Masal 1. bölüm


Size bir masal anlatacağım. Kahramanlar nerde ne zaman yaşamış önemli değil, masal işte adı üstünde. Epeyce uzun sürebilir o yüzden vaktim oldukça bölümleri ekleyeceğim.
Bir varmış bir yokmuş genç bir kızla genç bir erkek karşılaşırlar. Masal bu ya birbirlerine aşık olurlar. Kız çok çekingen içine kapanık biri olduğu için, son derece hareketli, yakışıklı, kadınların gözdesi bu genç adama hayranlık ve kaybetme korkusu karışık bir aşkla bağlanır. Genç adam da onu sevdiğini söylemekte ama genç kızı bir türlü tam inandıramamaktadır. Henüz liseyi yeni bitirmiş çalışma hayatına yeni atılmış iki insan gençliğin verdiği heyecanla aşklarını yaşarlar. Ancak genç kızın aklının bir ucunda günün birinde herşey bitecek ve çok üzüleceğim düşüncesi hep durur.
Gel zaman git zaman aradan birkaç yıl geçer ve genç adamın askerlik görevi başlar. Masalın yaşandığı dönemlerde şimdiki gibi teknolojik kolaylıklar yoktur. Mektup ve telefon kulübeleri tek iletişim araçlarıdır. Her evde telefon bile yoktur. Bu şekilde aylar geçer. Genç kız birlikte olduğu günleri saymaktadır hep, şimdi buna bir de uzakta geçen günler eklenir. Hem çok acı veren hem de vazgeçemediği bir aşktır bu onun için. Günün birinde bir telefon alır başka bir kızdan. Uzun zamandır sevgilisiyle birlikte olduğunu ve aradan çekilmesini söyler genç kıza. Sevgilisiyle konuşmak istese de ulaşamaz bir türlü.  Beklediği sonun geldiğini anlamıştır ama beklense de bazı sonlar yine de acı verir. Nedenlerle niçinlerle dolu günler geçirir ağlayarak. Nihayet genç adamı görüp konuşmak istediğinde ise beklemediği bir tepki ile karşılaşır. Genç adam onunla konuşmaz bile. Bu tutumu aldığı telefonun gerçekliğine yorar.
devam edecek...


4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski