Haziran 2019 - Haziran Ayı İç DökmeleriBir ay daha ne de çabuk geçti değil mi? Haziran ayı benim için Mayıs' tan daha sakin geçti diyebilirim. Ancak yine de kendine göre yoğunluğu, hareketli günleri vardı. Bu ay bol bol spor yapma imkanı bulduk ailece, bu da beni oldukça mutlu etti. Zaman buldukça hep birlikte yürüyüş yaptık, yüzdük, bisikletlere binildi...Babamızla zaman geçirmeyi çok özlüyoruz ama birinin de çalışması lazım :) Daha önce bahsetmişimdir eşim hayatı boyunca birçok spor dalıyla uğraştı. Avuturya' ya yerleştiğinden beri de triatlon yapıyordu. Ancak son yıllarda sadece yarış bisiklerini kullanmaya zamanı kalıyor. Yarış bisikletleri karbon tekerlek denilen, çok ince tekerleklere sahip. Bu yıl Ada da merak salınca, biraz onu hazırlamaya; kondisyon kazandırmaya çalışıyor. Dışardaki aktivitelerde yorulsak da bizi mutlu eden ve rahatlatan şeyler. Bizim pek avm alışkanlığımız yok. Ailece genelde bu tarz aktiviteleri seviyoruz. Mecburen alışverişe gittiğimizde de çocuklar çabuk sıkılıyor zaten.
Yaz tatiline girdik diyebilmeyi çok isterdim, ama ne yazık ki 5 Temmuz' a kadar beklememiz gerekecek karneler için. Henüz okul devam ediyor. Ama biz mental olarak tatile girdik :) Doğrusu ben kendi hayatımın akışına zor yetişirken bazı insanların başkalarının hayatını gözlemleyip gıybet üretmeye nasıl vakti kalıyor anlamıyorum. İnsanın hiç mi işi olmaz? Yazalım, üretelim, yaşayalım bırakın başkaları kendi hayatını yaşasın. Adımız bir şekilde anılacaksa da işimizle gücümüzle anılsın.


Büyük oğlum Ege' nin meslek okulu bitti !!! İnanamıyorum hala. Sizlere başlayacağını yazdığım gün dün gibi aklımda. Üstün başarıyla bitirdi hem de. Ama daha yolu uzun. Eylül' de stajı da bitirince bir sözlü sunum yapması gerekiyor sonra diplomasını alacak. Bir yandan da lise bitirme kurslarına devam ediyor ve ehliyet kursu için hazırlanıyor. Gençlerin işi ne zor :)

Tabii yaz demek bol bol da bahçe işi demek. 

Bu arada Beyoğlu anılarımı takip eden bir okurum artik hep kitap film mi yazacaksınız yeni yazılar ne zaman geliyor demiş ☺️. Beyoğlu anıları 35 yıllık bir yaşanmışlık. O anları yaşayacak, biriktirecek ve en sonunda yazacak kıvama geleceksin. Bundan sonra ne yazarım bilmem ama o seri benden bir parça olduğu için tek ve özel. Bir de ben pek kurgu yazamıyorum. Denemelerim var ama sonunu getiremedim henüz. Ortaya kayda değer bir şey çıkarsa sizinle de paylaşırım tabii ki :) Çok da mecbur hissetmiyorum kendimi kurgu yazma konusunda. Bloglarım beni mutlu ediyor bu da bana yetiyor.


Çilek tarlalarına az ziyaret yapabildik bu yıl. Yağan yoğun yağmurlar pek çileklerin olgunlaşmasına fırsat vermedi. Daha önce de yazmıştım yanınıza kovanızı götürüp kendiniz topluyor sonra tarttırıp parasını ödüyorsunuz. Tabii orda toplarken yemek de serbest:)

Ayın kapanışını kızımın öğretmeninin düğünü ile yaptık. Çocuklar kendi hazırladıkları kartları iliştirdikleri bu gül fidanını hediye ettiler ve bir de dans hazırlamışlar . Öğretmene sürpriz yaptık. Üzüm bağları arasında çok romantik bir düğündü, çok beğendim. 
Artık okulun son birkaç kalan gününü ve tatili sabırsızlıkla bekliyorum. Sanırım dinlenmeyi hakettim. Bu ay bakalım neler birikecek bohçamda. Kalın sağlıcakla :)

32 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Samimi ay değerlendirmeniz, kıvanç duyulası anıları biriktirmiş. Haziran değerlendirmenizi beklemekteyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Samimi bulmanız beni mutlu etti. Blogum hayatımı yansıtan bir ayna gibi zaten. Temmuz sonunda her ay olduğu gibi bir ay bilançom olacak :)

   Sil
 2. Baştan sona okudum Haziran ayı güzel geçmiş, dolu dolu geçmiş, oğlunu tebrik ediyorum, gözün aydın senin de annesi olarak. Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Haziran ayını ne kadar güzel geçirmişsiniz. Ailece sporu sevmeniz ve birlikte spor yapmanız harika bir şey. Bizler de zoraki yapılan birer aktivite bu . Çilek tarlaları üzüm bağları harika yerler olmalı. Ah bizim ülkemizde bunlara hasret yaşıyoruz artık desem yeridir Derya’cım. Oğlun Ege’yi tebrik ediyorum. Umarım istediği yere gelir. Beyoğlu anılarını okudum ama tam seriyi bitirmemiştim iyi ki yazdın eksik kalanları okumaya geleceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşimin de sporu sevmesi işime çok yarıyor. Çocukları da motive etmiş oluyoruz. Yaşadığım yer doğanın içinde olduğu için ben de şanslı buluyorum kendimi. İStanbul' da doğmuş büyümüş biri olarak orayı da çok seviyorum ama şu an yaşayabilir miyim bilmem, buraya alıştıktan sonra :)

   Sil
 4. Az kalmış tatile :) Çok güzel geçsin yaz.

  Şu çilek tarlalarından burada da olaydı keşke :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdilik tembelliğin tadını çıkarıyorum. Çilek tarlaları çok keyifli oluyor :)

   Sil
 5. Ne mutlu ne güzel bir ay geçirmişsiniz.
  Ege’yi tebrik ederim zaman çok çabuk geçiyor
  Önünde çok güzel yıllar var. Bu çalışmalarının karşılığını alacak.
  Öğretmenin hediyesine bayıldım. Üzüm bağlarındaki düğünü merak etmedim değil hani 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düğün çok keyifliydi. Teşekkür ederim canım dilerim tüm emeğinin karşılığını alır :)

   Sil
 6. Çok zevkle okudum. Kesinlikle şu yazdığında haklısın Derya'cığım:" Adımız bir şekilde anılacaksa da işimizle gücümüzle anılsın." Gerçekten başka şeyler için zaman harcamak,
  hele gıybet insanı üzüyor. Ama duymamaya çalışacağız, kaybedenler onlar...
  Aslında dolu dolu geçmiş günlerin. Ne kadar güzel. O çilek toplayıp, sonra tarttırıp satın alma fikri çok hoşuma gitti. Bizim vatanımızda çiftçi dertli, perişan. Azıcık ders alsalar bu uygar insanları karar mercileri:(
  Ege,yi, Ada'yı ve minik Kayra'yı kutluyorum. Dilerim temmuzda hep birlikte güzel bir tatil yaparsınız. Sevgilerimle canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan işiyle gücğyle meşgul olunca kendini geliştirir. Başkalarıyla ilgilenen yerinde sayar. Şimdilik tatilin tadını çıkarıyoruz Eylül' e kadar enerji depolarız umarım. Sevgiler :)

   Sil
 7. Ah o alışveriş merkezleri. Bir ara çocuklara kızınca alışveriş merkezine gideriz bak diye tehdit ederdim. Bizde de ancak mecbursak ve oflaya puflaya gidilen yerler...

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel bir haziran geçirmişsin o halde Deryacım ve oğlunun mezuniyetine ben de çok şaşırdım, ne çabuk geçmiş. Daha yeni okumuşum gibi kaygılarını, merakını, heyecanını...
  Temmuz ayı bundan da güzel geçsin, çok öpüyorum seni 😘👌

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi, daha dün gibi okulu bıraktı başka eğitime başladı demem ☺️

   Sil
 9. Mükemmel bir ay değerlendirmesi :) Hepsine ama özellikle hanımeli fotoğrafına bayıldım. Çilekler, düğün, spor çalışmaları, çocukların okulları derken haziran bitti demiş özetlemişsin ama eminim ki, bu ayın ağzındaki tadı ve kalbindeki yeri unutulmaz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hanımelimiz bir tanedir. Kırmızı rengi de var ama kokmuyor .

   Sil
 10. Çocuklar büyüyor ve hayat devam ediyor.

  Düğünde erik dalı oynasalarmış yorumu aklıma geldi nedense yazıyı okurken. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erik dalı pek sevdiğim bir şarkı değil sanırım düğün seçimimolmazdı 😅

   Sil
 11. Evet ya insanlar dedikodu yapmaya nasıl vakit buluyorlar.Ama kitap okumaya vakitleri yoktur...Şu avm ler safi yorgunluk :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap okumama işi başlıbaşına problem zaten.

   Sil
 12. Günler çok çabuk geçiyor. Ay başlayınca bitiyormuş gibi hemen. Ege'ye başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef zaman su gibi akıp gidiyor. Teşekkürler ☺️

   Sil
 13. Çilek tarlaları çok güzeldir kesin. Oğlunuzun mezun olması gurur verici ve özel bir zevk. Okulların kapanmasına az kaldı, asıl tatil o zaman, temmuz daha da iyi geçsin dileklerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çilek tarlaları çok keyifli tabii havanın da uygun olması lazım. Tatil zamanına denk gelmiş bu yazılarım yorumları yanıtlamadığımı yeni farkettim ☹️

   Sil
 14. Ege'ye tebrikler yolu açık olsun.
  Çocukların öğretmenlerine hediyesi ne kadar anlamlıymış, harika :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmen de çok sevindi. Bu yıl öğretmenimiz değişti ama yeni geleni de sevdik ☺️

   Sil
 15. kitap fikri kullağıma hoş geldi ama :) ciddi ciddi düşün derim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilekçim o işler beni strese sokar. Yazsam da blogda yayınlarım sanırım.

   Sil
 16. Öğretmenin düğünü için çocukların hazırladıkları hediyeyi çok sevdim. Burada artık herşey o kadar abartı oldu ki anlatamam :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maddi yönden düşünülüyor herşey. Oysa bahcesinde yıllarca onlardan bir hatıra olacak en güzeli 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski