Masal 8. bölüm


Bu arada eski kocası da evliyken eve uğramazken sık sık haber vermeden oğlunu göreceği bahanesiyle gelmeye başlamıştı. Yıllarca karısının ne yaparsa yapsın ayrılık kararı vermeyeceğine inandığı için bu karar onda şok etkisi yapmış genç kadına başka bir gözle bakmasına neden olmuştu. Bir anda karşısında yine ulaşılmaz av durumuna gelmişti. Bu insan türünü anlamak çok zordur. Ancak peşinden koşup ulaşamadığı şeylere sahip olmak ister ve sahip olur olmaz bir kenara atar. Artık onundur ve kıymeti kalmamıştır. Önceleri bu zıyaretleri umursamaz ama eşe dosta da yakında karısıyla oğlunun yanına taşınacağını anlattığını öğrenince kibarca artık evli olmadıklarını ve gelmeden haber vermesi gerektiğini söyler. Onunla tekrar aynı çatı altında olmayı aklının ucundan bile geçirmemektedir. İnsan uyandığı kabusu tekrar görmek için uykuya dalar mı? Tam tersi uyandığında gördüğünün sadece kabus olduğuna sevinir. Eski kocasının ailesi ise onu ve oğlunu tamamen yok sayar. Sanki o ailede hiç varolmamışlardır. Ama çok da umurunda değildir bu durum. Kimbilir kocası olacak olan adamın ne yalanlar anlatmış olabileceğini tahmın edebiliyordu. Zeytinyağ gibi su üstüne çıkmayı pek iyi bilirdi.
Eski sevgilisinin yanına gitme herkesten ve herşeyden uzaklaşma düşüncesi bazen cazip gelse de bu adımı atmak kolay değildir. Şüphelerini hisseden genç adam onu zıyarete geleceğini yazdığında gülüp geçer. İnanamaz onun için uçağa atlayıp geleceğine. Ama genç adam artık onu kaybetmemeye kararlıdır. Geleceğini yazdıktan iki gün sonra karşısındadır işte. Şaşkındır ama çok da mutlu olmuştur. Ayrılıklarının üzerinden 12 yıl kadar geçmiş olmasına rağmen, sanki dün ayrılmış da bugün görüşmeye sözleşmiş gibidirler. Herşey eski sıcaklığında, hatta daha bile güzeldir.
Genç adam birkaç günü onlarla geçirir ve minik oğluyla tanışır. Oğluyla da iyi anlaşmaları onu çok sevindirir. Ama hemen olumlu bir yanıt veremez. Önce oğluyla ve eski kocasıyla konuşması gerekmektedir. Biraz daha zaman ister.

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kadın bir anda ulaşılamaz oldu... zamanında değer versenize

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kacinca kovalamaya basliyorlar yeniden. Erkeklerin dogansida var sanirim 😊

   Sil
  2. Yok bence kavuşunca aşk bitiyor. Yani sanırım öyle

   Sil
Daha yeni Daha eski