Es Wird Zeit (Zamanı Geldi) - İldiko von Kürthy - Kitap Tavsiyesi


Judith, yakında elli yaşında olacaktır. Hayatının son yirmi yılını bir yalanı gizleyerek dişçi kocası ve üç oğluyla yaşamaktadır. Oğulları büyüyüp evden ayrılınca, aniden annesi de ölür. Annesinin küllerini çocukluğunun geçtiği köye gömülmek üzere götürür.
Bu arada da sürekli hayatını sorgulamaktadır. Mezarlıktayken, yıllardır görmediği en yakın arkadaşı Anne ile karşılaşır. Gençlik aşkı Heiko annesinin evini satın almak isterken, ona da kur yapmaktadır. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.


Uzun zamandır İldiko Von Kürthy kitabı okumamıştım. Blogumu eskiden beri takip edenler sevdiğim bir yazar olduğunu ve birçok kitabını okuduğumu bilirler. Kütüphanede 2019' da çıkan Es Wird Zeit (Zamanı Geldi) adlı yeni kitabını görünce hemen aldım.
Yazarın akıcı anlatımı ile hem komik anlar hem de hayatta yaşadığımız trajediler birbirine kaynaşmış. Okurken, bu benim de başıma geldi diyebileceğimiz birçok olay karşımıza çıkıyor. Kitabın kahramanı Judith' in düşüncelerini aktarıldığı bölümler biraz Virginia Woolf tarzına benzese de bazı bölümler biraz fazla uzatılmış gibi geldi. Bunun dışında genel olarak kitabı sevdiğimi söyleyebilirim. Gerçek yaşamda karşılaşılan trajedilerden esinlendiğiniz söylüyor yazar bu kitabında.İldiko von Kürthy, Brigitte dergisinde köşe yazarı ve en çok satanlar listesinde yer alan birçok kitabın yazarıdır. Kitapları 6 milyonun üzerinde satan ve 21 dile çevrilen yazar, ailesi ile birlikte Hamburg'da yaşıyor. Es Wird Zeit kitabını gerçek hayatta kanser hastası olan yakın arkadaşı Yutta' ya ithaf etmiş.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Sternschanze - İldiko von Kürthy
Blaue Wunder - İldiko von Kürthy
Neuland - İldiko von Kürthy

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hello, Deria! The book is very interesting! I am so sorry if the author was not translated into Russian.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hello dear. I don't know in how many languages her books are translated. But she is really good ☺️

   Sil
 2. Gerçek yaşamdan esinlenilen şeyleri seviyorum.Benim de sınavlarım vardı,bitti.Biraz roman okuyacağım kafa dağıtmak için...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Roman bizleri başka alemlere götürüyor gercekten kafa dinlendirici ☺️

   Sil
 3. I don't know this writer but I am sure she is a good one if she sold that many books and was translated in so many languages. The story seems very interesting and certainly is worth reading.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. She is really good. Especially for women readers ☺️

   Sil
 4. Teşekkürler Deryacığım. Senin referansın değerli. 👍😍😊🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle düşünmen beni çok mutlu etti canım 😍

   Sil
 5. Hiç okumadığım bir yazar. Bakayım netten Türkçeye çevrilmiş mi diye

  YanıtlaSil
 6. Arada bu tarz kitapları okumayı seviyorum. Bu kitap bizde varsa alayım ben de 🤗

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski