Biz Okul Yılını Açtık

Selam dostlarım. Geçen hafta büyük oğlumun meslek okuluna başlaması ile okul yılını açmıştık. Merak edenler için yazayım, halinden pek memnun. Yatılı okumayı da pek eğlenceli buldu. Yemeklerden de memnun kalınca bizim de içimiz rahatladı tabii :)

Abilerinden sonra bugün evin diğer iki küçüğü de okula başladı. Ada ortaokula, Karyacık da ilkokula... En sevindiğim konu okullarının yanyana olması. Sabah servisle birlikte gidecekler. Bu hafta Karya' yı okuldan sonra binmeye de alıştırdım mı belirli bir düzene gireriz artık. Yıllardır okul çocuğum olduğu için alışverişte pek bir sıkıntı ve telaş yaşamadım. Ama tabii okulun açılmasıyla benim de memurluk hayatım başladı. Bütün günümü daha programlı yaşıyorum onlar okuldayken. Çalışıp da çocuğunu okula gönderen annelere de kolaylıklar diliyor, hayranlık duyduğumu söylemek istiyorum.


Karya' nın elinde gördüğünüz bir Avusturya klasiği. İlkokula başlayan çocuklara içi şekerleme doldurulup verilir, okula tatlı bir başlangıç olsun diye. İlk günü iyi geçmiş öğretmenin uzun saçlarını da pek beğenmiş :) Keyfi yerindeydi.
Bu yıl okula başlayan tüm kuzucuklara başarılı ve huzurlu bir okul yılı dilerim :)


15 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ye ye bitmez o şeker :) Tüm yavrularımıza ve ailelerine kolaylıklar diliyorum :)

  YanıtlaSil
 2. amin canım, herkese iyi bir eğitim dönemi olsun ...

  YanıtlaSil
 3. Kolaylıkla geçsin inşallah Derya'cım ne güzel bir gelenekmiş o :))))

  YanıtlaSil
 4. Tüm öğrencilere başarılı, mutlu güzel bir yıl diliyorum. Hem ailelere hem çocuklara kolay gelsin.:)

  YanıtlaSil
 5. Tüm öğrencilerimize başarılar.

  YanıtlaSil
 6. Üçüne de başarılar diliyorum ♥
  Gönüllerince geçsin inşallah bu yıl da :)

  YanıtlaSil
 7. Tüm çocuklarımıza nezdinde zihin açıklığı eşliğinde huzurlu ve mutlu bir yıl diliyorum. Şekerle eğitim yılına başlama da güzel bir fikirmiş.

  Sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 8. Öğrencilere Allah zihin açıklığı versin, başarılar:)

  YanıtlaSil
 9. Sağlıklı, mutlu, başarılı başlangıçlar kuzucuklara :))

  YanıtlaSil
 10. Hayırlı olsun yeni okul yılı, bizimkiler de haftaya başlayacaklar. Her zamanki gibi okul açılınca dinleneceğim yanılsaması içindeyim, oysa okul kapanırken yazın dinleneceğimi sanıyordum :)

  YanıtlaSil
 11. Tüm çocuklarımız için sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl olsun... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 12. Başarılar üçüne de:)))

  YanıtlaSil
 13. üçüne de sağlık ve başarılı bir yıl dilerim,maşallah :)

  YanıtlaSil
 14. Başarılar ve iyi okul yılları dilerim, çocuk eğitim hayatında ilk başlangıç ve arkasından gelecek bir kaç yıl çok önemli bence. Sıkıntılar çıksa da kolay atlatabildikten sonra arkası daha kolay geliyor diye düşünüyorum. :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski