Hayat Rengarenk Olsun

rainbow

Deli Kız' dan bir gün içinde ikinci kez selamlar :) Ne yapayım, bazen frene basamıyorum. İçimdekiler birikince mutlaka kağıda dökülmeli, yazıp bitirince de yayınlayıveriyorum. Deliyim ne de olsa sağım solum belli olmuyor.
Bu günlerde aklımı meşgul eden ve yazmak istediğim bir konu var. Dünyada her şey ve herkes siyah ya da beyaz değil. Her ne kadar bazı insanlar hayır ben beyaz görüyorum herşey beyaz, veya herşey siyah dese de ... Bunu benim de anlamam oldukça uzun yıllarımı aldı. Aradaki renkleri de görebilmek ve kabullenebilmek sanırım olgunlaşmanın süreçlerinden. Renkleri nasıl gördüğümüz bakış açımıza bağlı. İki arkadaş konuşur, biri bir kişiyi öve öve bitiremezken, diğeri aa acaba aynı kişiden mi bahsediyoruz düşüncesine kapılır. Birine göre o insan kötü iken, diğerine göre iyidir. Bu sadece bakış açısına bağlıdır.
Yaşadığımız olaylar için de aynı durum geçerli değil mi? Birimiz için çok çok iyi olan bir durum, diğeri için dayanılmaz olabilir.

Zaman zaman karmaşaya yol açsa da rengarenk olmak güzeldir

Tabii ki herkesi ve herşeyi kabullenip sevmek zorunda değiliz. Ama farklılıkların, siyah ya da beyaz yanında diğer renk tonlarının da olabileceğini kabul etmemiz gerekmez mi? Dünya bile rengarenk yaratılmış. Yoksa insanlar ve hayvanlar robot gibi tek tip, bitkiler tek renk ve şekilde olmaz mıydı? Böyle istenmemiş demek ki. Ya da doğrusu çeşit ve renk bolluğu olmasıymış. Bence aksi de çok sıkıcı olurdu. Düşünsenize nereye bakarsanız bakın beyaz çiçekler, tek tip insan ve hayvanlar. Iııh hiç bana göre değil. Tek renkli bakış açısıyla dünyaya bakmam mümkün değil. Olsa deli ve çılgın olmazdım. Ama bu durumdan da hiiç mi hiç şikayetçi değilim.


colorful


Bu kadın ne zırvalıyor demeden önce yazımı Sertap Erener' in çok sevdiğim ve hayat felsefeme çok uyan, dinlerken benim için yazılmış gibi hissettiğim bir şarkısıyla bitireyim. Herkese çılgın ve renkli günler dilerim :)

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Senin bloğundaki kız resmi bile zaten rengarenk:))morlar, yeşiller..Derya'cığım doğa rengarenk gerçekten ne kadar insan varsa o kadar da farklı bakış açısı var.

  YanıtlaSil
 2. Ben hep diyorum insanlara hayatta griler de var diye :) Benim de felsefeme çok yakın bu yazı :)

  YanıtlaSil
 3. Renkler güzeldir. Ben de azcık deliyim. Zaten normal insan pek kalmadı.

  YanıtlaSil
 4. Rengârenk güzeldir :)

  YanıtlaSil
 5. Dünyada insan, doğa, hayvanlar, hemen her şey rengarenk ve değişik. İnsan hep aynı şeye baksa ne kadar sıkıntı duyardı kim bilir. Ruhumuz bu çeşitliliklerle besleniyor ve bakmaktan, görmekten haz duyuyoruz. Hayatlar da öyle. Her birimizin hayatında doğumdan ölene kadar hiç aynı olmayan bir gidişat var. Yaratılış mucizesi. Çok anlamlıydı yazın, eline sağlık Derya. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 6. Çok öz ve güzel bir yazı olmuş. :) Yazını okuyunca Dünya'yı siyah ve beyaz olarak düşündüm ve haklısın, çok sıkıcı olurdu. :) Şükürler olsun ki renkler var! ^_^

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski