Blog Tavsiyelerim - Daha Mutlu Yaşam

blogger-bloglar-kişisel blogSelam sevgili dostlar. Yaz gelince biraz yavaşladım ama sizler beni unutmazsınız biliyorum :) Bugün bloğuma son bir yıldır tanıdığım, ama çok sevdiğim ve kendimi çok yakın hissettiğim ve de blog dünyasında olmasından mutluluk duyduğum insanlardan biri var. Daha Mutlu Yaşam Bloğunun sahibesi sevgili Yurdagül konuğum oldu. Her zamankinden daha değişik bir yazı oldu bu çünkü çok güzel çalışmalar içinde olduğunu ve bize vermek istediği bir mesajı olduğunu bildiğimden, söyleşi yapalım sen de bize hayallerinden, projelerinden bahset dedim. Sağolsun beni kırmadı :1.Sevgili Yurdagül bloguma hoşgeldin. Sana ilk sorum blog açma fikri sende nasıl oluştu ?
Aslında böyle bir düşüncem yoktu. Kamuda yöneticilik yaparken bu alanda yapmış olduğum Yüksek Lisansla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. İş yerimde bu alana dair bilgilerimi kullanıp,insanlara aktaramıyordum. Bu durum beni rahatsız ediyordu.Uzunca bir süre yıllık  izin ve rapor alarak kendi çabalarımla arkadaşımın cafesinde bir seminer vermiştim ama yeterli değildi.Bu durumu arkadaşım Kadriye’yle konuştum.Onun blogunun olduğunu biliyordum.Psikoloji üzerine yazmak istiyordum.Onunla birlikte psikoloji yazıları yazmam için bir blog açtık.Eve geldim ama gerçekten nasıl devam edeceğimi ve blog işinin bana uygun olup olmadığını bilmiyordum.İki hafta boyunca bir tek yazı bile yazmadım.Daha sonra deneye yanıla hatta zaman zaman acemi olduğumu anlayan kişilerce kandırılarak blog işine başlamış oldum J)
2.Gelecek için bazi hayallerin ve planlarin oldugunu biliyorum. Bize bunlardan söz eder misin biraz?
Bloga yazı yazdıkça umutlandım, geri bildirimler ve teşekkürler hoşuma gitmeye başlamıştı. Bu arada izinlerim bitmiş,işe dönmüştüm. Yine mutsuz olduğum bir ortamdaydım. Kendime 3 yıl önce vermiş olduğum bir sözüm vardı. Mecbur olduğum hiçbir şeyi yapmayacaktım. Bu sözümü hatırlayıp,ücretsiz izin dilekçesi vererek işimden 1 yıllığına ayrıldım. Daha çok seminer vermek,daha çok insanlara ulaşmak istiyordum. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alıp(özellikle kadınla ilgili)insanlara daha çok faydam dokunsun istiyordum. Ücretsiz olan toplam 5 seminer yaptım. Benden yardım isteyen mesaj atanlara elimden geldiğince yardım ediyorum ama bunlar maalesef hayallerim için yeterli değil. Tüm ülkeyi karış karış gezerek,insanlara dokunmak, dertlerini dinlemek ve değerli olduklarını hatırlatmak istiyorum. Öncelikle Ankara’da bir blog yazarları buluşması planlıyorum. Senaryo yazarlığı kursundaki pedofili üzerine yazdığımız senaryoyu kısa film haline getirip,kamu spotu oluşturma hedefimiz var. Güzel şeyler düşünüyorum ama sanırım bunlar adım adım olacak ve dilerim herkes elinden geldiğince destekler ve güzel şeyler ortaya çıkarırız.
3.Sence blog dünyasında olsun, dışında olsun bir proje gerçekleştirmeye çalışan insanlara yeterince destek var mı?
Bu çok dertli olduğum bir konu. Geçen blog yazarları buluşmasıyla ilgili bir yazı yazdığımda bile bazı kimseler bana mesaj atarak bundan nasıl bir çıkarım olacağını sordu.Şok oldum.Sanıyorum her şeyi karşılıklı yapmaya öyle alışmışız ki iyi niyetli birinin bir şey yapacağına inanmıyoruz.Projeleri gerçekleştirmek için en azından yol,yer masrafını karşılayacak sponsora ihtiyaç var ama maalesef yok.Benim verdiğim semineri geçen gün bir katılımcı yıllar önce 500 TL gibi bir rakama aldığını söylemişti.Ben  zaten ücretsiz veriyorum seminerleri bir de  ücretsiz izinde olduğum için cebimden de sürekli para harcayarak nasıl devam edeyim ki bu yola L
4.Ben istediklerini gerçekleştirmene kendi adıma destek vermek isterim.  En azından seminerlerini duyurmaya bir katkım olabilir. Belki henüz planlarından haberdar olmayan blogger arkadaşlara söylemek istediğin şeyler vardır..
Kimseden özel bir şey istemiyorum aslında. Sadece beni anlamalarını,yapabilecek bir katkıları varsa yapmalarını istiyorum. Çıkarım olduğuna dair düşünceler dönmesin kafalarında. Ben şuna inanıyorum; Bir kişi değişir, dünya değişir.

Bana bu fırsatı verdiğin için sana da gönülden teşekkür ediyorum. Senin blog dünyasında varlığın beni gerçekten rahatlatıyor. Bazen Ankara’da olsaydı keşke diye düşünmüyor da değilim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

86 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İki harika insan be süper bir sohbet.
  Hayalleriniz gerçek olması dileklerimle
  Sevgiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz.Siz de çok güzel şeyler yapıyorsunuz.Sizin de yolunuz açık olsun inşallah :)) Sevgilerimle :))

   Sil
  2. Sen de harikasin canim benim. Birbirimize destek olacagiz iste bu güzel projelerde 😊

   Sil
 2. Yazınızı çok beğendim,röpörtaj çok güzel olmuş ,sosyal sorumluluk projelerine bende zaman zaman elimden geldiğince yardım etmeye ve blog sayfamdada yer vermeye çalışıyorum .selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizi takip etmediğimi gördüm.Hemen sayfanıza uğradım :))Desteğiniz için teşekkürler.Umarım birlik beraberlik içinde güzel şeylere imzalarımızı atarız.Sevgilerimle :))

   Sil
  2. Tesekkür ederim. Sevgiler 😊

   Sil
 3. Yurdagül 'ün içtenlike bir şeyler yaptığına eminim. Yaptığı bu güzelliklerin karşılığını da alması hiç de yanlış bir düşünce değil bence, insanlarda nasıl bir bakış açısı var anlamadım ben.

  İkinizi de öpüyorum kocaman. Sohbeti okurken ah bir araya gelsek de karşılıklı sohbet etsek diye düşündüm. Ne güzel olurdu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Handan'ımmmm...Ben de hep biraraya gelmeyi öyle çok isterim ki.Senden de öğrenecek çok şeyimiz var.Ayaklı kütüphane gibi görüyorum seni :))

   Sil
  2. Handancim keske tanissak ne güzel olur Ayseyi de aliriz güler dururuz 😊

   Sil
 4. Çok güzel bir söyleşiydi. İkinizi de çok değerli bulduğumu ve sevdiğimi söylemek istiyorum. Yurdagül kızımın şu ana kadar paylaştıklarının bizler için ne kadar faydalı olduğunu sanırım fark etmeyen yoktur. Ve son cümlesine yürekten katılıyorum. "Bir kişi değişir, dünya değişir." Her ikiniz de iyi ki varsınız. Kutlarım sizi. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de senin videoyu ilgiyle izledim.Çok güzel konuşmuşsun.İnşallah blog yazarları olarak bir birlik oluşturup güzel şeyler yaparız :)) Sevgiyle öpüyorum seni :))

   Sil
  2. Biz de sizi cok seviyor ve deger veriyoruz. Bir sey degismez diye düsünmemek lazim. Çaba göstermek gerekir önce.

   Sil
 5. sosyal sorumluluk projelerini çok seviyorum ve elimden geldiğince de destek veriyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önceliğim kadınlarla ilgili projeler :)) Hadi bakalım hayırlısı :)) Teşekkürler :))

   Sil
  2. Tesekkür ederiz 😊

   Sil
 6. Yurdagül Hanım'a yürekten başarılar diliyorum, çok güzel hedefler, İstanbul'da bir etkinlik planı olursa elimden geleni yapmak isterim. Blogların soyut halinden somut bir kimliğe dönmesi ancak bu tür çabalarla olur sanırım. Bu güzel söyleşi için teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul,planlarım arasında var.Nüfus kalabalık ve talep de çok :)) İnşallah,hep birlikte birilik beraberlik içinde ilerleriz :)) Sevgilerimle :))

   Sil
  2. Çok tesekkürler güzel yorumunuz için 😊

   Sil
 7. Hedeflerin oluşması, insanın bir şeyler üretme isteği ve gerçekleşmesi için gösterilen gayret... hepsi mevcut. tebrikler.

  YanıtlaSil
 8. Keyifli bir röpörtaj olmuş yüreğinize sağlık bende desteğe hazırım elimfen geldiğince :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Tabi sizlerin desteğine de ihtiyacımız var :)

   Sil
 9. Çok güzel bir söyleşi olmuş, keyifle okudum. İkinize de sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Güzel bir söyleşi okudum... Samimi cevaplar olmuş. Özellikle 3. soru üzerinde konuşmakla bitmez... Maalesef her yerde her şeyde bir menfaat arar oldu insanlar... Özellikle bloglarda her şey karşılıklı sanki, bunu eleştirdiğinizde bile "küfrü" yiyorsunuz... Her şeye rağmen "hayatı kaydet"meye devam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında birbirimize blog yazarları olarak destek olsak,hepimizin farklılıklarını zenginlik olarak görsek her şey daha kolay olurdu sanki.Birlikten kuvvet doğar.Sen de çok güzel videolar çekip,yazılar paylaşıyorsun.Seni gerçekten anlayanlar,gelir zaten.İyi niyetle devam edelim biz :))

   Sil
  2. 3.soru aslinda kanayan bir yara ve biliyorum ki bu tarz davranan insanlar üstüne alinmayacak ama yine de arada bir gündeme getirmeden edemiyorum 😊

   Sil
 11. Güzel bir söyleşi okudum... Samimi cevaplar olmuş. Özellikle 3. soru üzerinde konuşmakla bitmez... Maalesef her yerde her şeyde bir menfaat arar oldu insanlar... Özellikle bloglarda her şey karşılıklı sanki, bunu eleştirdiğinizde bile "küfrü" yiyorsunuz... Her şeye rağmen "hayatı kaydet"meye devam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki kez yayınlanmış yorum :)) İlk yorumda yanıt vermiştim :)) Tekrar teşekkürler :))

   Sil
 12. Keyifle okudum ben de. Daha güzel bir dünya için çabalamak, uğraşmak, üretmek ne güzel şeydir. Tebrikler. .

  YanıtlaSil
 13. Güzel bir röportaj olmuş yolun açık olsun Yurdagülcüğüm. İyi niyetin ve çabalarına çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim Kadriyeciğim :))

   Sil
  2. Tesekkürler canim 😊

   Sil
 14. Güzel bir röportaj olmuş yolun açık olsun Yurdagülcüğüm. İyi niyetin ve çabalarına çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumlar neden iki kez yayınlandı ki :)) Tekrar teşekkür edeyim ben de o zaman :))

   Sil
 15. İyi ki blog yazma kararı almışsın Yurdagül'cüm, blogcuların buluşmasıyla ilgili dert etme, ya herkes bir şey yapar, birimiz kek, birimiz poğaça olmaz mı? Mesela benim elmalı, cevizli, tarçınlı kekime bayılıyorlar. Ben onu yaparım mesela. Börek de yapabilirim. Poğaçam bazen kuru oluyor ona korkuyorum.
  Röportaj için sana da, Derya'ya da teşekkürler:)
  İkinize de sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ablacığım,ne sevimlisin sen yaaaaa.Ramazan bir geçsin hemen yapacağım inşallah.Sizleri de görmek çok mutlu edecek beni :)

   Sil
  2. Ne tatlisiniz. Aramizda böyle düsünenlerin de oldugunu bilmek insani rahatlatiyor 😊

   Sil
 16. Çok tatlı bir röportaj olmuş. "Bundan ne çıkarın olacak" cümlesi kötü olmuş. O kadar şartlanmışız ki karşılıklı işler yapmaya :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oluyor işte olumsuzluklar :)) Gülüp geçmek en iyisi :))Teşekkürler :))

   Sil
 17. Kendisi çok değerli bir yazar :D Umarım başarılı olur hayallerinde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elifciğim değerli yazar deyince etrafa baktım kim diye :)) Çok teşekkür ederim,kalemim çok kuvvetli değil ama bildiğimi yazıyorum işte.Öpüyorum seni :))

   Sil
  2. Bence de güçlü bir kalemi var. Tesekkürler 😊

   Sil
 18. İnsanlar maalesef avuç dolusu para dökmeden rahatlamıyorlar. O zaman sanki bir değer edinmiş oluyorlar. :( Yaptığın yayınladığın herşeyi zevkle izliyorum.. İkinize de gönül dolusu sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlla para verecekler yani :))Yoksa değersizleştiriyorlar her şeyi :)) Sağ olasın :)) Sevgilerimle :))

   Sil
  2. Bizden de size sevgiler. Ben bu blogum sayesinde çok güzel insanlarla tanistim benim icin paradan puldan cok daha degerli bir deneyim oldu.

   Sil
 19. Diliyorum ki amaçlarına ulaşırsın. Aklıma nedense şu mesel geldi. Ormanda yangın varmış, karıncanın biri de bir yaprak üstünde bir damla su götürüyormuş. Ormanda ki hayvanlardan biri merak etmiş;"karınca ne yapıyorsun? Yangın var,git canını kurtar." Karınca da:"Su taşıyorum. Yangın büyümesin." Karşıda ki kahkahayla gülmüş. Ardından:"Be senin bir damlacık suyunla mı olacak?" Karınca:"Ben gayret gösteriyorum. Sonucunu bilemem."
  Kimileri nedense karıncanın gibiler. Stefano D'Anna var. Tanriların Okulu yazarı, onun seminerine gitmiştim. Şöyle demişti:İnsanlar kendi yapamadıkları hedefler yüzünden başkalarının hedefe ulaşmasını pek istemez. Durum şöyle sıralanır:
  İnsanlar önce dalga geçer
  Ciddi olma ihtimalinde size engel olur.
  Ara bir maddesi daha vardı,unuttum.
  Siz her şeye rağmen devam ederseniz, onlar için süper kahraman gibi varlık haline gelirsiniz.
  Çok konuştum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O karınca hikayesini iyi bilirim.Hatırlattığın iyi oldu.Karınca olarak devam edelim bakalım.Mevlam neylerse güzel eyler :)) Uzun olsun sıkıntı değil.Çok teşekkür ederim desteğiniz için :))

   Sil
  2. Çok güzel bir hikaye. Dünyayi degistirenler kimsenin ummadigi insanlar degil mi hep?

   Sil
 20. çok gzel bir şöyleşi olmuş , umarım her ikiniz için de blog alemi çok verimli olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Eylemciğim :)) Biz de sevgiyle kucaklıyoruz seni :))

   Sil
  2. Hepimiz için canim. Kazandigimiz güzel insanlar yeter. Sevgiler.

   Sil
 21. Güzel bir söyleşi olmuş iki güzel insanı bir arada görmek harika.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkürler :))

   Sil
  2. Kader hanim kucak dolusu sevgiler 😊

   Sil
 22. Deryacım sayende Yurdagül'ü yakından tanımış olduk . Başarılarınız daim olsun. Çok içten bir röportaj olmuş. Sevgiler ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz.Derya sordu,ben söyledim.Soruları da güzeldi :))

   Sil
  2. Araci olabildiysem ne mutlu bana 😊

   Sil
 23. Daha Mutlu Yaşam'ın yazısından röportaj yazınıza geldim.Yollar uzak olsa da gönüllerin bir olması ne güzel.Umarım planları,hedefleri kısa sürede gerçekleşir...

  YanıtlaSil
 24. Umarim hersey gonlunce olur yurdagül..teşekkürler derya..

  YanıtlaSil
 25. Her ikinizi de kutluyor ve çok seviyorum bloglara bir süredir bakamasam da sosyal medyadan Takipteyim kızlar:)
  Söyleşiniz çok güzel olmuş Yurdagül'e blog fikrine veren Kadriye hanımefendiye de çok teşekkürler sayesin de donanımlı bizlere yol gösteren aydınlatan bir blogcan kazandırdı.
  Bildirilmesi duyurulması ne olursa gözümden kaçsa bile bana not bırakın mutlaka ,blogum dahil kullandığım tüm kanallar hizmetiniz de canlarım seve seve yaparım toplum da bir kişiye bile ulaşılmasına katkıda bulunmak hepimizin görevi son yıllar da yaşadıklarımızla zaruri bile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de sizi seviyoruz.Destekleriniz bizi mutlu ediyor.Çok teşekkür ederiz :))

   Sil
  2. Biz de çok seviyoruuuz 😍😍😍

   Sil
 26. Belə güclü və insanlıq üçün bir şeylər etməyə çalışan xanımlara bayılıram. İnşallah bütün xəyallarınız gerçək olsun. Əlimiz çatmasa da bütün qəlbimizlə yanınızdayıq. Sevgilər.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum :)) Kalpten yanımda olmanız zaten yeterli :)) Teşekkürler :))

   Sil
  2. Tesekkürler canim.

   Sil
 27. Selam güzellikler 😍❤
  Çok keyifli bir söyleşiydi.
  Yurdagül cüm çok takdir edilecek bir amacın var. Yolun açık olsun. Sevgiler ikinize de😙

  YanıtlaSil
 28. Çok güzel bir söyleşi. İkinizi de severek takip ediyorum bu sıralar yoğunluk devam etse de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgüncüm insallah benim de yarin son. Biraz soluklaniriz artik 😊

   Sil
 29. Blog yazılarınızı her zaman keyifle okuyorum.Daha Mutlu Yaşam, Yolunuz açık olsun, İstedikleriniz gerçekleşemeyecek şeyler değil.Ne derlerse desinler, tebrik ediyorum bu güzel uğraşlarınız için.

  YanıtlaSil
 30. Ben ikinizi "dobra" çatısı altında birleştiriyorum ve anlaşmanıza hiç şaşırmıyorum :)
  İkiniz de çizginizden ayrılmayan insanlarsınız. Aynen böyle devam!
  Yurdagülcüm inşallah buluşmaları da sıkıntısız bir şekilde başlatabilirsin can-ı gönülden diliyorum.
  Sevgiler ikinize de! <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daginikçim bugünw kadar degismediysek degismeyiz artik. Sadece eledigin insanlar oluyor normal olarak o zaman da karalamaya calisiyorlar. O da sorun degil. Hayatta olan seyler 😍😍😍

   Sil
 31. Benim yeni tanıştığım bir blog. Çok güzel konulara değiniliyor.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski