8 May 2019

Big Girl - Danielle Steel - Kitap Tavsiyesi

Big Girl-Danielle Steel

Doğduğunda babası erkek olmadığı için hayal kırıklığına uğrar. Kraliçe Victoria' ya benzerliği yüzünden aynı ismi alır. Zayıf ve esmer anne babasının aksine, sarı saçlı, mavi gözlü bir kız olan Victoria ise iştahını kontrol altında tutmakta zorlanmaktadır. Tabii bunda babası ve annesinin sürekli onun sadece hatalı yönlerini yüzüne vurmaları ve eleştirmeleri de büyük rol oynamaktadır.


Kız kardeşi doğduğunda onu o kadar sever ki, adeta ikinci annesi olur ve yıllarca bakımına yardımcı olur. Ailesi onlara birebir benzeyen kardeşine adeta taparken, Victoria' ya üvey evlat muamelesi yapmaktadırlar.
Liseden sonra tamamen başka bir şehirdeki bir üniversiteyi tercih eder onlardan uzaklaşmak için. Ancak hayatındaki etkileri upuzun yıllar sürecek ve çok derin yaralar bırakacaktır. Babası Jim' in iğneleyici sözleri yüzünden kendini yıllar boyu sevilmeye değmeyen bir insan olarak kabul eder ve erkeklerle yaşadığı hayal kırıklıkları için de hep kendini suçlar. Ve teselliyi hep yemekte arar.


Danielle Steel romanlarını severim. İşlerimin çok yoğun olduğu bu hafta, rahat okunan bir roman seçtim kütüphaneden. Ancak itiraf etmeliyim ki, Big Girl, gerçekten rahat okunmasının yanı sıra ; ailelere de önemli mesajlar veren bir kitaptı. Bence sadece roman değil, ebeveyn kılavuzu olarak da okutulabilir. 323 sayfalık 2010' da çıkan kitap çabucak bitiyor.

Danielle Steel Kimdir?


Resim yazısı ekle

1981' den beri kitapları New York Times bestseller listesinde yer alan Danielle Still, sadece bir kitabıyla bile 381 hafta boyunca bestseller listesinde kalmayı başarmasıyla, Guiness Rekorlar kitabına giirmiştir. Ayrıca birçok kitabı televizyona uyarlanmıştır. Romanlarının yanı sıra, genç okurlar için ' Max and Marth' serisini yazmıştır. Ayrıca daha küçük çocuklar için Freddie serisini yazmıştır. Bir de şiir kitabı vardır.

18 yorum:

 1. Güzel bir kılavuz kitabı tanıtmışsın Deryacığım. Ebeveyn olmanın çok çok büyük bir sorumluluk olduğunu anlamak zorundayız. Ayrıca büyük sınavlardan geçen insanların kendi mucizelerini yaratmada daha başarılı olduklarını da fark edebilmeliyiz.

  YanıtlaSil
 2. Film tadında, kısmen eğitici, kısmen düşündürücü kitapları çok seviyorum. Gördüğüm zaman da istemsiz takip edip araştırmaya başlıyorum. Ne yazık ki duymadım bu kitabı, ancak birazdan bakacağım, araştıracağım. Bestseller çizgisine ulaşabilenler hep kült aslında... Ellerine sağlık, gerçekten böyle kitaplar görmek güzel :)

  YanıtlaSil
 3. hiç okumamıştım yazarı ama bu kitabı gerçekten çok merak ettim hemen araştıracam kitabı :)

  YanıtlaSil
 4. İlk cümle çok üzücü, hala böyle düşünen insanlar var sanki. Kitap ebeveyn kılavuzu olacak kadar güzel diyorsan mutlaka okumak isterim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Eğitsel ögelere yer vermesi önemliydi. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. çok ilgimi çekti listeme ekliyorum

  YanıtlaSil
 7. Güzel bir noktaya parmak basmış kitap.

  YanıtlaSil
 8. Ebeveynlerin yanlış tutumları bir genç kızın hayatını nasıl da etkiliyor... Emeğine sağlık Derya :)

  YanıtlaSil
 9. Daniel Steel okumadım hiç ama bu kitabını listeye alıyorum. severim mesaj veren kitapları.

  YanıtlaSil
 10. Big girl güzel bir kitaba benziyor listeme ekleyeceğim.

  YanıtlaSil
 11. Steel bir dönem deli gibi okuduklarımdan biriydi itiraf ediyorum ne zamandır kendisinden kitap okumadım ama vardır öyle alt mesajları biliyorum, keyifli okumaların olsun canım:D

  YanıtlaSil
 12. Senaristler keşfetse bu kitaptan çok güzel bir dizi çıkarmış.

  YanıtlaSil
 13. Bu aralar yeniden kitap okumaya başladım. Bu kitap ilgimi çekti okuyacağım kesinlikle. Ben diziler ve kitaplar arasında dengeyi tutturamıyorum. Dizilere sardığımda kitap okuyamıyorum aklım o dizide oluyor hep. Artık dengeyi kurmayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 14. Ailede ebeveynlerin çocukları üstündeki söz ve davranışlarının ilerideki yaşlarında onların hayatına ne kadar etki edeceğinin güzel bir örneği..

  YanıtlaSil
 15. Bir ana babanın kardeşler arasında böyle ayrım yapması ne acı:( kızcağız yiye yiye herhalde 100 kilo olmuştur. :( Emeğine sağlık Derya'cığım.

  YanıtlaSil
 16. Konusu güzelmiş. Canım Türkçe çevirisi var mı? Göremedim.

  YanıtlaSil
 17. eveet hafif kolay okunan tatliş romanları var de miiii bu teyzoşuun :) bu da aklımda olsuun pikuuuu :)

  YanıtlaSil
 18. okumadım ama güzel kitaba benziyo..bu arada türkçe versiyonmu "beni böyle sev" olarak yer almış raflarda snmıyosam,google,da gördüm..google'a "big girl danielle steel" yazılırsa,sağda çıkıyo..😊

  YanıtlaSil

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazın ve Enter Tuşuna Basın