İç Dökmelerim ve Bloglardan Haberler


Herkese selam. Hafta biterken geçen haftanın bir özetini geçeyim, biraz da blogları gezerken dikkatimi çekenlerden bahsedeyim istedim. Gerçi kızımla doktor doktor gezmekten blog okumaya çok zamanım olmadı. Bu kış kızcağızım çok hastalandı. Hoş, yuvaya başladığı geçen kış da çok hastalanmıştı. Üç çocuk annesi ve anaokulu ögretmeniöolmanın verdiği tecrübeyle biliyorum ki, ilerleyen yıllarda çocukların bağışıklığı güçlenip daha az hasta oluyorlar ama özellikle evden ilk farklı bir ortama geçtikleri kreş, yuva ve okul başlangıçlarında çok hastalanacaklarını hesaba katmak gerekir. Tabii insan yine de endişeleniyor ve yıpranıyor. Uykusuz geceler, terledi üstünü değiştir, gece uyandır ilacını ver , günlerce onunla evde kal... İşte geçen haftamız biraz depresif geçti bu yüzden. Her gün şükrettiğim bir şey var, evden adımımı atıp kendimi bahçede ve ormanda bulabilmem. Günde yarım saat bile olsa temiz havaya çıkabilmek büyük bir lüks. 


Bunun dışında güzel kitaplar okudum ve biraz yazı yazabildim. Her gün belirli sayıda blog okumaya da çalışıyorum. Blog ailesi genişledikçe yetişmek zor oluyor :) Bu arada dikkatimi çekenler de oluyor. Epeydir yazacaktim sevgili Doğuş Hakan Yılmaz yeni bir blog açtı artık yazılarını burad ayazacak. Liste Yazılar yeni bloğu. Yazılarını çok anlaşılır ve faydalı buluyorum bizler için. Yine bilgi yazılarını çok beğenerek okuduğum Blog Hocam çok faydalı bir yazı yazmış, bloggerların yaptığı teorik hatalarla ilgili. Mutlaka bir göz atın derim. Bir çok faydalı maddenin içinden birini seçecek olursam, plan yapmadığımızı ve doğaçlama yazdığımızı söylemiş. Ben de doğaçlama yazanlardanım doğrusu. Moda bloğum için belirli bir aylık planlama yapmaya çalışıyorum. Spor bloğunda da çok sistemli olamasam da haftada bir iki yazı girmeye çalışıyorum. Ama burada keyfimin kahyasıyım açıkçası. Sevdiğim, hissettiğim ne varsa onu yazıyorum. Belki de o yüzden en sık yazdığım blog halini aldı :)


Bir de güzel bir etkinlik yaptık. Bir öykü yazıyoruz bir sürü blogger bir araya gelerek. Benim yazdığım bölüm burada öykünün tamamı ise burada . Çok keyif aldığım bir çalışma oldu. 
Gündemdekilerin dışında bahar, çiçek böcek hayat güzel bu aralar. Türkiye' deki gündemi de takip ediyoruz merakla. Adil, tüm halkın ihtiyacını karşılayacak şekilde sonuçlanacak bir seçim diliyorum. Biz Avusturya vatandaşı olduğumuz için oy kullanamıyoruz ne yazık ki. Her ne kadar burada yaşasam ve çok da sevsem de, ülkem için güzel şeyler olsun, insanlar mutlu ve özgür yaşasın istiyorum. Haftaya güzel başlayalım diye olmasını ümit ettiğim dünyayı güzel anlatan bir şarkı hediye ediyorum. Kalın sağlıcakla... 


16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Geçmiş olsun çocuklar kolay büyümüyor. Büyüyünce ayrı sorunları oluyor ama yine de varlar. Allah uzun ömür versin. Doğuş Hakan Yılmaz ' ben de takip ediyorum. Farketmedim blog açtığını. Hatırlatman için teşekkürler. sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 2. Çok geçmişin olsun kuzuya😊❤❤ resimlerde çok güzel 😊günün güzel olsun inşallah her daim canım benim sevgiler ❤😊

  YanıtlaSil
 3. Yalova'ya taşındığımız sene ne hasta olmuştuk ne hasta olmuştuk. Değişiklik hemen etkiliyor insanı. Çocukları dediğin gibi okula başlamak çok vuruyor. En sevindiğim Metehan'ın alerjisinin geçmesi, artık hapşırıp durmuyor :)

  Ülke gündemini görmezden gelmeye çalışıyorum, seçim ortamlarından çok yoruldum. Umut etmekten de.

  YanıtlaSil
 4. Çoook geçmiş olsun :( kızınız için üzüldüm. Tavsiye ettiğiniz blogları okuyacaım bende doğaçlama yazıyorum genelde belki banada bir fikir olur öneriler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Biz çok şükür atlattık o süründüren hastalık dönemini ayazikoyla😒Çok geçmiş olsun Derya abla💕Doktorumuz bize hasta oldugu zamanlar 1 dilim kadar limon yedirmemizi önerdi ayaza.Aklıma geldi sana da söyliyeyim dedim bi dene istersen.Faydası oluyor gerçekten c vitamini sonuçta...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sagol canim size de gecmis olsun. Karya yemek konusunda sorunlu her seyi yemez 😂😂😂

   Sil
 6. İnsan evdeki bir bireyin hasta olmasındansa kendisinin olması yönünde dilekte bile bulunabiliyor bazen.. bunlar da geçsin gitsin inşallah bir an önce.
  Doğuş Hakan' ın yeni bir blog açtığını farketmemişim.. ben de bakayım hemen. Bu aralar benim de hiç bir şey yapasım yok açıkçası.. sanırım mevsimsel :)
  Sağlıklar diliyorum canım tüm aileye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahar tembelligi sanirim hepimizde 😊. Sevgiler canim.

   Sil
 7. Geçmiş olsun miniğe.Çocuk büyütmek büyük bir özveri istiyor.Bu aralar benim de biraz enerjim düşük.Fazla blog okuyamıyorum.Bahar yorgunluğu olabilir diye düşünüyorum :) Hepimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de cok yogunsun canim normaldir. Öpüyorum cok 😘

   Sil
Daha yeni Daha eski