Salzburgsünde


 

Festival şehri Salzburg'da Paskalya zamanı. Ancak ortaya çıkan bir ceset bayram atmosferine gölge düşürür. Salzburg Kapuzinerberg'de bir kafatası bulunur. 65 yıl önce hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolan bir kadına aittir. Aynı zamanda günümüzde bir politikacının öldürülmesi de işin içine karışınca bunun bir tesadüf olup olmadığı şüphesi doğar. Komiser Martin Merana olayları araştırmaya başlar. Bu onu Salzburg sosyetesinin en üst düzeylerine ve aynı zamanda beklenmedik bir tehlikenin içine sürükler.

Yine bir Manfred Baumann kitabı ile buradayım. Yazardan çok kitap okuduğum ve artık karış karış bildiğim Salzburg' da geçtiği için tüm kitaplar, son zamanlarda fazla heyecan vermiyor nedense. Cinayet romanlarında biraz merak ve heyecan duymak da gerekli diye düşünüyorum. Sanırım yazarı okumaya bir süre ara vereceğim. 

Artık okullar yaz tatiline girdiği için taslaklarımda biriken yazıları tek tek tamamlayıp yayınlamaya çalışıyorum. O yüzden bu aralar biraz arka arkaya kitap tanıtımları gelebilir:)

Okuduğum diğer Manfred Baumann kitapları.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski