Autopsy-Patricia Cornwell-26. Kay Scarpetta Romanı

 


Dr. Kay Scarpetta her şeyin başladığı yere geri döndü: Ünlü patolog, uzun yıllar sonra, Gizli Servis'te hukuk psikoloğu olarak çalışan kocası Benton ve sevgili yeğeni Lucy ile birlikte Virginia'da yaşıyor. Ancak Scarpetta'nın Virginia'nın baş tıp müfettişi olarak başlangıcı zordur: selefi onu sadece zorba bir sekreterle bırakmakla kalmamış, aynı zamanda harap yapılar ve sistemle de karşı karşıya bırakmıştır. 


Ve Scarpetta'nın rahatsız edici bir vakayla uğraşması dört haftayı bile bulmuyor: Bir kadın vahşice öldürülür ve cesedi tren rayına "atılır. Ve soruşturmalar Scarpetta'yı tehlikeli bir şekilde kendi evine, özel ortamına yaklaştırıyor. Ayrıca adli tabip, ulusal güvenliğe yönelik saldırılarla ilgilenen bir komisyonun üyesi olarak Beyaz Saray'a çağrılıyor. Görünüşe göre çok gizli bir uzay görevinde bir felaket yaşandı ve astronotlarla iletişim kesildi. Scarpetta uzayda araştırma yapıp 400 kilometre öteden uzaktan adli teşhis koyarken, yine Scarpetta'nın evinin yakınında, dünyada çok benzer ikinci bir kadın cinayeti yaşanıyor...


Kay Scarpetta serisinin 26. kitabı Autopsy. Artık Kay Scarpetta insanüstü bir varlık olacak neredeyse seri uzadıkça:) Yeteneklerinin sınırı olmayan adli tıp doktorunun maceralarını sevdiyseniz bu kitabı da keyifle okuyacaksınız. Son kitabı Livid' in henüz Almancası yok, tüm seriyi de Almanca okuduğum için İngilizce okumak istemedim. Yakında çevirisi gelecekmiş. Okur okumaz onun yorumunu da ekleyeceğim. 
1 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski