Liebeskind - Netflix- Dizi Tavsiyesi

 Liebeskind (Sevgili Çocuğum), şu anda Almanya'daki Netflix dizi listelerinde bir numarada yer alıyor. Kaçırma, taciz, psikolojik işkence ve cinayeti konu alan, sonuna kadar şok edici gelişmelerle dolu bir hikaye. Gerilim filmlerini pek sevmiyorum o yüzden izleyip izlememekte kararsız kaldım ama sonunda merakıma yenilip ütü yaparken izledim:) Zaten kısacık bir dizi.

Liebeskind konusu (Spoiler İçerir!!!)

Bir kadın gece vakti geceliği ile ormanda koşuyor ve sanki birinden kaçıyormuş gibi görünüyor. Bir arabanın ışıklarını görünce ona doğru koşar. Arabanın sürücüsü, karanlıkta sarışın kadını görmez ve çarpar. Yol kenarına çeker ve yardım istemeye hazırlanır. Aslında dizi konunun sonundan başladığı için başta hayal kırıklığı yaşanabilir ama asıl heyecan hikaye geri dönüşlerle anlatılırken yaşanıyor. Adının Lena olduğu iddia edilen kadın

Kaza geçiren kadın, kimliği belirsiz bir kişinin acil numarayı araması üzerine ambulansla kaldırılıyor. Ancak sürücüden veya kaza yapan arabadan hiçbir iz yok. Şahsın çarpıp kaçtığı tahmin ediliyor. Şaşırtıcı olan tek şey, ağır yaralanan kadının annesi olduğunu iddia eden küçük kızın bir anda nereden geldiğidir. Kendisini sağlık görevlilerine Hannah olarak tanıtıyor ve oldukça kaygısız ve sakin görünüyor. Sanki annesi Lena'nın sağlığını pek umursamıyormuş gibi. Kim Riedle'ın canlandırdığı Lena hastaneye vardığında ilk olarak ameliyata alınır. Hannah ambulanstaki sağlık görevlilerine annesinin kan grubunun AB negatif olduğunu söylediği ve çocuğun da bu hikayeye inandığı için annesi ameliyathanede neredeyse ölme tehlikesi geçirir.


Bu süre zarfında hemşire Ruth, on iki yaşındaki Hannah'ya (Naila Schuberth'in canlandırdığı) bakıyor. Çocuğa bir hırka verir ve onunla konuşur. Yavaş yavaş daha fazla ayrıntı gün yüzüne çıkıyor. Hannah, annesinin çoğu zaman dikkatinin dağıldığını, kendini masanın kenarına çarptığını ve çoğu zaman yardım almadan tuvalete gidemediğini söylüyor. Ancak Hanna' ya göre annesi herkes gibi kurallara uysaydı her şey yolunda olurdu ve herhangi bir ceza almazdı.


Hannah ayrıca Jonathan (Sammy Schrein) adında hâlâ evde yalnız olan küçük bir erkek kardeşi olduğunu da belirtiyor. Ayrıca ışığa karşı çok hassas görünüyor. Hemşire, kızla yaşadığı tuhaf konuşmadan giderek daha fazla şüphelenmeye başlar ve polise başvurur.

Daha fazla spoiler vermeden konuyu seviyorsanız izleyin derim. Büyük bir başyapıt değil belki ama heyecanlı bir dizi. Birkaç bölüm boyunca merakla izleyebilirsiniz.

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Altı bölüm olduğu için dün bir oturuşta hepsini bitirdim. Çok güzeldi senaryo, gerçekten yaşanmış sandım öyle manyaklar oluyor çünkü. Sonunda mutlu bitmesine sevindim ama Lena ve öteki kadınlar gerçekmiş gibi çok üzdü beni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet böyle gerçek hayatta da olabilen hikayelerde insan daha çok üzülüyor. Ne yazık ki böyle hasta insanlar var.

   Sil
 2. yeni izledim, iyiydi, ama süperlerden değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dark kadar etkili olmasa da fena değildi ☺️

   Sil
 3. Ziyaret etmeyeli siten bayağı gelişmiş Tebrikler Derya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. İlerlemiş yaşıma rağmen kendimi geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum, bu sizlere de yansıyorsa bu beni ancak mutlu eder.

   Sil
Daha yeni Daha eski