2023 Yarı yıl Tatili İçin Eğlenceli Oyunlar Herkese merhaba. Yılın ilk günleri nasıl geçiyor? Umarım herkes sağlıklı bir şekilde yeni yıla başlamıştır. Ben yeni yılın girişi ile kendimi sıfırladım ve bomba gibi bir enerji ile çalışmaya başladım. 

Çok yakında yarı yıl tatili başlayacak. Tatilde evde zaman geçiren çocuklar için aktivite bulmak her zaman kolay olmuyor. Sürekli bir yerlere götürmek de aile bütçesini zorlayıcı oluyor.

Genç yazarımız Ada, çocuklar eğlenceli zaman geçirsin diye http://mortgagecalculator.org/money-games/ ' den iki yeni oyun denedi ve sizler için yazdı. Devamlı okurlarımızın bildiği gibi sık sık oyunlar tavsiye ediyoruz ancak savaşlı, şiddet içeren oyunlar olmamasına özen gösteriyoruz. Eğlendiren, zaman zaman eğitici oyunlar bizim tercihimiz. O yüzden hemen her yaş grubuna da uygun oluyor.

İki Video Oyunu ve AnlatımıWeb sitesinde test ettiğim ilk oyunun adı "Cash Back". Amacı oldukça basit: Bir mağazada kasiyersiniz ve insanlar farklı şeyler almaya geliyor. Ne zaman bir şey satın alsalar, onlara doğru miktarda bozuk para vermelisiniz. Örneğin birisi 8 dolar olan bir çanta alıyor ve müşteri size 10 dolar veriyor, siz o müşteriye 2 dolar borçlusunuz.

3 oyun modu arasından seçim yapabilirsiniz: Kolay, Orta ve Zor. Mod ne kadar zorsa, o kadar çok para kazanırsınız ve müşterilere o kadar çok para iadesi yapmanız gerekir. Ayrıca oyun ipuçlarını ve oyunun değişiklik miktarını gösterip göstermeyeceğini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bir oyuna başladığınızda, müşteriye geri verebileceğiniz tüm farklı bozuk para miktarlarını görebilirsiniz. Sağ tarafta her zaman size ne almak istediğini ve bunun ne kadara mal olduğunu söyleyen bir müşteri vardır. Ayrıca sol altta yavaş yavaş biten bir zamanlayıcınız var. Doğru miktarda bozuk parayı her geri verdiğinizde, biraz zaman geri alırsınız. Tamamen bittiğinde oyun biter ve size kazandığınız nakit miktarı gösterilir. İsterseniz, öğeleri de atlayabilirsiniz. Sonuç olarak, bu harika bir oyun ve sizi gerçekten beyninizi kullanmaya zorluyor, bu, zihninizi biraz tazelemek istiyorsanız harika! Grafikler de gerçekten güzel ve renkli görünüyor.Test ettiğim diğer oyunun adı “Penguin Café”. Yine, basit konsept, ama çok eğlenceli! Bu oyunda bir penguen kafesinde garsonsunuz. Görevleriniz basit, müşterileri masalarına götürün, siparişlerini alın ve yemeği servis edin. Müşteri işini bitirdiğinde, toplamanız gereken masaya bir bahşiş bırakırlar. Eskimo kafenizin nerede olduğunu görebileceğiniz bir harita var. Eskimo kulübeniz her gün bir sıra daha ilerliyor ve kazanç hedefiniz biraz yükseliyor. Yeterli para kazanırsanız, mutfağınız için yükseltmeler de satın alabilirsiniz. Müşterilere ne kadar hızlı hizmet verirseniz, o kadar çok para kazanırsınız, bu yüzden onları çok uzun süre bekletmediğinizden emin olun! Ara sıra oynaması gerçekten eğlenceli bir oyun ve asla sıkıcı olmuyor!

Bu tarz oyunlar çocukların matematiksel gelişimine de katkıda bulunabilir. Umarız ki sizler de bu tavsiyelerimizi eğlenceli bulur ve hoşça vakit geçirirsiniz. Yeni oyun tavsiyelerinde buluşmak üzere herkese iyi eğlenceler.

 • Oğlum Ada'ya da her zamanki katkılarından dolayı teşekkür ederim:)

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. penguen kafeye bakarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok keyifli bu oyunlar vahşi şeyler değil:)

   Sil
 2. Cash Back ve Pengiun Cafe oyunlarının her ikisini de sevdim. Matematiği geliştirmek için eğlenceli oyunlar. Çok teşekkürler. Mutlu yıllar diliyorum : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarz eğitici oyunları seviyorum eğlenerek öğreniyorlar:)

   Sil
 3. Ne güzel anlatmış Ada :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski