Die Kleine Bücherei Der Herzen-Jana SchikorraDie Kleine Bücherei Der Herzen  

Katherine Madigan, İrlanda'nın küçük Howth kasabasında büyüleyici bir ev teyzesinden miras kaldığında, bu evin yanında küçük bir kütüphanenin de olduğundan haberi yoktur: Rainbow Hearts Kütüphanesi de mirasa dahildir. Kate, mirasını görmek için İrlanda'ya gider ve son derece misafirperver köylülerle tanışır. Küçük dükkanın çok popüler olduğunu ve köy halkının Kate'in dükkanı yeniden açmasından başka bir şey istemediğini hemen fark eder.

Kate çok geçmeden bunun nedenini kitapların sayfaları arasında bulur: mektuplar. Ziyaretçiler kendilerini ilgilendiren, üzen, sevindiren her şeyi yazıp, bu düşüncelerini en sevdikleri kitaplara gizlemişlerdir. Bu şirin kitap dükkanının bir geleneği haline gelmiş, Howth'ta çok popüler olan bir konsepttir.

Kate hâlâ küçük şirin kütüphaneyi gerçekten devam ettirmek isteyip istemediğini tartışırken Cadan Flanagan'la tanışır. Büyüleyici fotoğrafçı hızla onun kalbine girer ve çok geçmeden İrlanda'da kalmak için birden fazla iyi nedeni olur...


Kalplerin sevimli kütüphanesini konu alan yeni serinin ilk cildi. Henüz ikinci bölümü okumadım ama bu kitabı çok severek okuduğumdan, kütüphanede bulur bulmaz okuyacağımı sanıyorum.

Kitabı Kindle olarak okumak için: Die Kleine Bücherei Der Herzen

Jana Schikorra hakkında1993 yılında Lübeck'te doğan Jana Schikorra, Hamburg Üniversitesi'nde Almanca ve sosyoloji okudu. Şu anda ailesiyle birlikte eski evinin yakınında yaşıyor ama kalbi en çok dağlar için çarpıyor. Yazma sevgisini çocukluğunda keşfetti ve o zamandan beri büyük hayali olan yazar olma hayali üzerinde çalışıyor. Instagram'da "janas_wortwelten" kullanıcı adı altında bir yazarın günlük yaşamı hakkında blog yazıyor.

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Ein Cottage in Cornwall

Operadaki Hayalet

The Summer of Us

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kapağı çok hoş, konusu da güzelmiş. Kim kendisine kütüphane miras kalmasını istemez ki? :))

  YanıtlaSil
 2. Ah, tam benim sevdiğim tür hikayelerdenmiş. Eline sağlık. Okumak isterim. Türkçesi var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçe bulamadım maalesef yazar henüz çok tanınmış değil sanırım 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski