Semma İstanbul Kurucusu Semra Mahmutoğlu İle Röportaj

 


Bir kadın girişimci ve kadınların iş yaşamına katılımına inanıyor ve şans vermek istiyor... Benim de çok önem verdiğim bu ortak yönümüz sayesinde Semra hanımla yollarımız kesişti.

 Semma İstanbul kadın moda markasının kurucusu ve sahibi Semra Mahmutoğlu ile mutlaka bir söyleşi yapmam ve onu sizlere tanıtmam gerektiğini düşündüm. 

 
   Semra hanım öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Böylece semmaistanbul‘ u daha yakından tanıyabileceğiz.      İlk olarak markanızın hikayesini ve nasıl kurulduğunu anlatabilir misiniz?

 

Merhabalar ben Semra MAHMUTOĞLU, Semma İstanbul markasının kurucusuyum. Öncelikli olarak hayallerimin peşine düşerek, yalnız çıktığım bu güzel ve eşsiz yolculuğa eşlik ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Hikayeme gelince 1989 Eskişehir doğumluyum, İstanbul’da yaşıyorum. Çocukluğumdan beri bir hayalim, merakım ve tutkumu tüm kadınlara ulaştırmak adına, hayal ettiğim işi yapmaya karar verdim. İsmim ve soyadımın belirli harflerini birleştirerek Semma ismini oluşturdum. Sonrasında İstanbul’un eşsiz ve masalsı güzelliğine aşık olduğumdan dolayı ikisini birleştirek Semma İstanbul markasını oluşturdum.

 

       Genel olarak şık ve abiye bir tarz gözlemledik semmaistanbul.com kolleksiyonunda. Hangi faktörler sizi abiye kıyafet sektöründe faaliyet göstermeye yönlendirdi?

 

Aslında özel gün elbiseleri desek daha doğru olabilir. Yüzyıllardır süre gelen kadının kendini güzelleştirme isteğinde en büyük faktöre sahip olan özel gecelerin, özel gece kıyafetlerinin bendeki eğillimi hobimi işim olarak ilerletme şansını bana tanıması oldu.

 


     Markanızın benzersiz özellikleri nelerdir ve diğer markalardan sizi ayıran nedir?

 

Sıradanlıktan uzak, ihtişamlı dikkat çekici zarif tasarımlar büyükten küçüğe tüm özel günlerde kokteyl, davet, mezuniyet siz değerli müşterilerimize özel günleri için mutluluk paketlerimizle şahitlik etmek bizler için her gün iyi hissettiren duygu yeni bir heyecana ve duyguya dahil olma hissi

Sevgiyle büyüyen kocaman bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Daha gidecek çok yolumuz var.

 

    Müşteri tabanınız hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz? Kimler sizin markanızı tercih ediyor?

 

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı çok seviyoruz. Temel stratejimiz müşterilerimizin mutlu olması. Bazen değerli müşterilerimiz ne söylediğimizi unutabilirler fakat onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

 


       Ürünlerinizde genel olarak hangi malzemeleri kullanıyorsunuz ve bu seçiminizi neye dayandırıyorsunuz?

 

Tül, güpür, dantel, atlas kumaş, keten, şifon, poplin, örme ve daha sayamacağımız bir çok malzeme kullanıyoruz. Üretmek, sunmak ve beğenilmek harika şeyler.

 

     Sektördeki değişen moda trendlerini nasıl takip ediyorsunuz ve bu trendlere uyum sağlamak için nasıl bir yol izliyorsunuz?

 

Değişim bizim için bir yenilik, her değişimle muazzam bir dönüşüm yaşıyoruz. Çağa ve yeni trendlere uygun tasarımlar olmasına özen gösteriyoruz. Yıllar geçtikçe bir yanınızı daha da geliştiriyor aslında en önemli şeyin değişim olduğunu farkediyorsunuz.

 


    Markanızın sürdürülebilirlikle ilgili bir stratejisi var mı? Hangi adımları atıyorsunuz?

 

Tabiki oda süpriz olsun.

 

  Müşterilerinizle nasıl bir ilişki kuruyorsunuz? Onların geri bildirimlerine ve isteklerine nasıl yanıt veriyorsunuz?

Müşterilerimizi ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz. Aslında en önemli kısmın empati olduğunu farkediyorsunuz. İşinizi doğru yapmanın değeri ise asla yadsınamaz elbette. Bu noktada bir kadın grubuna değil bir aileye dahil olduğumuzu anlıyoruz. Benim küçük hikayemin büyük yıldızı Semma İstanbul aileme sonsuz teşekkürler.

 

   Gelecekteki hedefleriniz nelerdir? Markanızı nereye taşımak istiyorsunuz?

 

Pandeminin başlamasıyla evde olduğumuz süre içersinde hep dilimde olan hobim işim olsun hayalimi sonunda gerçekleşitirmeye cesaret ettim. Yegane hayalim tüm kadınların ekonomik özgürlüklerinin olması ve bir çok kadına, kadın istihdamı sağlamak.

 

Bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Markanın birbirinden güzel kıyafetlerine https://semmaistanbul.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.


Semma İstanbul İle Plajlarda Şıklık Rüzgarları Estirin

Elegance and Romance: Lace and Tulle Dresses For Summer Weddings

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski