Tatil Bitti !!!

Eveeet, uzun Noel tatili sonrası okullar açıldı. Dolce Vita' ya alışmışken gerçeğe dönüş kolay olmadı. Son gün telaşımızı kalabalık aile anneleri çok iyi anlayacaktır. Aslında son derece programlı bir insan olmama ve hemen her şeyi önceden hazırlamama rağmen yine de son güne, hatta son anlara kadar eksik bir şeylerin kalmasını engelleyemiyorum. Kimi çantasına bir şey koymamış oluyor okul otobüsüne saniyeler kala arıyoruz, kiminin son dakika tuvalete gitmesi gerekiyor, tam yatacakken biri mutlaka giymesi gereken bir giysiyi getirip ütülememi istiyor v.s. Eşim eve çok yardım eden bir erkek ama bir ay içinde dört farklı vardiya düzeninde çalıştıkları için ev ve çocukların yükü bende. Yine de hakkını yemeyeyim izin gününde gider eve topluca bir alışveriş yapar, bahçede çalışır, çocukları oradan oraya götürür getirir. İş bölüşmeden aile sistemi yürümüyor.


Super Mom
Genelde tatil zamanları benim düzenim oldukça ters yüz oluyor. Hem ev işleri, hem spor düzenim aksıyor. Neyse ki bu tatil biraz bloglarımla ilgilenebildim.
Sizler için sanırım yarı yıl tatili başlamak üzere, bizim Şubat' ı beklememiz gerekecek. Eh hadi herkese iyi haftalar !!!

Boşanmak Ebeveynlikten Ayrılmayı Gerektirir Mi?


Super Mom

32 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu genellikle bende de oluyor :) özellikle bir yere gitmem gerekirken son dakika birşeyleri unutuyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Yalnız yaşayan bir insan olarak,eve mutfak alış verişi yapmak en zorlandığım şeylerden.Eşinizin bu işleri yapması sizi biraz da olsa rahatlatıyordur.Paylaşım önemli gerçekten :)

  YanıtlaSil
 3. Tatil zamanı tüm düzen alt üst oluyor ama çocuklara da lazım işte o zamanlar...

  YanıtlaSil
 4. Ahh bizde de böyle durumlar sağ olsun ki eşim yükü alıyor biraz. Aslında ben hep dik kafamla ben hallederimciyim ama aslında iyi ki var .... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben artik dik kafa filan yapamiyorum yardim iyi geliyor 😊

   Sil
 5. Ah bende de benzer şeyler oluyor. İş bölümü ve eşin desteği şart. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 6. :) 4 uşaqla bizim evdə də eyni mənzərələr yaşanır. Tətil bir başlayanda sevinirəm, bir də bitəndə. Gözəl bir yazı olub.Əllərinizə sağlıq.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütün anneler ayni durumda sanirim 😊

   Sil
 7. İş paylaşımı önemli tatil dönüşleri benim icin kabus yahu 😝😝😝

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuk olunca ne yapacaksin Korecigim ?😊

   Sil
 8. Annemi anlattınız gerçekten. Annelik zor iş gerçekten..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle canim kolay olsa herkes anne olurdu 😊

   Sil
 9. İnşallah her şey rayına oturur Derya :) Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyüyorlar Ece hanimcigim belki o zaman daha rahat olur 😊

   Sil
 10. Ben de diyorum hafta sonlari duzeni bozulan bir ben miyim? Oyle bir dagiliyor ki ev sanki hic is yailmamis! Oglum benimle oldugu icin surekli ilgi bekliyor benden o yuzden de her is aksiyor. Blog gibi...:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef canim her hafta ev ayni durumda 😊

   Sil
 11. İşleri yetiştirmek zor hele ki çocuklarla... Eşinizin yardımcı olmadı da iyi... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 12. İnan ben de bu moddayim. Kolay gelsin sana da Deryacim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalisan annelerin isi daha da zor Nilgüncüm 😊

   Sil
 13. Aynı durum hepimizin başında. Eşler arasında iş bölümü ve dayanışma çok önemli.

  YanıtlaSil
 14. Tatilleri motivasyon bozucu olarak görüyorum ben.Tam çalışmaya alışmışken hop bir tatil ve sonrasında tekrar sendroma giren bir ben çıkıyor ortaya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklisiniz anneler tatilde dinlenemiyor.

   Sil
 15. Biz de bir hafta öncesinden tatile kaçacaktık, bu hafta da kar tatili oldu, bir aya bağlayacağız neredeyse. Hoş bugün artık okulunıza gitsenize diye dolaşıyordum ortalıklarda :D Her okul zamanı tatil olsa da dinlensem diyorum derken tatil geliyor okuş açılsa da dinlensem diyorum, bu işte bir kısır döngü var ama nerde:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hepimiz ayni seyi yasiyoruz sanirim.

   Sil
 16. Yoruldum bende gerçekten sömestr tatilini iple çekiyorum. Herkes sabahçı oğlum 6.30 da okul yoluna düşüyor, kızım 6.40 da ahhh o telaş son dakika tuvaleti, kalemimi bulamıyorum, kitabım nerde..! Tatil gelsin artık çok yoruldum çookk :). Sana da kolaylıklar diliyorum Deryacımm :). Sevgilerimle ❤

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski