İmdat Kuş Yuvadan Uçuyor !!!

aile ve çocuklar-ergenlik-

Selamlar dostlarım. Bu başlık da neyin nesi diyeceksiniz, anlatayım. Biliyorsunuz bugüne bugün 18 yaşında bir yakışıklının annesiyim. Son iki yıldır  bu yakışıklı bana bağımsızlaşmanın ve kendi kanatları ile uçmanın sinyallerini birer birer veriyor. Tabii biliyorum hayatın normal gidişatı da bu. Çocuklarımızın bağımsız, kendine yeten bireyler olması ; eşimin de benim de tek amacımız. Ama yine de yaşadığımız her ilk bende kalp çarpıntılarına neden oluyor. Yatılı okulla başlayan maceramız, ilk gece gezmeleri ile devam etti. Tabii o eve gelene kadar bende uyku yok. Bugün de staj yaptığı firmanın seminerine katılmak için Salzburg' a trenle gitti. Ama tren yollarında inşaat dolayısıyla bazı güzergahlar kapalı olduğu için, iki tren aktarma yapması gerekecek ve 4-5 saatlık yolu tamamlaması yaklaşık 8 saat sürecek. Daha trenle tek başına seyahat etmeye geçen yıl başladı. Tabii bende bir panik, bir heyecan :) Neyse ki Ege daha sakin. Trenle seyahat etmek de de ne var demeyin. Burası Türkiye gibi değil. Toplu ulaşım çok yaygın değil. Genelde her evde bir araba var ve her yere bir durak yapma olanağı yok coğrafi yönden. Bir de şehirlerarası yolculuk olunca anneler hemen panikliyor. Neyse bu adımı da atlattık. Sırada daha iki çocuğum olduğunu düşündükçe fenalaşıyorum. Staj eğitimi bitip diplomasını alınca Ege Kanada' ya gitmek istiyor gezmek amaçlı. En büyük hayali bu yıllardan beri. O zaman ne yaparım bilmem :)
Ada' yı bu yıl müzik okuluna yazdırdık, piyano ve detaylı nota eğitimi için. Tabii Karya durur mu? Bacak kadar boyuyla gitmiş ben okul korosuna girmek istiyorum demiş :) Öğretmenden kağıt gelince şaşırdık. En küçüğü kan kırmızı derler ya, bizim kız aynen öyle. Bu yıl üçünün de işi başından aşkın anlayacağınız.

30 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hepsinin şimdiden yolu bahtı açık olsun canım. Anne olarak endişe çok normal. Bende yapıyorum ama hayata da alışmaları ve atılmaları da gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ne kadar endise de duysak ayaklari üzerinde durmaya alismalari lazim 😊

   Sil
 2. Allah kolaylık versin canım üç çocuk annesi olmak kolay mı? Korkma, içini ferah tut, eee yuvadan uçacaklar yavaş yavaş, onlar da kendi yuvalarını kuracaklar, düğünlerde oynayacaksın daha:))))hayırlı olsun, Allah kavuştursun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insallah mutlu bir hayatlari olur biz de mutlu oluruz onlar iyi oldukca 😊

   Sil
 3. Allah kolaylik versin canim.İnsan hep küçük kalacak zannediyor ama çok cabuk buyuyorlar

  YanıtlaSil
 4. Yolu açık olsun.Öyle iyi anlıyorum ki. Benim ikizler üniversiteyi kazanınca oğlumu Bursa'ya hiç bilmediği bir şehire hiç bilmediğimiz bir yurda bıraktığımızda ,kızımıda aynı sene aynı şehirde yurda yerleştirdiğimizde çoğu gece uyanıp ağlıyordum.Hala alıştım desem yalan olur, hep bir merak hep bir haber alma telaşı yaşıyor insan. Ama mecbur bu onların hayatı, hep bizimle olamazlar ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok dogru ama annelik iste kiyamiyoruz 😊

   Sil
 5. Bir yandan büyümeleri hoşuma gidiyor, bir yandan da içime sıkıntılar giriyor...
  Hepimizin yaşayacağı son bu aslında, öyle ya da böyle yuvadan uçacaklar...
  Sağlıklı, mutlu olsunlar da demekten başka birşey gelmiyor elimizden galiba...
  Hepsine başarılar diliyorum, sana da kolaylıklar canım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok haklisin canim,iyi olsunlar da biz mutlu olalim uzakta da olsak 😊

   Sil
 6. kolay gelsin ben de evden ayrılıyor tamamen sandım neyse o değilmiş en azından..

  YanıtlaSil
 7. Allah hepsine sağlık versin ama çocuklarımız tek başına uçana kadar sadece bize emanet keşke hep yanımızda kalabilseler ama yaşamaları gereken kendi hayatları var iyi olsunlar bilelim bize yeter boşver başka gönüllere yelken açacaklar ama biz hep burada olacağız bekleriz senide:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Iyi olsunlar da canim biz hep arkalarinda destek oluruz cocuklarimiza 😊

   Sil
 8. Allah'a emanet çocuklarımız. Neyse ki teknoloji sayesinde nerede olurlarsa olsunlar bir şekilde ulaşabiliyoruz.

  YanıtlaSil
 9. Yolu açık olsun o zaman,Allah yardımcısı olsun diyelim..✔🙏🙂

  YanıtlaSil
 10. Allah kolaylık versin canım 😊yolu da bahtı da açık olsun..

  YanıtlaSil
 11. Allah yolunu açık etsin. Allah yardımcınız olsun :)

  YanıtlaSil
 12. Üçüne de başarılar dileklerimi iletirseniz sevinirim...

  YanıtlaSil
 13. Kolay gelsin Deryacım, hepsinin de yolu açık olsun :)

  YanıtlaSil
 14. Bizimde imtihanımız çocuklarımızla işte. ..

  YanıtlaSil
 15. Kaçırdığım paylaşımlarına bakıyorum bugün Derya... Bu konu bayağı hassas tabii. Allah hepsini korusun ve diledikleri olsun.Kolay gelsin canım :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski