İzmir Depreminin Ardından...

İzmir Depreminin Ardından...

 

2020 yılının başından beri tüm dünyayı sarsan olaylar yaşıyoruz. En acılarından biri, son günlerde İzmir' de yaşanan depremdi. İzmir' de hiç tanıdığım yokken, blog dünyasına girmemle, birçok arkadaşım oldu. Depremi duyduğumda aklıma İzmir' de yaşayan arkadaşlar geldi. 1999 depremini yaşayanlar arasındaydım ve hayatım boyunca yaşadığımız korkuyu unutmayacağım.

Hala depreme dayanıklı binalar yapılmaması ve yeterince önlem alınmaması bu çağda utanç verici. Öte yanda canla başla çalışan ve birçok insanı enkaz altından çıkaran ekiplere de minnet borçluyuz. 

Başta İzmir' de yaşayan tüm dostlarıma ve tüm deprem korkusunu yaşayanlara geçmiş olsun demek istiyorum. Yakınlarını kaybedenlere de sabır diliyorum. 

Bir de minik not eklemek istiyorum. Sosyal medyada işini gücünü yapmaya çalışan insanlara adeta linç uygulanıyor. Bir yanda felaketler yaşanırken öte yanda hayat devam ediyor. Verilen sözler, belirlenen tarihler, rezervasyonlar var ve insanların işi sosyal medya ile ilgiliyse ve işini yapıyorsa bunu da anlayışla karşılamak gerekir. Karşılıklı iğneleyici mesajlar ve gereksiz suçlamalar kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi, şu anda depremin acısıyla sarsılan insanlara da bir yardımı olmuyor. 

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Duyarlılığınız için teşekkürler. Evet, kurtarma ekipleri gerçekten canlarını dişlerine takarak çalışmaktalar. Hasarlı ya da göçüğün altına hayatlarını hiçe sayıp giriyor ve bir can kurtarmaya çalışıyorlar. Hepsine minnet borçluyuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de öyle. Reklam için birşeyler yapıyor havasındaki siyasetçilerin aksine, kurtarma ekipleri kendi hayatlarını tehlikeye atıyor. Üstelik insan olsun, hayvan olsun her canlıyı kurtarıyorlar.

   Sil
 2. Çok zor yaşananlar... Hepsine geçmiş olsun ,tekrarı olmasın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin tekrarı olmasın çok zor doğal afetlerle başetmek :(

   Sil
 3. Notuna kesinlikle katılıyorum Deryacım...

  YanıtlaSil
 4. Depremi az da olsa bizde hissettik. İzmir'deki vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyorum. Sosyal medyadaki klavye delikanlıları her zamanki gibi iş başında ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size de geçmiş olsun canım. Aman o sosyal medya kahramanlarını sorma :)

   Sil
Daha yeni Daha eski