Truman Capote - Breakfast At Tifanny - Kitap TavsiyesiUzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı Truman Capote' nin Breakfast At Tifanny - Tiffany' de Kahvaltı kitabı. Nihayet kütüphanede bulunca çok sevindim. Capote çok sevdiğim yazarlardan biri. Hayranlıkla okuduğum Coldblooded - Soğukkanlılıkla kitabından sonra her bulduğum kitabını okuyorum.
İncecik bir kitap olduğu için çabucak bitti. Neşeli ve çok uçuk yaşayan parti kızı Holly Golightly' den bahsediyor Capote bu kitabında. Ona aşık olan ve onun için herşeyi yapmaya hazır olan komşusu; bitmek tükenmek bilmeyen parti geceleri ve sürekli değişen sevgilileri ile Holly, oldukça hareketli bir yaşam sürmektedir. Para ve rahat yaşamı sevse de kalbinin derinliklerinde bambaşka bir dünyanın insanıdır. Tüm ışıltılı yaşamın perde arkasında, herkesten gizlediği bir sır vardır.
Bu kadar ipucu yeter, tadı kaçmasın :) Ben daha önce Audrey Hepburn' ün başrolü oynadığı filmi izlemiştim ama kitabı da keyifle okudum. Normalde tam tersi olur, ikisinden birini yaparsam diğeri keyif vermez :)

Audrey Hepburn-Truman Capote
Kitabın filminde Audrey Hepburn başrolü oynamıştı ve film, klasikler arasındaki yerini hala koruyor.


Bunlar da ilginizi çekebilir : Coldblooded
Coldblooded-Film Tanıtımı

Truman Capote, gerçekten bana göre çok iyi bir yazar ve dünyanın en iyi yazarları arasında kabul ediliyor. Ancak en son Kafka' da yaşadığım hayal kırıklığından sonra bir kez daha anladım ki, okur ve yazar arasındaki ilişki çok değişken olabiliyor. Okurun kitabınızı sevmesi için illa da dünyanın en ünlü veya sevilen yazarı olmanız gerekmiyor. Sürekli takip ettiğim kitap bloglarında artık kendi tarzıma yakın kitapları sevenleri biliyorum. Onlara uğradığımda tavsiye ettikleri yazar ve tarzı sevebileceğimi biliyorum. Bana da facebook sayfamdan ulaşan okurlar, sevdikleri tarz kitapları okuyorum ve tavsiye ediyorum diye takip ettiklerini yazıyorlar; doğrudur. Hatta sevdiğimiz bir yazarın bile, sevmediğimiz kitapları olabiliyor bazen.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Yaz Hırsızları


 • Görseller google' dan alıntıdır.

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Filmini izlemiş, çok sevmiştim :) Audrey Hepburn'e bayılırım zaten.

  YanıtlaSil
 2. Gossip girl dizisinde blair karakteri takıntılı bir şekilde Audrey hepburn ve filmini izlerdi aklımda benimde oradan kalmış 😊kitabını okumayı çok isterdim ben bir bakayım ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O diziyi izlemedim ama kitabi tavsiye ederim 😊

   Sil
 3. Aslinda bize hitap eden veya etmeyen kitaplar olabiliyor. Birde bize hitap eden kitabı doğru zamanda okumak var

  YanıtlaSil
 4. Filmi seyretmeye karar verdim Derya. Ben sizlerin önerilerini değerlendirmeyi tercih ediyorum daha çok. Elimdeki kitabı (Dostoyevski'nin hayatı,makaleler ve aforizmalar) o kadar karışık ki, bitirmek için çırpınıyorum adeta. Öneri için teşekkürler, sevgiler :) Yazarın adını da kaydettim.
  Bir de duo diyet linki error veriyor. Bilgine canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu cok rahat izler veya ojursunuz eglenceli bir konu 😊

   Sil
  2. Linki yanlis eklemisim tesekkürler uyari icin 😊

   Sil
 5. Kahvaltı yemek benim alanım ise onu okumalıyım.Teşekkürler canım

  YanıtlaSil
 6. Kafka konusunda aynıyız, Milena'ya Mektuplar'ı bitirmekte zorlanmıştım. Ece hanıma link uyarısı için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzelttim linki tekrar tesekkürler 😊

   Sil
 7. Ay ben bu kitabı çok merak ediyorum. Bu sene inşallah okuyabilirim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Klasikler arasinda sen okumalisin mutlaka 😊

   Sil
 8. I have always liked the story and the movie with this title, I find the story very fascinating. I agree with what you said about writers and books, I happened to me to like certain authors and do not like some of their books and appreciate certain works even if I didn't knew or liked the writer.
  Regards,
  Flo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It s very true. We have not to like all books. Every book reader has different taste 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski