2023 Nasıl Geçti?

 Aslında 2023 rüzgar gibi geçti desem yalan olmaz. Ancak kimi zaman pek fırtınalı esen bir rüzgar, kimi zaman da hafif bir yel misali. 

Genelde yılın bilançosu olan bu yazılarımı yıl sonuna kadar yazmış olurum. Ama bu yıl bir türlü kafamı toparlayıp bitiremedim. 

Sevindiğim şeyler, 2023' te çok kitap okudum. Hatta kendi rekorumu kırdım diyebilirim. 74 kitap nasıl bir yıla sığdı ben de bilmiyorum. Her yıl en sevdiğim 10-15 kitabı seçerim ama 74 kitap içinden seçmem çok zor. Aşağıdaki bannere tıklayarak geçtiğimiz yıl okuduğum tüm kitaplara bir göz atabilirsiniz.


Yazmak ve kitaplar, bahçemle uğraşmak her zamanki gibi bana dünyaya dayanma gücü veriyor. Kitaplarla bambaşka dünyalara gidiyor, bahçe işleri ile uğraşırken de herşeyi unutup huzur buluyorum.
Benim açımdan bu yıla damgasını vuran yazarlar Sebastian Fitzek, Lucinda Ryley, John Grisham, Isabel Allende, Jussi Adler Olsen, Hakan Nesser ve Patricia Cornwell oldu. Genelde bu yazarlardan birkaç kitap veya seri kitaplar okudum. Tabii farklı yeni yazarlar tanıma şansını da buldum. Marie Benedict, Delia Owens, Irvin Yalom bunlardan birkaçı.

2023' te güzel film ve diziler izledim. Yemek hazırlarken ve ütü yaparken zamanı bu şekilde değerlendirip bir taşla iki kuş vurmuş oldum:) Aktif bir sosyal yaşamım olmamasına rağmen tüm uğraşlarıma zaman ayırabilmek için kendimce minik hilelerim bunlar:)Çocukların koşturması, okuldu, doktor randevularıydı derken günler su gibi aktı. Çok şükür büyük ölçüde sağlıklı geçirdiğimiz bir yıl oldu. Spiritüelliğe daha fazla ağırlık verdim bu da bana çok iyi geldi. Dünya size dar geldiğinde kendinizi rahatlatmak için yöntemler bulmak çok önemli. 

Ancak can sıkıcı şeyler de yaşandı. Haziran' da babam vefat edince 3 günlük bir İstanbul seyahati yaptım. Maalesef miras konularında sorunlar çıktı. Son dönemlerde yaşlılıktan artık tam aklı yerinde olmayan babam varını yoğunu bakıcısına bırakınca mahkemelik olduk. Şu an davalar sürdüğü için ancak bu kadarını söyleyebiliyorum. Bakıcı Özbek dersem herhalde daha fazla bir ilave yapmama gerek kalmaz. Hiçbir ülke insanını zan altında bırakmak istemem ama maalesef bu konuda mimlenmişler. Benim de bu olayda haberim oldu. Sadece şunu söyleyebilirim. Siz siz olun bakıcı filan tutarken çok dikkatli olun. Kimseye güvenilmiyor. Ne yazık ki öyle bir zamanı yaşıyoruz ki, haklı olduğunuzu kanıtlamak durumunda kalıyorsunuz haksız olana karşı. Her zaman da hakkınızı alabilme garantiniz yok.

Ve tabii pek çok kişinin aa hala blog mu yazıyorsun sorularına rağmen evet hem de çok severek yazıyorum. Herhalde blog yazmaktan vazgeçmem için çok olağandışı bir şey olması lazım veya gözlerimin artık görmemesi lazım. Bunayana kadar yazarım sanırım:) Sosyal medya yazılarımızın daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olsa da, benim için bloglarımın yerini asla tutamayacak.

Tüm bunların dışında sağlıklı kaldığım, kendi minik dünyamda huzurum için sadece şükredebilirim. Bol bol yürüyüş yaptım ve evde de egzersizlerimi ihmal etmemeye çalıştım. 

 Yine son yıllarda hep olduğu gibi dünyada barış olmasını diliyorum. Yarınlar bugünlerimizi aratmasın diyorum. Deli Kızın Bohçası' nın tüm ziyaretçilerine ve sevgili dostlara mutlu bir yıl dilerim.

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Merhaba, yeni yıl hepimiz için bir öncekinden daha iyi geçsin diliyorum. Babanın vefatına üzüldüm canım, başın sağ olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler mutlu bir yıl dilerim ☺️💞

   Sil
 2. Son zamanlarda Müge Anlı'nın programlarına takılıyorum orada gördüm bu Türki Cumhuriyetlerinden gelen bakıcıların nasıl çeteleştiğini, yaşlı ve bakıma muhtaç erkeklere malları için yaklaştıklarını, şaşırdım kaldım. Babanıza allah rahmet eylesin. Umarım adaletli bir sonuca ulaşırsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim de maalesef başımıza gelince haberimiz oldu. Babamı tek ve yaşlı görünce manipule etti, değiştirelim dedim bir ara ama istemedi. Uzun zamandır da yanındaydı insan güveniyor, hatta biz uzaktayken iyi bakılıyor diye seviniyorsun. Hep saf aptalı oynadı kadın benimle konuşurken.

   Sil
 3. Minik hilelerin çok güzelmiş. Başın sağ olsun. Umarım miras işi çözüme kavuşur senin istediğin şekilde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Ben de öyle umuyorum 🤷

   Sil
 4. Sevgili Derya, işlerini su gibi hâllettiğin, bol bol okuduğun, gezdiğin gördüğün, sağlıklı ve keyifli bir yıl olsun 2024.
  Baban için baş sağlığı diliyorum. Başınıza gelenler çok can sıkıcı. Dediğin gibi çok duyuyoruz.
  Sevgiler benden sana...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim bu güzel dilekler için. Ben de aynen iade ediyorum sevgiyle 💞💞💞

   Sil
 5. bakıcı peku aklımızda olsun :)

  YanıtlaSil
 6. Blog yazmaya devam 🙏 lütfen. Sürü psikolojisinde hızlı postlar yerine. Dolu dolu samimi yayınlar için blog okumayı hala seviyorum. Sosyal medya bir istasyon gibi güzel, kendinize uygun insanları bulmak için bir aracı sadece

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Blog yazılarımızın okunması açısından da çok faydalı ama sadece sosyal medya bana yetmez sanırım. Blog benim sığındığım limanım, terapistim ☺️

   Sil
 7. 2024 hepimiz için daha verimli olsun <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bu yıl bir öncekinden daha güzel geçer 🙏

   Sil
Daha yeni Daha eski