Yılın İlk Karı Yağdı-Kasım 2018

Bu hafta iki günlük bir kar yağışı yaşadık. Ama ne kar, her yanı bembeyaz yapıverdi. Üçüncü gün erimeye başladı, ama ardında bir sürü de temizlik işi bıraktı. Her yıl Kasım ayında bir cee der, kar yağışının en çok beklendiği Aralık ayında ise kimi zaman bahardan kalma günler yaşanır. Kasım bizde, sonbaharın güzel günleri bitti upuzun kışa hazırlan mesajı veren aydır. Sisli puslu ve bazen de karlı günlerin ayıdır.

Aralık ise burada Noel heyecanı yaşandığı için panayırlar, süslemeler ve Noel kekleri ile oldukça keyifli geçer. Asıl kıştan bıktıran dönem Ocak-Nisan arasıdır. O birkaç ayda depresyon ve bunalıma girmediyseniz şanslısınızdır. Bazen haftalarca kapkaranlık, yağışlı günler olur. İtiraf etmeliyim ki, bloglarımı yazmaya başladığımdan beri kış aylarının ağırlığını daha az hissediyorum. Hatta eve kapandığımız bu dönemler, yazma açısından en verimli dönemler oluyor. Geri kalan zamanda da biraz egzersiz, biraz ev işleri, çocuklar derken zaman geçiyor işte. Yine de sıcak bir evimiz olduğu için şükretmeliyiz. Polyannacılık oldu biraz sanırım :) Bu ara kızıma Polyanna okuyorum da, küçükken ne kadar etkilenirdim o kitaptan. Polyanna oyunu oynardım sürekli. Mutluluk oyunu zamanla insanı gerçekten mutlu ediyor mu bilmem ama olayları pozitif görmeyi de sağlıyor. Bugün Türkiye' de öğretmenler günü. Dilerim tüm öğretmenler medeni çalışma koşullarında çalışıp, bilim ışığı dağıtırlar öğrencilerine. Benim öğretmenlik maceram oldukça geride kaldı, tekrar döner miyim bilmem. Hayatta ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor ama şu an ufukta böyle bir şey yok. 

deli kizin bohcasi
İşte böyle dostlar, kısa kar maceramız da böyleydi. Bizde kışın kar eksik olmaz, eminim daha paylaşacak çok resmim olur. Bu ara ayak bileği tendonumda ödem olmasından dolayı evde çok kaldım ve birikmiş taslakları bir düzene soktum. Ama bir yandan da yeni yazılar ekleniyor. Önümüzdeki hafta da birkaç yazım olacak. Şimdilik size mutlu bir haftasonu diliyorum. Kalın sağlıcakla. 

32 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Burasıda karasal iklim daha kar yok. İlk önce yaşadığınız yeri merak ettim. Avusturya hangi şehir bulamadım.Eski yazılarınıza bakmak gerek. Avusturya ,Almanya ve kuzey ülkeleri uzun süre kış olduğu için oralarda sanat gelişmiş. Sizde blog yazarı olarak kış mevsimi ile bir şekilde baş ediyorsunuz. O arada geçmiş olsun.Acil şifalar.sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim yorumunuz icin. Alisiyor insan yasadikca.

   Sil
 2. Baya kar yağmış.Bizim burda atıstiriyor ama daha tutmadı.İlk defa kar iyice yagsin diye bekliyirum.Bu havalar bana iyi gelmedi 😃

  YanıtlaSil
 3. Kar gormeyen bir şehirde yaşayan olarak kar fotoları görünce keşke kış aylarında kar yağan yerlere gitsem diyorum 😊😊

  YanıtlaSil
 4. Kar ve bembeyaz bir doğa. Burdan bakınca güzel tabiki ama ben çok sevmem kışı karı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ama yasadigim yere bak 😂😂😂

   Sil
 5. Öncelikle çok çok geçmiş olsun Deryacım, umarım şimdi iyisindir. Sonbahar ve kış aşığıyım ben, yağmur ve kar doğa harikası bence ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha gecmedi ayagim canim idare ediyorum. Tesekkürler 😊

   Sil
 6. Ahh Deryacım burada ne sonbaharı bildik ne bişey . Kara söyle buraya da uğrasın

  YanıtlaSil
 7. Deryacım ben 2 yıldır kar görmedim.Özledim

  YanıtlaSil
 8. Ne güzel... Her şeyin ilki güzel. Zaten mevsim değişiklikleri, her birinin cazibesini arttırıyor. Kışın daha güzel yazılıyor, katılıyorum sana. Rahatsızlığın dilerim tamamen geçer.Sevgilerimle. Bu arada eviniz çok şirinmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkür ederim. Kisin bari yazalim da yazin gezeriz 😂😂😂

   Sil
 9. Uzun yıllar kar yağışını göremedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda eskiye göre göre burada da azaldi.

   Sil
 10. ne güzeeeel o la laaaa :)

  YanıtlaSil
 11. İlk kar yağışı insanı mutlu edip ,çocuklaştırıyor:)

  YanıtlaSil
 12. Ohh oh maşallah nasıl güzel tutmuş :)
  Bol bol kartopu oynamalık

  YanıtlaSil
 13. Kar ne güzel tutmuş, misss misss... Karı her zaman çok sevmişimdir ama sonrasında bıraktığı çamuru ben de hiç sevmem :/

  Polyanna kesinlikle insanda bir pozitiflik izi bırakıyor.
  Öpüyorum seni ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seni kocaman öptümmmm 😘😘😘

   Sil
 14. Ne güzel yerler. Sayenizde gitmiş kadar olduk. Çok teşekkürler bu güzel paylaşımlar için. Bizim buralara daha kar yağmadı ama hava çok soğuk. Buralara da yağacak diyorlar. Bu arada ben sizi her üç bloğunuzla takibe alarak geri dönüş sağladım. Sayenizde üç güzel blog daha keşfetmiş olduk. Tanıştığımıza çok memnun oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sizi takipteyim tesekkür ederim 😍

   Sil
 15. nasıl seviyorum karı,kışı anlatamam , teşekkürler paylaştığın için :D

  YanıtlaSil
 16. Ben de kar yağsın istiyorum, çok özeniyorum. Söz konusu İzmir' e kar yağması olunca içimde kalması da kaçınılmaz oluyor tabii ki :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda kar havasi da cok güzel ama bizim cok küreme isimiz oluyor yoksa hayat pek aksamiyor 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski