Felekten Bir Gün...

Geçtiğimiz günlerde tüm ev halkının öğleden sonra 16.00 gibi eve geleceği bir gündü. Ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim. Aslında, bu bizim ev halkı için pek alışıldık bir durum değil. Yani birinin geç geldiği gün olur da, tüm ev halkı birden olmaz. Sabah altıda uyanınca aklıma ilk gelen koskoca bir günün bana ait olduğu düşüncesi oldu. Bayram çocuğu gibi hissettim kendimi :) Yemek pişirmeme gerek yok, temizliği önceden yapmışım... Felekten bir gün yani...
Çocukları okula gönderip hemen sabah sporumu yaptım. Rahat duramayıp bari ertesi gün için yemek pişireyim dedim. Alışkanlık işte :) Çamaşır yıkadım. Baktım saat 8 bile olmamış. Oturup uzun uzun kahvaltı ettim. Hatta ve hatta bir de film izledim. 3 Türk Bir Bebek diye bir film, oldukça komikti.


Saate tekrar baktım 9.30. Ne yapsam derken, baktım dışarısı güneşli. Bari bir tur atayım dedim çıktım. Sokaklar kalabalıktı. İnsanlar arasında saydam bir ruh gibi dolaşmayı seviyorum. İnsanlarla çok yakın iletişimde olmayı sevmem, huzursuz olurum. Onları etrafımda göreyim ama saydam gibi kimselere dokunmadan yaşayayım. Ben de böyleyim işte. Yalnızlığı tercih edenlerden... Sonbaharın güzelliklerini içime sindire sindire yürüdüm.

Eve geldiğimde öğlen bile olmamıştı henüz. Yavaştan yalnızlık canıma tak etmiş, ev halkını özlemeye başlamıştım. Uzanıp biraz blog yazısı yazdım, biraz kitap okudum. Vakit geçmek bilmedi. Hay Allah biri bu saatleri mi yavaşlattı nedir ? Oysa ki çocuklar evdeyken gün çabucak geçer.
İşte böyle dostlar. Benim felekten bir gün çalışım da böyle oldu. Alışmamışım ne yapayım :)

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hahaha ah o felek var ya o felek.
  Sen ne alemsin şekercim ����

  YanıtlaSil
 2. Arada yapmak lazım bu böyle kendine kaçmalar kendin için birşeyler yapmalar. 😊👌🌷🌷🌷🤚

  YanıtlaSil
 3. Yoruyorlar bazen tamam ama ''çocuklar evin neşesi'',klasik cümlesini kuracağım yine de.Yalnızlık benimde tercihim olabiliyor sıklıkla,bende severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada bir iyi de oluyor ,insan pilini sarj ediyor😊

   Sil
 4. Ben evde kimse olmadığında uyku uyanıklık arasında kitaba gömülüyorum. Tavsiye ederim canım :)

  YanıtlaSil
 5. Kalabalık yalnızlık en güzeli :)

  YanıtlaSil
 6. Bir güne ne çok şey sığdırmışsınız. Gün dolu dolu geçince, yastığa konan baş da huzurlu oluyor. O halde, 'daha nice felekten günleriniz olsun!' diyeyim ben de :)

  YanıtlaSil
 7. Arada lâzım, özlemek için gerekli bu boşluklar :)

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir gün geçirmişsin. Ben de evde sıkılmadan vakit geçirmeyi seviyorum.😊

  YanıtlaSil
 9. hahaha alışkın olmayınca insan yadırgıyor galiba :D Ne de güzel yapmışsınız arada lazım böyle felekten günler :D

  YanıtlaSil
 10. Ah o yavaş akan zamana ne çok ihtiyacım var bu aralar...

  YanıtlaSil
 11. Bu sene hafta içi ben de hep yalnızım. Başta alışmak çok zor gelmişti :D Şimdi çok keyifli :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alisabilirim gercekten 😂. Kizim da 5.sinifa baslayinca ögleden önce zamanim daha bol olacak ama daha birkac yil var 😊

   Sil
 12. Ne güzel bir gün olmuş, bazen böyle günlere ihtiyaç duyuyor insan.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski