Sevgi İle İlgili

Eski yazılarımdan...

Sevgi en canlı duygudur. Besin ister, ilgi ister, yaşatılmak ister... Sevgisini yaşatamayan insanlardan uzak durun. Bir kere sevdim, artık sevgimi beslemem, ilgi göstermem, yaşatmam gerekmiyor, kendi kendine yaşar diye düşünen insanlardan uzak durun. Yaşayan bir sevgiyi kalbinde barındıran kimseden zarar gelmez. Sevdikleriniz hayattayken, yanınızdayken, sevginizin canlılığını gösterin. Yetişkin insanlarız diye sevgimizi konuşmaktan, sevdiğimiz insanlara duygu dolu bir mektup, bir mesaj, ya da şiir yazmaktan utanç duymayalım. İçimizde hissediyorsak yapalım. Asıl utanç duyulması gereken, sevgiyi yaşatamayıp öldürmektir.
Yıllar önce karaladığım bu satırları sevgili eşimin iş gezisinden bana gönderdiği en sevdiğim Özdemir Asaf şiiriyle bitireyim izninizle...

Ben sana hep üşüyordum,
çünkü kıştım...
Nakıştım, bakıştım... İnkar
etmiyordum da bunu...
Seni sevmek gibi büyük işlere
kalkıştım...
Ve lütfen inkar etme;
Sana en çok ben yakıştım.

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hep üşümek lazım ki sıcaklığa ihtiyaç duyalım. Artık karşı tarftan beklentimiz yoksa sevgi bitmiştir zaten....elinize sağlık....

  YanıtlaSil
 2. Ağzına sağlık. Sevmek gerçekten en yaşanmaya ve beslemeye değer duygu, ve herkes sevilmeyi haketmiyor, yazdığım şiire "Ben bunları zaten okumuştum" yanıtını alınca anladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Tayfun diyeceğim kusura bakmazsın sanrım ben belki annen belki ablan yaşındayımdır. Gen. yaşına rağmen yazdığın yazıları keyifle okuyorum. nezaketen uğramıyorum yani. Aynen devm et. Sevgiler.

   Sil
  2. Tabii ki, başlarda siz siz diye kasıyordum ben de kendimi, blog ortamında yeniyim n'olur n'olmaz diye, ama yavaş yavaş abla demeye yada isimle hitap etmeye alıştırıyorum ben de kendimi, böylesi daha iyi, samimi :)) Ve teşekkür ediyorum, her iyi yorum alışımda biraz daha severek yazıyorum.

   Sil
 3. O alttaki şiir nasıl güzel çok beğendim.

  YanıtlaSil
 4. Kalemine yüreğine sağlık çok güzel olmuş ve şiir de tam oturmuş konuya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim evet birbirini tamamladı gerçekten de.

   Sil
 5. Gerçekten çok tamamlamışlar off offd asdf gmc gım diye yazardık yıllar önce. Bir arkadaşımla küstüğümüzde birden o geldi aklıma . Eskiden her şey organikti aşklar bile .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım. Evet haklısın günümüzde ask bile bilgisayar başında yaşanır oldu.

   Sil
 6. Sevgi insanlar için hava su gibi bir ihtiyaç. Günümüzde çoğu insan sevgiyi sık dile getirmeyi bir zaaf olarak algılasa da ben sevginin dile getirilerek sürekli beslenmesinden yanayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız Kader hanım. Hem dile getirilmeli hem özen gösterilip beslenmeli.

   Sil
Daha yeni Daha eski