Mozaik

Türkiye' de ki seçimlerle ilgili

Birkaç gün sonra ülkemiz kritik bir seçime gidecek. Sosyal medyada tarafların ve adayların kavgaları sürerken, ben bir mozaiği anlatmak istedim sizlere. Mozaikleri bilirsiniz, rengarenk taşlardan oluşur. Bu renkli ve bazen de farklı formdaki taşlar bir bütünü oluşturur. Tek bir taşı alıp diğerlerinden ayırırsanız mozaiğin bütünlüğü bozulur, eksik kalır. Aynı şekilde fazladan bir taş eklerseniz, bir türlü bütünlüğün içinde kendine yer bulamaz ve eğri durur. Yani ne bir taş eksik ne bir taş fazla, bir kez oluştu mu o mozaik bütünlüğü korumak zorunludur.
Demem o ki, ihtiyacımız olan tek şey sağduyu. Seçimler gelir geçer, yönetimler değişir ama halk; yani mozaiğin renkli taşları baki kalır. Biz renklerimizde, çeşitliliğimizle güzeliz. Zaman zaman dışardan kaçak giren bir taş bazı renkleri bozmaya çalışsa da taşlar birbirine destek olmak zorunda, yoksa bütülük bozulur ve parçalanırız. Yine içerden bir taş benim rengim yeter öteki renkleri atayım derse ; mozaik aslını yitirir bambaşka bir şeye dönüşür. Taşları dökülmüş, renkleri kaybolmuş bir mozaik de kimsenin bir işine yaramaz. Ne bölünelim, ne böldürelim....

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Oh ist das schick, gefällt mir sehr gut. LG Romy

  YanıtlaSil
 2. Mozaik tanımlaması ve fotoğraf çok yerinde bir tanımlama olmuş. Birlik ve bütünlüğümüzü korumak ve hepimizin renklerinin bizi biz yaptığını unutmamak. Ben de her ne sonuç olursa olsun hayırlı olmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. inşallah herkes o mozaiği bozmaya çalışanları görüyordur da ona göre oy verir..

  YanıtlaSil
 4. Bu mozaik, içinde barındırdığı, birbirinin içine geçmiş, komşu olmuş renkleriyle çok güzel..

  YanıtlaSil
 5. Ümit ediyorum hepimiz için hayırlı bir seçim olacak...

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir benzetmeyle,çok iyi anlatmışsın.Ben de seçimlerin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını tüm yüreğimle diliyorum...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski