1 Şub 2019

Google Plus Kişisel Hesapları 2 Nisan 2019' da Kapanıyor - Facebook Gruplarında Buluşalım


google plus- facebook-twitter-pinterest-instagram

Biz blog yazarları için sosyal medyanın gücü tartışılamaz. Tabii ki hepimiz yazı yazmayı seviyoruz ama paylaşmayı ve belirli bir okur kitlesine ulaşmayı da seviyoruz. Yoksa kendi kendimize yazar, blog açmazdık. Amacımız ister hobi olarak yazmak, ister daha profesyonel amaçlarla blog yazmak olsun, sosyal medyada aktif olmak okurlara ' heey ben de buradayım yazıyorum' mesajını verebilmek, bloglarımızla ilgilenen okura ulaşmak demek.
Ben en çok instagram, twitter, pinterest ve google plus alanlarında paylaşım yapıyorum. Bu ay google plus hesabıma gelen mesaj ve sevgili telaşlı arkadaşım deeptone' un hemen bu konuda yaz demesi ile bu yazıyı yazma gereği duydum. Birçok blogda da paylaşılacaktır ki bence ne kadar çok duyulursa o kadar iyi olur. Dertli Dostum blogda ve Doğuş Hakan Yılmaz' ın bloğunda da bu konuda güzel yazılar var okumak isterseniz. Mutlaka birçok arkadaş yazmıştır ama ben iki arkadaşımızın yazısını okudum. Bana google' dan gelen mesajı aşağıya ekledim tabii ki google' ın da linkini vererek. Eminim birçoğunuz aynı mesajı almıştır ama gözünden kaçan olursa okuyabilir. Bir tek anlamadığım google drive bu durumdan etkilenecek mi, eğer öyle ise oradaki verilerimi başka yere aktarmalıyım. Bu konuda bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Bunun dışında ekleyebileceğim, bir süre google' a hiç paylaşım yapmamayı da denedim doğrusu blog tıklamamı pek etkilemedi. Demek ki dünyanın sonu değil:) Hayat devam ediyor yani. En çok dikkat etmesi gereken arkadaşlar google plus profili ve yorum sistemini kullananlar. En kısa zamanda değiştirip blogger veya farklı bir yorum sistemine geçmeleri gerekiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Google Plus Kapanıyor Mu?


Sosyal medya önemli dedik. Ancak şunu da söyleyeyim, kendimi kaybedecek kadar aktif değilim sosyal medyada. Blog yazılarımı ve arada bir yaptığım sporları, sevdiğim sözleri paylaşıyorum o kadar. Özellikle facebookta özel bir hesap kullanmıyorum blog sayfalarımı kullanıyorum oralarda da. Bugünkü yazımda da hem güzel geri dönüşler aldığım yeni bir facebook grubundan hem sevdiğim dostların, hemde nacizane kendi gruplarımdan bahsetmek istedim. Eskiden daha çok grupta paylaşım yapıyordum ama eleye eleye bunlar kaldı. Kendi gruplarımı da ekleyeceğim izninizle ve katılırsanız çok sevinirim. Genelde birbirine yorum yazan arkadaşlar gruplarıma üye olduğu için aktif olabilecekler katılsın lütfen. Kapalı gruplar ve grup üyeleri istemediği için açık yapmadım. Neden iki grup açtın derseniz biri İngilizce bloğum içindi ama yine katılanlar Türk bloggerlar oldu :) Link vermiyorum bu sefer, yazı link dolmasın diye ama facebook' ta kolayca bulunabilecek gruplar.

Deli Kız İle Blog Paylaşımları
Bloggers Worldwide
Yelizin Keşifleri
Cafe Tigris
Renkli Blog Sayfam
Blog Yayın Paylaşımı
Büyük Blog Yazarları Birliği, yeni ama çok aktif bir grup. Hepsine katılamadığım destekleşme etkinlikleri de düzenliyorlar. Birçok arkadaşımız üye oldu.
Blog Yazarları Dayanışma Platformu Kapalı bir grup. Üye olmak için onay almanız gerekiyor.
Kişisel Blog Gökhan Tekin arkadaşımızın blog grubu.
Lerzankaradan.com

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Gruplara girmeden önce grup kurallarını okumayı ve mümkün olduğunca uymayı unutmayın. Aksi halde karşılıklı bir yardımlaşma olmuyor.
 Derya benim grubu da listeye ekle derseniz eklerim tabii ki. Destekleştiğimiz ve fayda gördüğümüz her grubun yanındayım. Neden sosyal medya gruplarına girmeliyiz? Kendi açımdan söylersem maddi bir getirisi yok ama blogların gelişmesi ve destekleşmek adına çok faydalı oluyor. Ayrıca artık google plus olmayacağı için bloglarımızın facebook sayfalarını beğenmeyi ihmal etmeyelim. Birçok arkadaş kendileri istek gönderdikleri halde sizin gönderdiğiniz isteğe karşılık vermiyor. Veya beğenip beğenisini sonradan geri çekiyor. Bunda korkacak ne var bilmiyorum. Hep bana hep bana mantığında olmayalım lütfen. El ele büyümek ilerlemek varken, bireysel düşünmeyelim bu anlamda. Hepimiz yetişkin insanlarız.

Aşağıdaki GooglePlus Orjinal Yazısıdır

Google+ tüketici hesapları (kişisel hesaplar) 2 Nisan 2019’da kullanımdan kaldırılıyor

30 Ocak 2019
Aralık 2018'de, kullanım oranının düşük olması ve tüketicilerin beklentilerini karşılayan başarılı bir ürün sunma noktasında karşılaştığımız zorluklar nedeniyle Nisan 2019'da Google+'nın tüketicilere yönelik sürümünü kullanıma kapatacağımıza dair aldığımız kararı sizlere duyurmuştuk. Google+'nın bir parçası olduğunuz için size teşekkür etmek, fotoğraflarınızı ve diğer içeriğinizi indirmek için atmanız gereken adımları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
2 Nisan'da Google+ hesabınız ve oluşturduğunuz tüm Google+ sayfaları kullanıma kapatılacak ve ilgili içerikler tüketici Google+ hesaplarından silinmeye başlayacak. Google+ Albüm Arşivinizdeki fotoğraflar ve videoların yanı sıra Google+ sayfalarınız da silinecek. Nisan ayından önce yapmak kaydıyla, içeriğinizi indirip kaydedebilirsiniz. Google Fotoğraflar'da yedeklenen fotoğraf ve videolarınızın silinmeyeceğini hatırlatmak isteriz.
Tüketici Google+ hesaplarından, Google+ Sayfalarından ve Albüm Arşivi'nden içerik silme işlemi birkaç ay sürecek. Dolayısıyla, bu süre boyunca bazı içerikler kalabilir. Örneğin, kullanıcılar kendi Google+ hesaplarının bazı kısımlarını etkinlik günlüğü aracılığıyla görmeye devam edebilir ve G Suite kullanıcıları, Google+ tüketici sürümü silinene kadar bazı tüketici Google+ hesabı içeriklerini görebilir.
4 Şubat'tan itibaren artık yeni Google+ profilleri, sayfaları, toplulukları veya etkinlikleri oluşturamayacaksınız. Ürünün kullanımdan kaldırılmasıyla ilgili süreç hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek ve güncellemeleri öğrenmek için SSS sayfasına göz atın.
Bir Google+ Topluluğu sahibi veya moderatörüyseniz, Google+ Topluluğunuza ait verileri indirip kaydedebilirsiniz. Mart 2019 başından itibaren, herkese açık topluluklardaki her topluluk yayınında yazar, gövde metni ve fotoğraflar da dahil olmak üzere ek veriler indirilebilir durumda olacak. Daha fazla bilgi
Sitelerde ve uygulamalarda oturum açmak için Google+ ile Oturum Açma düğmesini kullanıyorsanız önümüzdeki haftalarda bu düğmeler artık çalışmayacak. Ancak, bazı durumlarda bu düğmelerin yerini Google ile Oturum Açma düğmesi alabilir. Google ile Oturum Açma düğmesi gördüğünüz her yerde yine Google Hesabınızla oturum açabileceksiniz. Daha fazla bilgi
Google+'yı kendi sitelerinizdeki veya başka sitelerdeki yorumlar için kullandıysanız bu özellik 4 Şubat'ta Blogger'dan, 7 Mart'ta da diğer sitelerden kaldırılacak. Tüm sitelerdeki Google+ yorumlarınızın tamamı 2 Nisan 2019'dan itibaren silinecek. Daha fazla bilgi
G Suite müşterisiyseniz G Suite hesabınızla kullandığınız Google+ etkin durumda kalacak. Daha ayrıntılı bilgi için G Suite yöneticinizleiletişime geçin. Yakında yeni bir görünüm ve yeni özellikler de göreceksiniz. Daha fazla bilgi
Bir geliştiriciyseniz ve Google+ API'lerini veya Google+ ile Oturum Açma sistemini kullanıyorsanız bu değişikliğin sizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için burayı tıklayın.
Google+ ekibi olarak, Google+'yı böyle özel bir yer haline getirdiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Google+'yı evleri gibi benimseyen yetenekli sanatçılardan, topluluk oluşturucularından ve fikir liderlerinden oluşan gruba minnettarız. Tutkunuz ve azminiz olmadan bunu başaramazdık.

53 yorum:

  1. Canim facebook gruplarinin en populer ve kalitelilerini yazmissin yazinda hemen hepsini takip ediyorum benim merak ettigim yorum yapanlarin isimlerine tiklayinca google plus hesaplarina gidiyoduk oyle bloglarina giris yapiyoduk ya simdi nasil olacak cok aklim karisik

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Blogger profiline gecince blog linkin cikar canim 😊

      Sil
  2. Bu değerli bilgiler için çok teşekkürler Derya :))

    YanıtlaSil
  3. Çareler tükenmez. Bir yolunu bulur yine yazar yine paylaşırız :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Mutlaka öyle olur sonucta favori bir platformdu ama teknoloji caginda alternatif cok.

      Sil
  4. Facebook grupları çok kalabalık, çok karışık.Hiç bana göre değil.Facebook artık gençler neredeyse hiç kullanmıyor, orta genç grup bile fazla kullanmaz oldu , diye düşünüyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Facebook hareketlendi google olayindan sonra ☺️

      Sil
  5. Bir blogcuyu en iyi bir blogcu anlar o yüzden en doğrusu birleşilen platformlarda buluşalım.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Desteklesmek güzeldir herkesin yapmasini dilerim 😊

      Sil
  6. Ben bu g+ yı hiç kullanmadığım için kapanıyor olmasıyla da ilgilenmiyorum tabi. Bu gruplar falan da anlamıyorum, blogger bana yetiyor :)

    YanıtlaSil
  7. Sosyal medyadan takipleselim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sibelcim bloglarini takipteyim diger hesaplarina da bakacagim 😊

      Sil
  8. Kullananları üzecek bir haber.Belki sınavımdan sonra bu gruplara katılmak daha iyi olur benim için.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Alternatifler mutlaka bulunur . Sinavda basarilar dilerim 😊

      Sil
  9. Sadece blog için kullanıyordum bloggeri. Artık facebook grupları önemli olacak...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Dogrusu sosyal medyayi sadece bloglarim icin kullaniyorum.

      Sil
  10. Google'ın yaptığı anlaşılır gibi değil.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zamanla her sosyal medya platformu parali olacak galiba.

      Sil
  11. Ben de facebookta bir grup kurmuştum. Sanırım google plus kapandıktan sonra oraya biraz daha ağırlık vereceğim. Eğer katılmak isterseniz sizi de beklerim.
    grup ismi : bir tutam karınca ile blog paylaşımları

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Katildim canim bu yazima da ekleyeyim 😊

      Sil
  12. Benim anlamadığım nokta şu ki, blogger da google'ın sunduğu bir hizmet ya bu durum blogspot uzantılı blogları nasıl etkileyecek? Yani bloglar da mı direk kapanacak bu süreçte?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bloglar kapanmaz ancak google plus profili kullanan blog yazarlarinin acilen blogger profiline gecmesi gerekiyor.

      Sil
  13. saçma sapan bişey oldu bu.arşiv silinmeyecek diyor ama yinede tedirginim.bu gruplardan bazılarına üyeyim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Arsiv derken gruplarda sadece link paylasimi yapiyorduk. Ben özel bir sey eklemiyordum zaten.

      Sil
  14. benimde kafam çok karıştı , insanların paylaşım yaptıkları platformu yok edecekler. facebook grupları pek genç ve orta yaşlı insanlar için kullanışlı değil artık benden söylemesi :) sevgiler..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Facebook gruplarindan da cok faydalaniyorum ben bloglarim konusunda. Dogru grubu bulmak gerekir belki de herkese uyacak bircplatform vardir.

      Sil
  15. Facebooktan nefret edenler olarak biz napalım :)) Neyse şimdilik yakaladığımı takip butonundan ve twitterden takibe alıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Feedly önerebilirim takip etmek istediginiz bloglar icin.

      Sil
  16. Derya selam bugün bana yorum yazarken google profili kullanıyorsun demişsin ama ben blogger profili kullanıyorum yada öyle sanıyorum müsait olunca bakabilir misin

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Baktim canim tamam senin blogger sorun yok yanilttiysam özür dilerim 😊

      Sil
  17. Facebook ile ilgili erken adımlar atıldı gibi, verdiğiniz gruplar çok güzel. o tarihe kadar da bazı şeyler oturmuş olur. İnsta ile ilgili de bir şey yapılır mı acaba?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Instada takiplesmek anlaminda mi? Orada ancak 14 kisilik gruplar kurulabiliyor.

      Sil
  18. güzel bi etkinlik aslında ama facein yapay zekasıyla kavgalıyım maalsef..hekese başaırlar dilerim..✔😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Biz size ugrariz ertugrul bey ben sizi feedlyden de takipteyim.

      Sil
  19. Google Plus ne yazık ki beklenen ilgiliyi görmedi.Nerdeyse sadece bloggerlar tarafından kullanılıyordu. Facebook grubu çok daha aktif ve etkileşim açısından daha iyi oldu.

    YanıtlaSil
  20. Hakikaten bunu neden kapıyorlar ki kullanan aktif olan birçok insan var ben denk geliyorum..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef biz de anlamadik. Kullanilmiyor dedi google bence sacma bir bahane.

      Sil
  21. bu haberi okuduktan sonra hemen girdim bloggera yorum ayarlarını değiştirdim çok faydalı bir yazı teşekkürler

    YanıtlaSil
  22. Blogunuzu yeni keşfettim. Ziyarete geldim ve izlemeye aldım. Sizinde desteğinizi bekliyorumm :))))

    YanıtlaSil
  23. Deryacım ben sosyal medya gruplarında aktif olamıyorum kaldı ki şu sıralar blog sayfama da yeteri zaman ayıramıyorum. Çokkk çokkkk aktif olabileceğim zaman olursa ziyaret edeyim bu grupları. Sağol canım bilgiler için :)

    YanıtlaSil
  24. ben de sildim malesef :( onlar kapatmadan ben ayrıldım :D

    YanıtlaSil
  25. Benim anlamadığım Google+ kapanıyor iyi değil diye de insanlar nasıl birbirini takip edecekler bunu söylemiyorlar.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Beydacim bloglar, facebook, twitter,feedly, instagram artik bir careler bulacagiz. Gruplar acisindan kötu oldu.

      Sil
  26. Kafam öyle karıştı ki Derya... Bir managere ihtiyacım var artık benim.Bana da yardımcı dayanmıyor. Ben sanırım kaybolur giderim...

    YanıtlaSil

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazın ve Enter Tuşuna Basın