Blond - Marilyn Monroe' nun Hayatını Konu Alan Film

 


Koruyucu aileler yanında büyüyen Norma Jeane Baker (Ana de Armas), kötü bir çocukluk geçirir. Güzel kadın, çalkantılı gençliğine rağmen Hollywood'da kendine yer edinmeyi başarır ve erkekleri çılgına çeviren bir Hollywood ikonuna dönüşür. Ancak zehirli ilişkiler ve hiç var olmayan babasının bıraktığı boşluğu doldurabilecek bir adamı sürekli aramak hayatını karmaşık hale getirir. Kamera önünde göz kamaştıran Hollywood kızı gibi görünse de arka planda işler çok daha karanlık ve hüzünlü görünüyor. Aktris, seks bombası, insan: Marylin Monroe'nun birçok rolü üstlenmesi gerekiyor ama bunlar kendi benliğini arka plana itiyor.

Joyce Carol Oates'in "Sarışın" adlı romanının, genel anlamda Marylin Monroe'nun hayatına dayanan film uyarlaması Blond. 

Maalesef güzelliği nedeniyle sömürülen pek çok genç kadından biri Marylin Monroe. Ben her zaman onun aptal sarışın imajının arkasında bambaşka biri olduğuna inandım. Çok kitap okuması, aslında gösterilmeye çalışıldığının aksine hiç de aptal olmaması da bunun bir kanıtı. Tiyatroda oynadığını ve oyunculuk kurslarına devam ettiğini belki pek çok kişi bilmez. Ancak ne yazık ki bu çarkın dışına çıkamadı ve bu da onun sonu oldu. 

Filme gelince, tabii iki saate koskoca bir hayatı sığdırmak kolay olmuyor. Anna de Armas Marilyn Monroe' ya oldukça benzemiş. Bazı sahneler güzel yıldızın gerçek kişiliğini iyi yakalamış gibi, bazı sahnelerse yüzeysel olmuş. Eksik kalan pek çok detay var, bunun yanı sıra gereksiz yere irdelenen bölümler de var. Filmi izleyip kendi kararınızı verin derim:)


7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İzledim çok severim MM'yi, dünya güzeli bu kadıncağız aslında dünyanın en hüzünlü hayat hikayesine sahip, rahmetli annem "O güzel kadının başını Kennedy ailesi yedi" derdi. İntihar mı cinayet mi belli değil deseler de ben de cinayet olduğuna inanıyorum. Sonuçta yazık ettiler:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de kesinlikle cinayetti daha sonra Edgar filminde cia in başının bu konuyu planladığını ve başkanı dinlettiğini görmüştük.

   Sil
 2. Bana çok hitap etmedi bu film ancak tanıtım için çok teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film olarak yüzeysel kaldı gereksiz sahneler vardı bence de.

   Sil
 3. bu film bencesi çok kötü bir filmdi :) marilyn görse çok üzülürdü yaa.

  YanıtlaSil
 4. Işıltılı ama mutsuz bir hayat :(

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski