Sevgililer Günü' nde AŞK Konuşulur


Sevgililer Günü geldiyse Aşk' tan bahsedilecek demektir. Gerçi 20 Şubat bizim evlilik yıldönümümüz olduğu için Sevgililer Günü'nde özel bir kutlama yapmıyoruz. Ben sevgi aşk konularında mantıklı olamıyorum. Aşk dünyanın en güzel duygularından. Eğer şöyle tutkulu, sizi hem ağlatan hem güldüren bir aşk yaşamadıysanız hayatta kaçırdığınız çok şey var. Ben aşk adına yaşanılacak ne varsa yaşadım ve pişman değilim. Tutkusunu, kıskançlığını, ayrılığını, kavuşmasını başından başladım sonuna geldim yani. İyi ki de olmuş, iyi ki de yaşamışım, iyi ki aşk kapımı çalmış.
Bir insan uğruna dünyaları yerinden oynatacak kadar aşık olduysanız gözünüz açık gitmez bu hayattan.
Evet biliyorum, aşk insanı yiyip bitiren zaman zaman yıpratıcı, kıskançlıktan gözünü karartan, onu görünce kalbin göğsünden fırlayıverecekmiş gibi hissettiren, hiç yeteneğiniz yokken size şiirler mektuplar yazdıran , dünyanın geri kalanına karşı kör sağır olduğunuz çılgın bir duygu. Ama çılgınlar gibi hissetmenize, ateşlerde yanmanıza, uçurumun ucuna ucuna gelmenize değecek bir duygu. Bir şarkı dinlerken sevdiğiniz kişiyi düşünmek, özlemden gözyaşlarına boğulmak, hayaliyle bile yaprak gibi titremek... Nasıl anlatılır ki? Ancak yaşayan bilir, yaşayan anlar.
Biz tehlikeli akrep ve duygusal yengeç olarak yaşanmamış bir şey bırakmadık, hakkını verdik diyebilirim. Geçmişte üzüldüğüm anlara şimdi dönüp bakınca aşkı tamamlayan parçalar olduğu için pişmanlık duymuyorum.
Tüm aşıklara, sevmeyi bilenlere, tek bir gün değil ömür boyu mutluluk diliyorum. Bize uymaz inancımıza ters gibi yorumlar yapmamanızı da rica ediyorum. Aşk ve sevgi her topluma, her inanaca uzar. Nefret duygularının hüküm sürdüğü dünyamızda bırakın da AŞK OLSUN !!!

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aşk herkesin dilinden başka dökülüyor kiminden bal damlatırken kimininden zehir akıyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asktan kötü bahseden aski bilmeyendir bence. Umarim benim kalemimden dökülenler sizde güzel duygular uyandirmistir. Sevgiler.

   Sil
  2. Yani bence aşk zaten en güzel şey :) Ve bunu sadece karşı cinse olan bir duygu olarak görmüyorum. Sevgiliye aşk, anne-babaya aş, evladına olan aşk, işine olan aşk, ilahi aşk, hayvanlara olan aşk... AŞK her halinde en güzel şey :)

   Sil
 2. Çok anlamlı yazmışsınız. Günümüzde aşka, sevgiye duyulan öfke ve kin; cinayet, hırsızlık, tecavüz gibi insanlık suçlarına duyulmuyor. Garip bir çağdayız. Bence de hep aşk olsun. Her gün aşk ve sevgi olsun hayatımızda. Keşke...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Degil mi? Oysa ki sevgiye ne kadar çok ihtiyacimiz var...

   Sil
 3. Sizden bir alıntı ile '' Ama çılgınlar gibi hissetmenize, ateşlerde yanmanıza, uçurumun ucuna ucuna gelmenize değecek bir duygu. Bir şarkı dinlerken sevdiğiniz kişiyi düşünmek, özlemden gözyaşlarına boğulmak, hayaliyle bile yaprak gibi titremek... Nasıl anlatılır ki? Ancak yaşayan bilir, yaşayan anlar. '' Aynen katılıyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Biz ikizler ve kova burcundan olup, hava grubu mensupları olarak biraz fazla mantıklı hareket edenleriz. Ama sanmayın ki aşkı bilmeyenlendeniz... Çok ateşli ve ekstrem duygular ile kavrulmasak da, kendi çapımızda duygusal sahneler yaşamadık değiliz. 4 sene uzak mesafeli ilişkiden sonra ( ben almanyada, eşim turkiyede) evlenip, 5 senedir beraberliğimizi koruyoruz. Eksik olan duygusallığımızı terazi burcu ( yükseleni yengeç) kızımız doldurdu. Yani artık bir bütünüz :)) Sizin de sevginiz her daim dolu dolu olsun, ne mutlu size...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum bu !!! Ben de sana ömür boyu mutluluk dilerim. Sevgiler.

   Sil
 5. Herkes bir şekilde kendi içinde aşkı sevdayı yaşıyor... Akreple yengeç çok tanıdık geldi bana :) Varolsun AŞK!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet akrep yengeç hem zıt hem tencere kapak misali bir çiftoluşturuyor :)

   Sil
 6. "Ama yandınız kül oldunuz." "Ama vardım, kül bunun kanıtı" diyor ya Suzan Defter kitabında, o geldi aklıma bunları okuyunca hemen :) okumadıysan mutlaka tavsiye ederim. Bi de Allah kimseyi aşksız bırakmmasın. Her insan tatmalı bence bu duyguyu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cümleyi de çok sevdim kitabı da araştıracağım. Çok doğru bir cümle. Yaşanmış yaşanmıştır.

   Sil
 7. Aşkınız, sevginiz daim olsun Derya'cım :) Aşk, onu hakkıyla yaşayanda ve yaşatanda güzeldir. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin çok teşekkür ederim. Herkes aşık olsun bu güzel duyguyu yaşasın. Ama dediğin gibi hakkını da versin yani değil mi ama?

   Sil
 8. Aşkk bende olmayan .:-) aşk güzeldir yengeç ve akrep çok uyumlu kavgalarıda sevgileride çok alevlidir :-) sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesi bekleyen güzel bir aşk vardır dünyada. En kısa zamanda ruh eşini bulmanı dilerim.

   Sil
Daha yeni Daha eski