Masal 6. bölüm


Eşyalarını paketlerken o kadar mutluydu ki üzerindeki ölü toprağını silkelemiş, yeniden güç ve yaşama enerjisi kazanmıştı. Yeni bulduğu eve minik oğluyla taşındığında kuş gibi hafifti. Parasız ama huzurlu. Pek bir şey kazanmıyordu. Hatta babası maddi destek vermişti hayatında ilk kez. Ama karınları doyuyordu ve başlarının üstünde bir çatı vardı. En önemlisi de oğlu yanındaydı. Oğlu da olabildiğince yeni hayata uyum sağlamıştı. Gittiği yuvayı seviyordu tabii biraz uzun kalması gerektiği için günün sonuna doğru bıkıyordu. Belirli bir çalışma süresi olmadığı için oğluna daha fazla zaman ayırabilmek için eve de iş getirmesi gerekiyordu. Böylece akşamları onunla biraz oyun oynayıp uyutunca gece geç saatlere kadar çalışıp işini tamamlama imkanı oluyordu. Sabah erkenden de ikisi için yeniden koşturmalı bir gün başlıyordu.
Biraz daha para kazanabilmek için çeviri işleri de yapıyordu değişik firmalar adına. Bir gece internette araştırma yaparken sanki gökten zembille inmiş gibi ekranında geçmişten bir ismin internet hesabı belirdi. Önce gözlerine inanamadı. İsim benzerliği olabilimiydi acaba? Üstelik de böyle bir zamanda yıllar sonra karşısına çıkması... Saatlerce işini bitirmeye çalıştı boş yere. Beynindeki gel gitler dinmek bilmiyordu. Yazıp sorsa... Ama ne yazacaktı ki? Çoktan evlenip çoluk çocuğa karışmış olabilirdi. Bu onun için yeni bir hayal kırıklığından başka bir şey olmazdı. Gecenin büyük kısmını böyle geçirdikten sonra sadece yazıp gerçekten o mu değil mi öğrenmeye karar verdi. Kendini tanıtmadan ismini bir tanıdığına benzettiğini yazdı ve o olup olmadığını anlayabilmek için anne babasının ismini yazmasını istedi. Saniyeler sonra yanıt geldi. Karşı taraf da şaşkındı neden böyle bir şey sorduğunu anlayamasa da istediğini yazdı. Evet, artık şüphe götürmez bir gerçek olarak ilk aşkı karşısında, yani ekranın diğer tarafındaydı. O da kendisini tanıttığında iyice şaşırma sırası diğer tarafa geçmişti. Hayır evli değildi, başka bir ülkede yaşıyordu ve ondan haber aldığına çok sevinmişti. Saatlerce yazıştılar. İki kez evlenip boşandığını ve çocuğu olmadığını öğrendi.

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kitap okur gibi oldum, hikayeyi merak ediyorum şimdi. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Firsat buldukca yaziyorum. Bir baslayinca gerisi geliyor.

   Sil
 2. Yine bitti. :) yarı gelsede okusak devamını.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yarina söz veremem ev halkinin erken uyumasina bagli.

   Sil
 3. öncekileri okumamıştım. şimdi geriye dönüp hepsine bakacağım. su gibi bitti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim. Yayinlamaya karar verdigimde ilgi görecegini düsünmemistim.

   Sil
 4. bende okudum devamını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 5. Ortadan bir yerden başlayınca başını merak ettim. Gayet akıcı yazmaya devam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesaji atlamisim özür dilerim. Okudugunuz için tesekkürler.

   Sil
 6. Ay gittikçe daha da heyecanlı oldu. Aferin sana Deryacim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski