Masal 2. bölüm


Artık hiç bir şeyin önemi kalmamıştır. Ölse de kalsa da birdir onun için. Bu arada diğer bir masal figürü çıkar ortaya. İkisinin ortak bir arkadaşı genç kadına yakınlık gösterir, ağlayacağı bir omuz uzatır ve böylece yeni bir ilişki başlar. Tabii ki yaşanan diğer büyük aşkın gölgesinde bir teselli aşkıdır ama düzenli bir hayat ve onu sevecek bir insanın özlemi içinde olan genç kadına bu sığınılacak bir liman gibi görünür. Genç adamın ailesi de olumlu yaklaşır.
Öte yandan evinde de herşey yolunda değildir. Yıllardır birlikte yaşamak zorunda olduğu üvey annesi hayatı dar etmektedir. Kadının cadı annesi de onlarla yaşadığından evdeki hayat çekilmez bir haldedir genç kadın için. İki kadın bir olup onu evden kovmanın bir yolunu bulurlar. Ne yazık ki babasından da aradığı desteği bulamaz ve bu zor zamanında tek yanında olan yeni ilişkisi ve onun ailesine sığınır.
Kısa süre sonra evlenirler. Ancak henüz evliliğin ikinci gününde eşi bambaşka bir insan olup çıkar. Hani çok istediği bir oyuncağa kavuştuktan sonra bıkıp bir kenara atan çocuklar vardır ya böyle bir tutum içindedir. Genç kadın bir hata yaptığını anlasa da artık ne güvenecek kimsesi ne gidecek bir yeri kalmıştır. Tek taraflı çabayla bu evliliği sürdürmeye başlar. Dış dünyaya karşı da mutluluk oyunu oynar.
Bir masal evi yaratsa da, o masal evinin içinde hayalindeki yaşam yoktur.
Bir çocuğum olsa der kadın... Belki aile olunca evliliği de yoluna girecektir. Kader bu ya, aradan yıllar geçmekte bir türlü çocukları olmamaktadır. Önce onu suçlar kocası. Ama defalarca doktora gitmesine rağmen herhangi bir sorun çıkmayınca sorunun kendisinde olduğunu kabul etmek zorunda kalır adam ve tüp bebek yapmaya karar verirler. Binbir zorlukla hamile kalır ama hamileliğini ne yazık ki yapayalnız geçirecektir. Bu arada kocası da içmeye ve eve geç gelmeye başlar.
Yine de içinde büyüyen bu canlı için mutludur. Heyecanla minik bebeğin odasını hazırlar.
devam edecek...

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Düzelmeyen koca çocukla da düzelmiyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hep prens anlatacak degil ya masallar... biraz da gerçek hayattan olsun.

   Sil
 2. Masaldan ziyade roman tadında...

  YanıtlaSil
 3. Ama böyle masal olmaz ki iki bölümdür üzülüyoruz

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski