Beyoğlu Anılarım-21İlk zamanlar eski eşim Ege’ yi görme bahanesiyle kafasına her estiğinde uğruyor ve tabii neler yaptığımı kontrol ediyordu. Yıllar içinde ne yaparsam yapayım bu kadın gitmez fikrine o kadar alıştırmıştı ki kendini; şimdi kendime kolayca bir hayat kurmama inanamıyordu. Babamdan aldığım iyi bir huy varsa, kangren olan kolu kesip atabilme özelliğim. Bir insan veya bir olay benim için bitmişse bitmiştir. Zaten mücadelemi önceden vermişimdir ve bitirdiysem de geri dönüş olmamacasına bitirmişimdir.  Artık evli olmadığımızı kabullenmesini ve aklına estikçe değil, haber vererek oğlunu görmeye gelmesini rica ettim.
Bu arada Ege’ nin sadece yuva ücretini binbir zorlukla söylene söylene ödüyordu. Bir gün çalıştığım dergi adına bir söyleşi yapmaya Avrupa yakasına geçmiştim. Yuvadan Ege’ nin hastalandığını haber vermek için aradılar. Benim geri dönmem en az 3 saatimi alırdı, babasının işi ise 10 dakikalık mesafedeydi. Telefon ettim, çocuğu alıp hemen doktora götürmesini söyledim. İşi olduğunu söylediyse de mecburen gitti. Hemen doktora götürüp ateşli çocuğu ilaçlarını bile almadan tekrar yuvaya bırakmış. Nefes nefese yuvaya ulaştığımda yuvanın müdiresi bile hayretler içindeydi yaşananlardan dolayı. Bana yaptıklarına şaşırmaktan çoktan vazgeçmiştim de, en azından çocuğuna sahip çıkmasını beklerdim.


Derken inanılmaz bir gelişme oldu. İnternette bir şey araştırırken, karşıma onun adı çıkıverdi. İnanmak istemedim. Yok canım isim benzerliği olmalı dedim. Mesaj yazsam mı yazmasam mı diye düşünüp durdum. En sonunda yazmaya karar verdim. Karşımdakinin gerçekten Gökhan olup olmadığından emin olmak için anne ve babasının adını sordum. Gerçekten de oydu. Kader bizi garip bir zamanda mucize gibi karşılaştırmıştı.
Böylece mesajlaşmaya başladık. Boşandığımı öğrendikten sonra, beni unutamadığını ve hala sevdiğini itiraf etti. Yıllar önce bu sözleri duyabilmek için neler vermezdim... Asla gerçekleşeceğine inanamadığım bir şeydi bu. Ayrıldıktan sonra neler yaptığını anlattı uzun uzun. Türkiye’ nin güneyinde turizm sektöründe çalışmış sonra Almanya’ ya gitmiş ve orada evlenmişti. Kısa süren bu evliliğin ardından Avusturyalı bir kadınla evlenip Avusturya’ ya yerleşmişti. Beş yıllık evlilikten sonra boşanmıştı. Çocuğu yoktu. Ayrıldığımızda başka bir kadından çocuğu olmamasını dilediğim günleri hatırladım J
Aylarca her gün uzun uzun yazıştık. Kimi zaman geçmişi anıp ağladık, kimi zaman birbirimizi her şeye rağmen hala sevdiğimizi itiraf ettik. Bir gün, beni ziyarete geleceğini söyledi. Bu haberin heyecanını üzerimden atamamışken birkaç gün içinde geleceğini öğrendim. Heyecandan ölebilirdim. Gerçekten yeniden birlikte olmamız mümkün olabilir miydi? Benim için artık hayatta ilk sırayı oğlum alıyordu. Sonunda üzüleceğimi de bilsem onu mutsuz edecek bir karar alamazdım.
O birkaç günü nasıl geçirdim bilmem. Deli gibi evi temizledim, işyerinde adeta uçarak çalıştım. Ve büyük gün gelip çattığında yüreğim ağzımda beklemeye başladım. Ayrı olduğumuz yıllar boyunca, ailesi  ile aynı adada yaşadığımızdan dolayı zaman zaman karşılaşmış ancak sadece selamlaşmakla yetinmiştik. Bir kez ailesini ziyarete geldiğinde yanında genç ve güzel bir kadın görmüş ; kendimi eve zor atmış ve deli gibi ağlamıştım. Artık iki özgür insandık. Kapıyı çalıp içeriye girdiğinde ağlasak mı gülsek mi bilemedik. İkimiz de çocukluk edip cahilce davrandığımız için pişmandık. Avusturya’ ya yanına gitmemi istiyordu.

Beyoğlu Anılarım 22. bölüm

43 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Mutlu sona yaklaşıyoruz şükür 🙏😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek bir bölüm kaldi canim. Aylar boyunca beyoglu anilarimi ojudugun icin tesekkür ederim 😊

   Sil
 2. Özgürlük özgürlük özgürlük

  YanıtlaSil
 3. Ahhhh asıl şimdi başlıyor herşey , devamı ı merakla bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bekletmeyecegim fazla canim beyoglu anilarimin son bölümü de hazir ☺️

   Sil
 4. Erkekler boşanma işinin sadece eşleriyle olduğunu algılamıyorlar maalesef çoğunlukla... Ortada çocuk varsa onunla boşanmıyorlar ki... Babasın sen hala ve sorumlulukların var... Offf offff :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canim keske her erkek bunu anlayabilse, mutlaka görevini yapan da vardir ama cok sayida erkekte bu sorumluluk eksik.

   Sil
 5. dana nan derya hanım böle olmaz ki en heycanlı yerinde :)

  YanıtlaSil
 6. Mutlu sona doğru gidiyor final...

  YanıtlaSil
 7. Beyoğlu'nda gezerken anıları sanmıştım ama öyle olmadı. Bakalım mutlu sonu bende bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyoglu anilari 35yilin özeti belii ilerde kitaplasir da, bakalim 😊

   Sil
 8. Tam yerinde bitirmişsin.Merak ettim :)

  YanıtlaSil
 9. bunlar gerçek mi hayalgücü mü bilmiyorum ama her iki türlü de anlatım gücü kurgu harika merakla bekliyorum devamını ben de .....sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyoglu anilarinin hepsi gercek anilar 😊

   Sil
 10. Ah bu erkekler sadece eşinden ayrıldığını çocuğun hala babası olduğunu neden anlamazlar? Bir imza ile sadece eşinden boşanırsın çocuğundan değil !! Sanırım bunu algılayamadıkları için biz anne onlar da baba olarak seçiliyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz anneler sanirim her iki tarafi tamamlamak üzere yaratilmisiz 😉

   Sil
 11. Beyoğlu anılarını en baştan bir kere daha okuyacağım masal gibi anlatıyorsun çok seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bölüm kaldi okudugun ve ilgin icin cok tesekkür ederim canim 😍

   Sil
 12. Elinize, kalbinize ve kaleminize sağlık. İnşallah Sonu Mutlu Biter merakla bekliyorum

  YanıtlaSil
 13. amaniin bi roman gibi,masal gibi olmuş,tam da heyecanlı yerde bitti valla,sadece selamlaşmakla olmaz,mutlu sonu da bekliyoz efenim..✔😊

  YanıtlaSil
 14. Bir süre önce, bugünkü hayatıma 10 sene öncesinden bakmayı hayal ettim. Bugünlerdeki manevi doygunluğumu o sıralarda hayal bile edemeyecek kadar ümitsizliklerim olmuştu. Sen de farklı biçimde, kendince bir mucize yaşamışsın. Sevdiğin adamla yeni bir hayat kurmak, hem de yıllar sonra... Harikasınız canim hep mutlu olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatta zaman zaman mucizeler de yasaniyor ☺️

   Sil
 15. Geç kalmışım okumakta :( Çok ilginç şeyler olmuş Derya. Heyecanlandım inan. Demek onun için Avusturya'da yaşıyorsunuz. Ne güzel. Allah mutluluğunu daim etsin canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz ve aylardir bu seriyi takip ettiginiz icin cok tesekkür ederim 😊

   Sil
 16. soluk soluğa okudum yaaa. artık kurtulduğun döneme geldin derken şaşırttııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu Bu anilari yazmama sebep oldugun icin tesekkür ederim deep 😍

   Sil
 17. İlgiyle okuduğum bir seri.Nihayet yavaş yavaş mutlu sona yaklaşıyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sira finalde destegin icin tesekkürler canim 😊

   Sil
 18. Çok heyecanlı bir yerde bitti. Devamı gelesiye kadar meraktan çatlarım ki ben :D

  YanıtlaSil
 19. Yine oldukça heyecanlı bir yerde bırakmışsın canım :)

  YanıtlaSil
 20. Kaleminize sağlık, ilgiyle okudum. Devamını merak ettim şimdi ;) sevgilerle

  YanıtlaSil
 21. yine bir solukta okudum.mutlu sona yaklaşıyoruz:)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski