Zengin Olma İhtimali En Yüksek 3 BurçZengin olma olasılığı en yüksek olan bu 3 burç hangileri?


Zodyak işaretinizin sizi büyük servet için önceden belirleyip belirlemediğini hiç merak ettiniz mi? Eğer öyleyse, o zaman bu listeye dikkat edin! Belki sizin burcunuz da aralarındadır.

Tabii ki, her burç birkaç milyarder üretti. Ancak Forbes Zenginler Listesi'ne dayalı olarak en çok milyarderin bulunduğu burçları belirleyen analizler var. Hevesli astroloji takipçileri bu başarıyı burçların bireysel özelliklerine bağlıyor. Ve görünüşe göre bunda da haklılar. İşte iki farklı analizden çıkan sonuçlar:

Forbes, 613 milyarderin doğum tarihlerini analiz etti ve şaşırtıcı bir sonuca vardı.
Milyarderlerin çoğu Başak Burcu

Milyarderlerin en yüksek yüzdesi 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan Başak burcudur. Analiz edilen tüm milyarderlerin yüzde 12'si bunun kapsamına giriyor. Başak burcu birçok kişi tarafından hafife alınır. Zengin olmanıza yardımcı olan karakter özelliklerinin aslan gibi göze çarpan burçlara atfedilmesi daha olasıdır. Başaklar çalışkan, analitik, detaycı ve hırslıdır. İş dünyasında ilerlemek için çok iyi bir kombinasyon.


Başak milyarderleri: Warren Buffett, Jack Ma, Jorge Paulo Lemann, Giovanni Ferrero.


2. Sırada Koç ve Kova Burçları var!

Başaklar en zengin insanların yüzde 12'sini oluşturuyor; yüzde 8 ile ikinciliği Koç ve Kova burçları paylaşıyor. Koç hırslı, tutkulu ve hatta agresif olma eğilimindedir. İş dünyasında oldukça faydalı olabilecek bir özellik. Bu yüzden Koç'un hayatta çok ilerlemesi şaşırtıcı değil.


Koç Milyarderleri: Larry Page, Amancio Ortega, Mukesh Ambani, Steve Ballmer.


Kovalar bağımsız, özgün ve yenilikçidir. Genellikle yeni bir çığır açan ve tekerleği yeniden icat eden ilk kişilerdir. Ayrıca tavizsiz olma eğilimindedirler. Bu bir ortaklıkta sorunlu olabilir, ancak iş dünyasında başarılı olmak için tüm ince farkı yaratabilir.


Kova milyarderleri: Michael Bloomberg, Tadashi Yanai, Carlos Slim Helu, Oprah Winfrey.
Bu burçlar da süper zenginlere ait

Forbes Zenginler Listesinin tamamına bakarsanız, Başak, Koç ve Kova burçlarını görürsünüz. Öte yandan, yalnızca dünyanın en zengin 100 kişisine bakarsanız, sıralama büyük ölçüde değişiyor. Sayı azalınca en zengin burç aniden Oğlak oluyor. Boğa 2. sırada, Aslan ise 3. sırada yer alıyor.


Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos, bir Oğlak burcu.

...Jeff Bezos, Amazon'un kurucusu. Ondan bir yıl önce dünyanın en zengini seçilen Bill Gates ise bir akrepti. Sonunda, koşullar uygun olduğu sürece, büyük bir servet potansiyeli muhtemelen her burçta var.

En azından erkeksen. Çünkü biz kadınlar, Forbes Zenginler Listesi'nde maalesef yeterince temsil edilmiyoruz. 2018'de kadınlar listenin sadece %12'sini oluşturuyordu. Bu, sayının her zamankinden daha yüksek olduğu, ancak yine de 50/50 oranına yakın olmadığı anlamına gelir. Listedeki kadınların çoğu aynı zamanda servetlerinin de varisleri. Ancak hiçbiri ilk 10'a giremedi.

Diğer Astroloji Konulu Yazılarım

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Zengin olmayı herkes ister. Ama ben istemem :) Halime şükür ederim öbür tarafa götüremeyeceğim parayı ne yapayım :)

  YanıtlaSil
 2. Bi oğlak burcu olarak böyle düşünüyorum :D

  YanıtlaSil
 3. Bir kova kişisi olarak kendimde süper zengin olma potansiyeli görmüyorum.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar.
  Keşke hayatımız ve kazançlarımız burçlarımıza göre olsaydı. Ben de zengin biri olurdum. Ama benim gönlüm zengin. Gönül zenginliğini de diğer zenginliklerden hiç birine değişmem. Bir diğer konu ise, bir çoğumuzun doğum tarihleri günü gününe değil. Ancak rahmetli annem bana hep : "oğlum senin doğum tarihini günü gününe nüfusa kaydettirdim. Sen Cuma günü doğdun" derdi. Gerçekten 08 Nisan 1955 olan doğum tarihini takvime vurduğumda 8 Nisan 1955 tarihi cuma gününe denk geliyor. Ayrıca ben Ankara'lıyım. Neden derseniz? Benim doğduğum da Demokrat parti (Adnan Menderes-Celal Bayar) seçimlerde Kırşehir'den hiç millet vekili alamadığı için Kırşehir ilini Nevşehir'e bağlı ilçe yapıyorlar ve benim ilçem (Kaman) da Ankara'nın bir ilçesi olarak Ankara'ya bağlanıyor. Dolayısıyla o zaman ki nüfus cüzdanım da vilayeti Ankara yazar.

  Şimdi eğer siz de Truva filmini izlediyseniz, Truva prenslerinden savaşçı Hector, kral babasının kahinlerin rüyalarında gördükleri hayvanlara göre savaş stratejisi belirleme işine her zaman karşı çıkmıştı. Eğer hayatımızı bizler de burçlarımıza göre yönlendirecek olursak, Truva kralının düştüğü aynı hataya düşeriz diye düşünüyorum. Ama inanmasak da hayal etmesi bile güzel.

  Bu güzel keyifli paylaşım için kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Detaylı yorumunuz için teşekkürler. Yükselen burclar da etkili oluyormus. Ama tabii ki hayatı burçlara göre yönlendirmek doğru olmaz. Ben keyifle okunacak, okurların da sevdiği eğlenceli yazılar yazıyorum sadece ☺️

   Sil
 5. İlginç bir çalışma.. Koç burcundakileri hiç tanımıyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Burçlara inanmam ama kendi burcumu ilk sırada görünce güldüm :) Hadi bakalım :)

  YanıtlaSil
 7. Kova burcuyum ve bu ihtimali çok sevdim. :)

  YanıtlaSil
 8. Sadece başlığı görünce "Kesin başak burcu da vardır listede" dedim ama birinci sırada olmasını beklemiyordum. Ben başak olduğum, kızım koç olduğu için geleceğimiz parlak görünüyor :-)

  YanıtlaSil
 9. Hahaha, bizim evin en zengini Metehan'dır. Koç burcu :D

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski