  YanıtlaSil
 5. Türkçesi yok galiba kitabın. Yazarın tüm hikayelerini yaşadığı şehirden seçmesi çok ilginç ve de özgün. Bi de viyana gezisinde salzburg'a uğramadığıma çok pişman oldum şimdi sen anlatınca...

  YanıtlaSil
 6. Oldukça gizemli bir konusu var sanırım. Salzburg'da geçiyorsa ve üstelik klasik müzik varsa kesinlikle okunası bir kitap. Teşekkürler tavsiye için :)

  YanıtlaSil
 7. Bloğunuzu yeni keşfettim, takibe aldım. Paylaşımlarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
 8. Türkçesi olsaydı okurduk, konusu itibarıyla güzel bir kitaba benziyor. Bu arada Salzburg'u merak ettim. İnşallah bir gün gitme fırsatı bulurum :)

  YanıtlaSil

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazın ve Enter Tuşuna Basın