We Will Rock You

Size en sevdiğim müzik topluluklarından biri Queen desem ne dersiniz? Evet doğru okudunuz. Gençlik yıllarımdan beri farklı müzik tarzlarını severek dinlerim. O şarkının bana hitap etmesi önemli tarzından ziyade. Klasik müzik de severim, rock da. Bir türkü de o an kalbime dokunabilir sanat müziği de. Bu benim içi  kitap, yemek, kıyafet seçiminde de böyle. Kendimi insan olarak kalıplara sokuşturup kısıtlamak istemiyorum. Evet gençken kurukafalı t shirtler giyip siyah bileklikler de taktım takıştırdım . Hoş hala büyük oğlumu kızdırsam da bu tarza uyan kıyafetlerim ve takılarım var :)


queen


Queen topluluğunun genelde tüm şarkılarını hala keyifle dinlerim. Bugün belki hala bilmeyenler vardır diye bu ölümsüz topluluğu tanıtmak istedim.
Freddie Mercury grubun belki de en renkli üyesiydi. Çok aykırı bir yaşam tarzı olmasına rağmen çok seviliyordu. Diğer üyeler gitarist ve şarkıcı Brian May, davul Roger Taylor, e- bass Mike Grose (1070' e kadar grupta kaldı), e-bass John Deacon. Ayrıca konserlerde Fred Mandel, Spike Edney ve Morgan Fisher de gruba eşlik etti. İngililtere' den dünyaya yayılan ünüyle Queen solist Freddy Mercury'nin ölümüne kadar yirmi yılı aşkın bir süre müzik dünyasında fırtınalar estirdi. Konserlerinin her biri son derece renkli ve hareketli idi. Grubun seçtiği çılgın kıyafetler de öyle.


queen
Tüm grup üyelerinin şarkıları oluşturmada katkısı vardı. En ünlü şarkılarından We Are The Champions, We Will Rock You, Radio Ga Ga, Bohemian Rapsody, I Want To Break Free gibi şarkıları sayabiliriz. Belki grubu tanımadan da bu şarkıları duymuş olanlar vardır. Albümlerinin her biri İngiltere' de ve dünya çapında beş milyonun üstünde satış rakkamlarına ulaşmıştır. Greatest Hits albümü 31 milyonun üzerinde satış yapmıştır.
E bu kadar bahsetmişken bir de şarkısını hediye edeyim de neşelenip enerji dolun :)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bohemian Rhapsody-Queen
Imagine- John Lennon
Another Day In Paradise-Phill Collins

23 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ne güzel bir şarkı! :)
  Queen efsanesini paylaşıp, hatırlattığınız için teşekkürler, efendim :)

  YanıtlaSil
 2. Queen'in tüm şarkılarını bilmiyorum ama We Will Rock You efsane olduğundan çok seviyorum. Hatırlamış da oldum böylece, hep adını unuttuğum bir şarkı. Teşekkürler Derya abla. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canim digerlerini de dinlemeni tavsiye ederim 😊

   Sil
 3. Yani ben de bu güzel bohçadaki "Deli Kız" ne zaman ortaya çıkacak diye merak ediyordum.Queen, hele de "We will rock you" dedin mi akan sular durur bende.Radyo yıllarında Jingle mdı benim bu parça.O yüzden bir parçam gibi ;)
  Bu harika hatırlatma için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de sevmene mutlu oldum. Yillardir bikmadan dinlenen sarkilar

   Sil
 4. Hani şu perşembe akşamları instagram ve twitter'da moda #TBT hashtagleriyle yapılan nostaljiler gibi olmuş paylaşımınız.Ahhhh lise yıllarım geldi benim de aklıma birden.Sanırım ergenliği ve gençliği o yıllarda geçmiş herkeste bir parça iz bırakmıştır Queen.We will rock you,we are the champions,the show must go on,who wants to live forever,you don't fool me bunlar da benim favorilerimdi...Ahhh gençliğim ahhhh ne şarkılarmış ama...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ama eskimeyen sarkilar degil mi hala dinleniyor 😊

   Sil
 5. Bnde bir dönem baya dinlemiştimm 😃😃

  YanıtlaSil
 6. Dinlenecek en güzel seslerden biriydi şu an ritm tutuyorum en sevdiğim parça:)))

  YanıtlaSil
 7. Çok iyi geldi Derya'cım, severiiim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sürü seven varmis çok mutlu oldum 😊

   Sil
 8. Özellikle müzik söz konusu olunca insan kendini kalıplara sokmamalı. Örneğin bu parça dinleyen herkesi hareketlendirip enerji verecek bir tarz. Çok severim sayende bir kez daha dinledim teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. Ah Queen Ah ne severdim. Ölümü derinden etkiledi beni.

  YanıtlaSil
 10. queen sevilmez mi=) hele ki kült şarkıları =) benim de favorilerimden =) sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel birçok blogger arkadas seviyormus.

   Sil
 11. Bu grubu ve bu şarkılarını ben de çok seviyorum Derya'cım. Ne güzel oldu hatırlatman 🤗❤.

  YanıtlaSil
 12. Evrensel ne varsa dinliyorum. Ama ağır enstrümantal çıyım ben sanırım Güzel farklı bir yönünü daha görmüş olmak ayrıca güzel :) Güzel paylaşım olmuş teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski