Salzburgrache-Manfred Baumann


 Salzburg Kalesi'nin eteğinde ölü bir kişi bulunur. Salzburg kalesi ve saray manzarası için muhteşem bir konsept geliştiren Kris Kailer'in çalışmaları pek çok kişinin hoşuna gitmez. Özellikle bir grup ünlü tarihçi buna şiddetle karşı çıkar. Uğursuz dernek FFB'nin (Vatandaşlara Özgürlük) cinayetteki rolü nedir? Kendini kanun dışı ilan eden grup, politikacıları kendilerini kalenin siperlerinden atmakla tehdit etmiştir. Komiser Merana ve ekibi araştırmaya başlar ve her şeyin arkasında, yakında Merana'yı da tehdit edecek şeytani bir planın olduğunu hemen fark eder.

Salzburg' lu yazar Manfred Baumann' dan, yine tüm kitaplarının sahnesi olarak seçtiği Salzburg' da işlenen bir cinayet ve çözülmesi gereken bir bilmece daha.
Ne yazık ki kitapların başka dillere çevirisini bulamadım ama Almanca okumak isteyenler Amazon' da bulabilir. Ayrıca benim sık sık ikinci el kitap satın aldığım ve dünyanın birçok ülkesine gönderimi olan https://www.medimops.de/ sayfasını da tavsiye edebilirim. Genelde kitaplar iyi durumda oluyor.
Baumann kitapları rahat okunan polisiye cinayet romanları. Yazar öncelikle Avrupa' nın diğer ülkelerinden okuyanlar olur diye Salzburg' u daha iyi tanıtmak amacıyla fon olarak hep bu şehri kullanmış ancak Salzburg halkı ve Avusturya' lılar da kitaplarını severek okuyor. İlk okuduğum kitabı Wasserspiele sayesinde benim de bu şehre bir merakım oluştu ve defalarca gitme şansımızın olduğu Salzburg, Avusturya' da en sevdiğim şehir diyebilirim. 
Bir noktayı daha belirteyim, Manfred Baumann isimli iki kişi var. Biri Viyana' lı fotografçı ve yazar, diğeri Salzburg' lu yazar. Zaman zaman karıştırılabiliyor:)

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Konusu gizem sevenler için oldukça iyi:) Teşekkürler bizimle paylaştığınız için:)

  YanıtlaSil
 2. Gerilim dolu polisiyeyi çok severim. Bu da kurgusu ile çarpıcı görünüyor, merak ettim. :)

  YanıtlaSil
 3. pikii aklımızda olsuun :)

  YanıtlaSil
 4. Bu benzer isimler karıştırılabiliyor bunu hatırlatmanız çok yerinde teşekkür ederiz 👍🏼

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski