Masal 3. bölümZaman zaman çok sevdiği ve asla unutamadığı, hayatından kayıp giden diğer genç adamı düşünür. Bu bebek ikisinin bebeği olsaydı nasıl olurdu diye hayal eder. Nerelerdedir, ne yapıyor, hayatında kim var diye merak eder. Şu an yaşadığı ve tüm olumsuzluklara rağmen kurtarmaya çalıştığı ümitsiz hayata onu tek bağlayan karnındaki minik bebektir.
Nihayet bebeğini kucağına alacağı gün de gelir. Minik, tatlı mı tatlı bir oğulcuk... Hemen bu minik canlıya aşık olur. Eşi onu bir doğuma götürür bir de hastaneden almaya gelir. Bebeğin doğuşunu onu içki içmeye bekleyenlerle kutlayacaktır. Adet böyledir. Hastaneden çıkıp kayınvalidesinin evine gider genç kadın çünkü bebek ağlarsa kocası uyuyamayacaktır. Çok önemlidir onun uykusu.
Hem ilk kez anne olmanın tecrübesizliği, hem içinden çıkamadığı durum genç kadının psikolojisini adım adım bozmaktadır. Evliliğinde maddi şiddet olmasa da manevi şiddet yaşamaktadır.
Aradan aylar geçer hayat biraz düzene girer gibi olur. Bebek zaten çok zamanını almaktadır. Bu arada henüz hamileyken kocasının hayatında başka kadınların da olduğu şüphesi başlamıştır. Henüz kanıtı olmasa da, sezgileri böyle söylemektedir.
Oğlu hızla büyümekte ve hayattakı tek yoldaşı olmaktadır. Bütün zamanını onunla geçirir. İnsanlardan iyice uzaklaşır.
Yine oğluyla yürüyüşe çıktığı günlerden birinde ilk aşkını başka bir kadınla görür. Kalbi kanar... Hayat biraz daha anlamını yitirir. Eve gider ağlar ağlar... Artık hayalini bile kurmamaya yemin eder.

9 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de yazmak için sabirsizlaniyorum.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. 3 Bölümü de okudum,çok güzel kaleminize sağlık. Devamını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkür ederim. Vakit buldukça yaziyorum devamini.

   Sil
 5. Altıncı bölümden hikayeye girdim ve başa dönüp nasıl bu duruma geldiğini öğrenmek istedim... Hikayeni takip edeceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim. Aslinda benim anlatip kendimi rahatlatmak istedigim bir hikayeydi ama garip bir sekilde insanlar mesaj yazip devamini sormaya basladi. Sanirim herkes kendinden bir seyler buldu.

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Biraz öyle ☺️. Bu arada bu yazilara resim koymamisim yeni farkettim 😅

   Sil
Daha yeni Daha eski