Maximilian - Film TavsiyesiMaximilian - Güç ve Aşk Oyunu, 2017'de Andreas Prochaska^nın yönettiği; Jannis Niewöhner, Christa Theret ve Tobias Moretti'nin başlıca rolleri oynadığı tarihi bir film.

Üç bölümlük TV dizisi Maximilian - The Game of Power and Love, 1508'de Kutsal Roma İmparatorluğu'na atanan Habsburg'lu Maximilian I'in hayatını anlatıyor. Biz filmi TV'de izledik ancak amazon'da da bulmak mümkün. 

Maximilian - Güç ve aşk oyunuBurgundy'nin rahmetli hükümdarının güzel ve zeki kızı Maria (Christa Theret), babasından miras alabilmek için evlenmek zorundadır. Kendi halkı arasındaki asillerden oluşan birçok aday genç kadını sürekli taciz etmekte ve evliliğe zorlamak istemektedir. Ancak İmparator Frederick'in (Tobias Moretti) oğlu inatçı Maximilian I von Habsburg (Jannis Niewöhner), prensesle evlenmek  için batıya gider. Burgundy zengin bir krallıktır Avusturya ise, kralın kötü yönetimi nedeniyle büyük ölçüde borç batağındadır. Maria babasının ölümünden sonra krallığı tek başına yönetmeye cesaret ettiğinden, onu ele geçirmeye çalışan Fransa'yı da kendine düşman etmişti. Güçlü biriyle evlenmek tüm sorunların çözümü olabilirdi. Bununla birlikte, Maximilian ve Maria sadece siyasi hesaplamalarla değil, aynı zamanda tutkulu bir aşkla da birbirlerine bağlanırlar.

Avusturya-Almanya ortak yapımı Maximilian - The Game of Power and Love ilk olarak Mart 2017'de Avusturya televizyonu ORF'de yayınlandı. Alman televizyon prömiyeri Ekim 2017'de ZDF'de yapıldı.


Tarihsel drama, başrollerde Jannis Niewöhner ve Christa Theret'in yanı sıra, Avusturya'lı usta oyuncu Tobias Moretti gibi oyuncularla da dikkat çekiyor. Jannis Niewöhner,  gençlik romanı uyarlamaları Rubinrot, Saphirblau ve Smaragdgrün'deki rolleri sayesinde geniş bir Alman izleyici kitlesi tarafından tanındı. Christa Theret ise LOL - Laughing Out Loud gibi Fransız yapımlarıyla dikkat çekti. Tarihi film sevenlere tavsiye edebileceğim bir film. 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aaa bak hem tarihi hem kısa bana uyar demek ki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çabuk bitti seversin vu tarzı seviyorsan

   Sil
 2. Bu filmi seyretmedim , bakayım ben de :)

  YanıtlaSil
 3. Bu film tam eşime göre ona söyleyeceğim izlesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sever o halde canım. Keyifli seyirler 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski