Yıllar Sonra İstanbul...

 


Yıllardan sonra üzücü bir nedenden İstanbul' a gitmem gerekti. Bir 10 gün kadar önce babam rahatsızlandı. Ağır olduğunu duyunca hemen süresi geçen pasaportumu yaptırayım da gideyim diye düşündüm. Tabii pasaportun başvurusu ve bana gelmesi birkaç gün sürdü. Ne yazık ki yetişemedim ve vefat haberini aldım. İşte uzakta yaşamanın bize göre en negatif yanı bu ve hem eşimin hem benim başıma geldi. Hoş aynı şehirde de olsan son anlarına yetişebileceğimizin bir garantisi yok. 

Tabii acilen ilk bulduğum uçakla gittim ve cenaze sonrası da döndüm. Her ne kadar babamla inişli çıkışlı bir ilişkimiz olsa da, son ana kadar iletişimde olduğumuz ve en azından cenazesine yetişip veda edebildiğim için içim rahat. 80 yaşındaydı, insan hep sıralı ölüm olsun der ya kabulleniyor ailedeki yaşlıların günün birinde aramızdan ayrılacağını.

Tabii bu vedalar da hayatın bize verdiği ödevlerden. Ancak insan hep kendi başına gelecek zamanın daha gelmediğine inanıyor. Başkalarını teselli ederken bir bakıyorsun senin de sıran gelmiş.

Yıllardır özlediğim İstanbul'a böyle bir sebepten gitmek istemezdim. Umarım daha mutlu anlarda da gitmek kısmet olur.

Daha sonra olanları ayrı yazılarda paylaşacağım. Birkaç gündür evde dolanıp bu haberi blogda nasıl paylaşırım diye düşünüyordum. Yazacak keyfim de yoktu açıkçası ama beni sürekli okuyanlar bilir ki benim ilacım da yazmak. 

15 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Babacığına Allah rahmet eylesin, siz geride kalanlara da sabır versin.

  YanıtlaSil
 2. Canım başın sağ olsun .

  YanıtlaSil
 3. Tekrar başın sağolsun Deryacığım, Allah'tan rahmet diliyorum babana. Farklı şehirlerde hele hele başka ülkelerde olunca insan yetişemiyor elbette.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şehirde bile insan yetişemiyor bazen 😔

   Sil
 4. Allah rahmet eylesin, çok üzücü. Uzakta olmak zor gerçekten.

  YanıtlaSil
 5. Başın sağolsun. Anne baba ölümlerine ne yazacağımı bilemem ben hiç. İnsanların içinin acısı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok zorlanırım bu durumlarda. Seni anlıyorum.

   Sil
 6. Başınız sağ olsun 🤲🏼🌿 Ben de bir İstanbul'lu olarak aileme uzağım. Gurbetliği kimse yaşamasın isterim. Yaş ilerledikçe çok daha iyi anlıyor insan. Gurbetliği nasıl yenebiliriz Derya hanım 🥺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 20 yıldır uzağım eşim daha da uzun. İnanın zaman zaman şarkılarda ağlayabiliyoruz. Ama hep bizim İstanbulumuzu özlüyoruz ne yazık ki şehir de insanlar da artık yok. Çok şükür yaşadığımız yerde huzur ve mutluluğu bulduk. Ancak hep bir parçası vatanında kalıyor insanın. Bununla yaşamaya alışmak gerekiyor sanırım 😊

   Sil
 7. Kesinlikle her şey o kadar değişti ki İstanbul da. Kent hafızamda yer edinmiş birçok şey yok. Olanıda çok kıymetli buluyorum. Örneğin Çocukluğumdan bu yana parkında oynadığım mahallemize götürebiliyorum oğlumu. Çok değişim geçirsede hala yerinde şükür. 🎈

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski