Masal 5. bölüm


Artık ilişkileri iyice belirsiz bir dönemece girmişti. Aynı evde farklı hayatlar yaşıyorlardı. Kocası bazen geç bazen de hiç eve gelmiyordu. Onun da pek umurunda değildi aslında. Gelmese daha huzurlu hissedecekti kendini. Zaten birbirleriyle hemen hiç konuşmuyorlardı. Sadece gerekli birkaç sözcük günaydın, iyi geceler, ne yemek var gibi... Yıllarca tek taraflı evliliğini kurtarma çabalarından öyle yorulmuştu ki... Artık kocasının yüzünü bile görmek istemiyordu. Başka insanları da görmek istemiyordu. Birileriyle konuşursa mutsuzluğunu anlayıp, yanıtlamak istemeyeceği sorular sormalarından korkuyordu. Sanki bu yaşadıkları kendi hatasıymış gibi utanç duyuyordu açığa çıkmasından. Küçük bir yerde yaşadığı için sokağa çıktığında kimseyle karşılaşmamak için en ıssız yolları tercih ediyor işini çabucak halledip eve dönüyordu.
On yıldır bu mutsuz hayatın içindeydi. Oğlu neredeyse dört yaşına gelmişti. Kocasına göre bu normal bir karı koca ya da aile hayatıydı. Herşey yolundaydı boşanmak için hiç bir sebep yoktu. Etrafa sergileyebileceği bir karısı ve oğlu vardı düzenli bir hayat yaşadığı masalını anlatabilirdi. Gidersem oğlumla tek başıma var olamam diye düşünüyordu. Gitmek, kurtulmak hayatında sabit fikir halini almıştı. Ve bir gün şüphelerini doğru çıkaran kanıt da geldi. Kocasının cep telefonunda başka bir kadınla yazışmalarını buldu. Uzun zamandır devam eden bir ilişki olduğu belliydi mesajlardan. Üzülmemişti bile. Sadece şüpheleri doğrulanmıştı.
Kocasına mesajları gösterdiğinde ciddi bir şey olmadığını sadece platonik bir ilişki yaşadığı cevabını aldı. Ama artık bardak taşmıştı. En kısa zamanda boşanma davası açıp oğluyla evden ayrılacağını söyledi. Yıllardır aradığı iş imkanı da mucizevi bir şekilde karşısına çıktı. Kararını vermek onu yıllardan beri ilk kez mutlu etmişti. Hapishanesinin parmaklıkları açılmış, geleceğe yönelik bir umut, bir ışık belirmişti önünde. İşe gidip gelmeye ve ev aramaya başladı.
Kısa sürede oğluyla yaşayabileceği bir daire ve işe giderken bırakabileceği bir çocuk yuvası buldu. Yıllardır yapamayacağından korktuğu işleri o kadar kısa sürede yoluna koymuştu ki kendisi de şaşırmıştı bu duruma.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ay bu adamlar ne iğrenç. Direk feminist duygularım kabarıyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef bu erkekler o kadar çok ki toplumda.

   Sil
 2. Ama erkeklere çok yüklenmişsin, sadakatsiz ve sorumsuz yapmışsın

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski