2022 Ağustos Ayı Nasıl GeçtiBazen bu aylık yazıları artık yazmasam mı diyorum ama bugün yazarken çok olumlu bir yanını farkettim. Ağustos'ta hep kötü şeyler oldu diye düşünürken ve yazıya resim seçerken bir baktım ki aslında minik minik bir sürü de güzellik yaşamışız.


Denizimiz yok ama çok şükür yakınlarda gidebildiğimiz havuz var. Artık Ağustos sonlarında havuz sezonumuzu başarıyla tamamladık ve üzülerek bir sonraki Haziran'da buluşmak üzere ayrıldık.Yıllardır meyve bahçemizdeki kuş kirazını paylaşırdım. Maalesef büyük bir fırtınada ağaç kırıldı ve evin damına çok az kala düştü. Neyse ki çalılarım gövdeyi tutmuş da direk çatıya uçmadı. Birkaç gün gövdeyi ve dalları kesmek, toparlamak ve bahçeyi süpürmekle geçti. Ağacı çok seviyorduk ama eski sahipleri hatalı bir yere ektikleri için hep çatıya düşer mi korkusu da vardı içimizde.Kızımızla Minions' ları izlemeye gittik. Henüz izlemediyseniz tavsiye ederim çok şekerler. Evde film izlemenin rahatlığına alıştığımızdan beri sinemaya yılda bir iki kez gidiyoruzdur o da genelde çocukların istediği bir film oluyor:)


Uzun zamandır planladığımız Lipizanner atlarının çiftliğine gittik. Konuyla ilgili yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Yüzmek dışında kızım Karya ile bol bol yürüyüş yaptık. Bu yürüyüşlere zaman zaman arkadaşım da katıldı. Tabii ki kütüphane ziyaretlerini de unutmadık. Online kütüphane üyeliğimiz olsa da, kitapları elimizde tutup kokusunu içimize çekmenin keyfi başka.

En son gezimiz de Stausee Soboth 'a oldu. Bu güzel günle ilgili yazımı da aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

 

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben de aynı şeyi yaz özeti videosu hazırlarken fark etmiştim. Sıkıntı şle geçen yaz zannediyordum ama bir sürü güzel şey de yapmışım arada :)

  Kiraza üzüldüm. Neyse ki kimseye zarar vermemiş .

  Biz de sinemaya aksiyon filmi gelirse gidiyoruz daha çok, bol gürültülü izliyoruz :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aslında bu yazılar bir anı bir arşiv de oluyor bize o yüzden de vazgeçemiyorum. Bloglarda da bu tarz yazıları okumayı seviyorum.

   Sil
 2. Kaleminize sağlık, yaylada biz de kiraz ağacımızın yerine erik diktik gelecek senelerde umarim güzel bir ağaç olur ...

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir ağustos ayı geçirmişsiniz. Sinemaya gitmeyi ben unuttum. Çok uzun zaman oldu:( Kiraz ağacına yazık olmuş. Neyse ki; kazasız atlatmışsınız. Geçmiş olsun. Sevgiler…

  YanıtlaSil
 4. Wow, you had quite a lovely month! Having the sea close by is nice but not necesarily vital, hence maybe it is best not to have it because those places ususlly are poor because relly only on turism that is available only 5 months a year and during summer those cities are full of turists and really hard to live in.
  I am sorry for your cherry tree, a very useful and rewardful tree but I am glad it didn't do any harm to person or properties.
  P S: walks are so pleasant during summer... especially on evenings...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İ can understand you dear. We are always dreaming from other places but the life there is not always perfect. I also love evening walks on summer ☺️

   Sil
 5. Sizin oraların doğası çok güzel. Seviyorum fotoğraflarını. Buralar o kadar binalaştı ki yeşil görmek için kilometrelerce gitmek sorundasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir ülke gerçekten. Ama son yıllarda bizim burada da apartman tarzı binalar arttı çünkü herkes iş imkanlarına ve okullara yakın oturmak istiyor. Tek tesellim bizim evin konumu nedeniyle önümüze veya yanımıza bu tarz bir inşaat imkanı olmaması ☺️

   Sil
 6. İyi ki yazıyorsun Derya, 🌸
  Sıkıntılı günlerin yanın da güzellikleri görmek ne güzeldir.
  Fotoğraflar harika.
  Selamlar sevgiler 🌸

  YanıtlaSil
 7. Yeşillikler içinde yürümek çok güzel :)

  YanıtlaSil
 8. Kötü olaylar, kötü günler insanın zihninde daha çok yer ediyor sanırım. Bu yüzden güzellikleri kaçırıyoruz bazen. Onlara odaklanmamız lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru katılıyorum. Pozitif olmaya devam 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski