Beyoğlu Anılarım-20Oğlum Ege 3 yaşlarına gelmişti. Artık hayatımın değişmesi gerektiğini kabullenmeye başlamıştım. Evde yaptığım ufak tefek işlerin dışında bir iş arayışına girdim. Bir ithalat ihracat firmasına yurtdışı temsilcisi olarak girdim. Günlük hayatı organize etmek zor da olsa çalışmak iyi gelmişti. Ne yazık ki iş yerim ve patronumla anlaşamadık. Ama doğru dürüst bir işe girmeyi kafama koymuştum. Evliliğimle ilgili şüphelerim son bulmak bilmiyordu çünkü.
Ve bir gün beklediğim kanıt geldi. Telefonunda bir kadınla mesajlaşmalarını buldum. Birbirlerini özlediklerini yazıyor sevgilerini itiraf ediyorlardı. Artık evliliğimiz o kadar yıpranmıştı ki üzüldüm mü bilemedim bile. Bir saniye bile düşünmeme gerek yoktu. Hemen boşanma kararı verdim. İlk günler buna karşı çıktı. Oturmuş düzenini bozmak istemiyordu tabii. Üstelik ilişki kurduğu kadın da evliydi. Çok iyi giden bir evliliğimiz olsa affeder miydim bilmem. Hayatta her şey siyah ya da beyaz değil. İnsan kesin olarak şunu yaparım diyemiyor yaşamadan. Ama ben son dönemece gelmiştim bundan ötesi yoktu. Çocuğumu babasız bırakmamak adına çok bile sabır göstermiştim ama iyi bir baba da değildi. Oğluna kötü davranmıyordu ama eve gelmemesi, oğlumuzun doğum gününde bile başka insanlarla içmeye gidip unutması gibi olaylar zaten çoktan bardağı taşırmıştı. Bir de aldatılmanın kanıtını bulunca kararımı vermekte zorlanmadım.On yılımı geçirdiğim yerde bana ait olduğumu hissettiğim tek kişi oğlumdu. O cehennemden ancak onun elinden sıkı sıkı tutarak çıkabilirdim.

Hiç bir şey talep etmeden mahkemeye başvurdum. Birkaç  gün içinde iş buldum. Ne yazık ki o güne kadar evden çeviri işlerini yaptığım bazı ortak tanıdıklar, boşandığımı öğrenince eski eşimin ailesine ayıp olur diye bana iş vermeyi kestiler. Ev ve yakınında yuva arayışı çok kolay olmadı ama oldukça aradıktan sonra işimi, evimi ve oğlumun yuvasını birbirine yakın yerlerde bulabildim. On yılımı geçirdiğim evden eşyalarımı toplamak garip bir duyguydu tabii insan yaşadığı her yere alışıyor. Ama yeni bir hayata başlayacak olmanın heyecanı da vardı içimde.


Ege için yeni düzene alışmak çok kolay olmadı tabii. Babası sürekli evden taşınmak isteyen annen diye topu bana atıyor kendisi tüm sorumluluktan sıyrılıyordu. Ama oğlum doğduğundan beri benimle olmaya alışkın olduğundan, annesiyle taşınmayı uysalca karşıladı. Neşeli ve arkadaş canlısı bir çocukken, boşanma sonrası içine kapandı. Babasının ailesi de pek yardımcı olmadı bu sürece. Bizi neredeyse yok saydılar evden ayrıldıktan sonra. Sanki ben ve oğlum, o ailede hiç var olmamıştık. Böylece hayatta ikimiz yapayalnız kaldık.
Belki garip gelecek ama, biten evliliğimin ardından bir damla gözyaşı dökmedim. Akıtacak tek bir damla kalmamıştı çünkü hepsini evliliğimin içinde akıtıp tüketmiştim. Mahkemede imzayı atıp boşanmış bir kadın olarak çıktıktan sonra derin bir nefes çektim içime. Hissettiğim tek şey özgürlük ve rahatlamaydı. Bu kapıyı kapatmıştım ve önümdeki yeni kapıyı açmaya hazırdım.

Minicik dört duvarımın arasında o kadar mutluydum ki... Hayatımda ilk kez herşeyi ve herkesi arkamda bırakıp kendime yeni bir düzen kurmuştum. Üstelik yalnız da değildim Artık sorumlu olduğum bir oğlum vardı.
Sabah erkenden evden çıkıyor Ege’ nin yuvasına gidiyorduk. Sonra da işime yetişiyordum. Uzun zamandır bu kadar hevesle çalıştığımı hatırlamıyorum. İş yerim yeni açılmış bir spor dergisi idi ve finansal problemleri vardı. Maaşları ödemekte gecikiyorlardı ama bu bile beni karamsarlığa itmiyordu. Artık ileriye dönük bir adım atmıştım ve arkama bakmaya niyetim de yoktu. Bir yandan günde 12 saat çalışıp oğlumla ilgilenirken farklı bir iş fırsatı da arıyordum.

Beyoğlu Anılarım 21. bölüm

39 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. bayıldım büyük bir keyifle okudum...güzel bir hafta olsun inşallah...sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Ne diyeceğimi bilemiyorum Derya'cığım. Ne büyük sınavlardan geçmişsin. Güçlü kadınmışsın. Maşallah sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yasadigimiz olaylar bizi güclü yapiyor 🤗

   Sil
 3. Derya,bu seriyi sadece okuyorum.Gercek yasam öyküleri beni hayata bağlıyor.. Herşey gönlünce olsun..

  YanıtlaSil
 4. Bu bölüm çok güzel geldi :)

  YanıtlaSil
 5. Bir dua vardır: Allah kolay geçitten geçirsin, diye..

  Zor, ama imtihan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatta her yasadigimizin bir nedeni ve edindigimiz kazanimlar, dersler var . Yorumunuz icin tesekkür ederim 😊

   Sil
 6. Ah be Derya film senaryosu gibi ama çok gerçek bir hikayen var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda benzer olaylari yasayan cok okurum varmis bana gönderdikleri mesajlardan okuyorum.

   Sil
 7. sabırsızlıkla bekliyorum devamını

  YanıtlaSil
 8. ay yaa of yani iyi kurtulmuşsun valla oh bundan sonrası daha iyi olcak senin için :)

  YanıtlaSil
 9. cidden film gibi ama umut vadeden..güçlü kadınsınız ve bu bana ilham veriyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel cümleler icin tesekkür ederim 😊

   Sil
 10. Bazen kangren olan yeri kopartmak gerekir. Sende öyle yapmışsın. Hakkında hayırlısı olsun her şeyin canım :)

  YanıtlaSil
 11. O anlara dönüp seninle birlikte heyecanlandım bende ♥

  YanıtlaSil
 12. Bu serien gerçekten bayılıyorum canım

  YanıtlaSil
 13. derya hanım güçlü bir kadınsınız Allah yardımcınız olsun bence hiç üzülmeyin çünkü bir çok insan aynı sıkıntılarla boğuşuyor öyle gildüklerine mutluluk resimleri paylaştıklarına bakmayın tam devamını bekliyorum yazacaktım altta ki devam edecek yazını gördüm umarım çocuğunuz çok iyi yetişip kendini geliştirir hayatta başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim bu anilar gecmiste kaldi. Oglum simdi 18 yasinda 😊

   Sil
  2. hım ama suç sizin bizim geç haberimiz oldu :) Hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin.

   Sil
  3. Tesekkür ederim. Bu 20. Bölüm. Diger bölümleri beyoglu anilarim kategorisinde bulabilirsiniz. Sevgiler 😊

   Sil
  4. tamam tamam suç bizim blog yazmaya geç başladık sevgiler saygılar bizden :)

   Sil
  5. Estagfurullah suc ne demek ilginizi cektiyse bakmak istersiniz diye eski bölümlerden bahsettim sadece.

   Sil
 14. Sanki miladın gibi olmuş Derya'cığım. Karar vermen çok doğru olmuş. Bugüne kadar uzanan bu yolda yaşadıklarını merakla bekleyeceğim. Kuvvetli karakterin var Derya. Seni kutlarım, bunca şeye rağmen pes etmemişsin... Emeğine sağlık canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kangren olan kolu kesmek gerekir bazen 😊

   Sil
 15. Hayatta her şey insan için var. Bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor tabii. Oğlunuzla birlikte mutlu bir hayat dilerim.

  YanıtlaSil
 16. Ne kadar güzel yazmışsın. Zor günlermiş ama o rahatlamayı hissetmek müthiş olmuştur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O özgürlük duygusu paha bicilmezdi 😊

   Sil
 17. Ne kadar güçlü bir kadınsın...

  YanıtlaSil
 18. Bir kac bolum biriksin peşpeşe okuyayım dedim.. güçlü bir karakter olduğun zaten gençliğinden belliydi.. muhteşemsin Derya 🌷

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski