Masal 7. bölüm


Böylece hayatında yeni bir heyecan başladı. Günlerce yazıştılar. İşten yeni bir mesaj olup olmadığı heyecanıyla geliyor mesaj yoksa üzülüyor, varsa havalara uçuyordu. Saatlerce süren yazışmalarda geçmişi yazdılar, ayrıldıkları için duydukları pişmanlığı yazdılar, başkalarıyla olan mutsuzluğu yazdılar, yazdılar da yazdılar... Bütün açık kalmış hesaplaşmaları kapatmak istercesine yazdılar.
Biten evliliği ile ilgili ayrılık acısı yoktu çünkü bütün yaşanması gerekenler ilişki süresince yaşanmış ve tüm duygular tüketilmişti. Payına düşen acıyı da o zaman çekip bitirmişti. Ama yeni bir ilişkiye hazır mıydı, bilmiyordu. Büyük aşkıyla bir şekilde iletişim halinde olmak onu mutlu ediyor, yaralı kalbine iyi geliyordu. İlk önceliği oğluna iyi bir hayat vermek de olsa bu adama karşı olan duygularının asla ölmediğini kabul etmek zorundaydı. Ama kendi varolma savaşını veriyor, kimseden bir beklenti içine girmiyordu.
Geçmişte olan olaylardan ve ayrılıklarından konuşurlarken onu arayan kadınla ilgili olanları anlatmış ve kendisi de ilginç bir hikaye dinlemişti. Eski kocası o askerdeyken sevgilisine gidip birlikte olduklarını ve aralarından çekilmesini söylemiş o da sevdiği kızla konuşmaktansa ona inanmış gurur meselesi yapmıştı. İnsan gençlikte tüm geleceğine malolabilecek hatalar yapabiliyor ama ne yazık ki hayat tecrübesi de böyle bir şey. Yaşayıp yaralar aldıkça o yaralardan kendimize yeni hayat dersleri çıkarıyoruz. Yıllarca evli olduğu, çocuğunu doğurduğu adam onu acımasızca aldatırken gençlik aşkının hataları ona artık önemsiz geliyordu. Üstelik onun da kendisini unutamadığını bilmek ikisini bir anlamda kader ortağı yapıyordu.
Artık geçmişten konuşacak pek bir şey kalmayınca eski aşkından bir teklif geldi. Onu sevmekten hiç vazgeçmediğini söylüyor ve yanına davet ediyordu. Asla yaşadığı şehirden ayrılmayı düşünmemiş genç kadın için bu hemen yanıt veremeyeceği bir teklifti. Her ne kadar çok mutlu olsa ve geçmişte gözü kapalı kabul edecek olsa da önce oğlunu düşünmesi gerektiğini ve iyice düşünüp kararını öyle vereceğini söyledi. Bir yandan da geçmişte yaşadığı hayal kırıklığının bilinçaltındaki korkusu vardı tabii ki. 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Tüm bunların yazılabilmesi için önce yaşanması sonra sindilimiş biraz da üstünden zaman geçmiş olması gerekir. Umarım o kadın şimdi mutludur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simdiye kadar aldigim en ilginç yorum desem. Gerçekten okumus ve hatta satir aralarini da okumussunuz diyecegim. Evet masaldaki kadin simdi çok mutlu.

   Sil
 2. Ben de acaba ne karar verecek diye düşünürken, mutlu olduğunu duyduğuma sevindim kahramanımızın.

  YanıtlaSil
 3. Evet desin evet desin...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski