Yeni Bir Blog

Selam arkadaşlar. Bu hafta Haftanın Bloğu bölümünü kendim için kullanmak istedim. Nasıl yani diyeceksiniz. Şöyle ki mini bir duyurum olacak sizlere. Bilenler bilir daha önce Almanca bir bahçe bloğu açmıştım ama facebookta yıllardır bahçe sayfam olmasına rağmen o alanda blog yazmak bana keyif vermedi. Yazdığım Türkçe blogları zaten çok seviyorum ve konularına göre ayırmış olmaktan mutluyum. Ancak birçok kadın gibi benim de çok sevdiğim bir konu var : Alışveriş. Alışveriş sitelerine bakmayı, değişik konulardaki ürünleri seçmeyi çok seviyorum. Dedim ki yabancı bir blog açacaksan bu konuda olsun. Hazırlarken bir yandan eğlenirim de. Açıkçası Almanca yazmak beni korkutuyor. Ana dilim olmadığı için hatalar yapabiliyorum ve Alman blog yazarları bu konuda çok acımasız. İnsanı yerin dibine batırmaktan çekinmiyorlar. Ama yazdıkça hem yazım dilimi geliştirir hem tecrübe kazanırım diye düşünüyorum. Diyeceksiniz ki Derya işin mi yok bu yoğunlukta. Ama ben evde çok zaman geçiren bir insanım. Yemek bilmem örgü nakış bilmem bu da benim elişim işte. Blog yazmak beni gerçek dünyadan uzaklaştırıp rahatlatıyor.
Size yeni bloğumu tanıtmadan önce hem bu bloğumda hem Deryaninsporgunlugu.com da hazırladığım spor bölümünde tavsiyelerini ve desteğini benden esirgemeyen, kaydolabileceğim siteleri tavsiye eden sevgili arkadaşım Nilgün Özen Aydın' dan bahsetmesem olmaz. Bana göre Türkiye' de en güzel moda bloglarından birini hazırlayan güzel ve kaprissiz arkadaşıma sonsuz teşekkürler.
Başta bahsettiğim gibi tamamen yurtdışına yönelik bloğumda Türkçe yazı olmayacak. Faklı bir kimlikle açtım diğer bloglarımla bağlantılanmasın diye. Ancak beni bu çıktığım yeni yolculukta desteklemek isteyen arkadaşlarımın yababileceği bir iki şey var. Bloğumu takip etmek ve mümkün olan durumlarda Almanca veya İngilizce yorum yazmak. Tabii ki beni takip eden arkadaşları ben de bu bloğumun hesabı ile takibe alacağım. Henüz bloğum çok yeni ve herşeyini kendim yaptığım için çok amatörce hazırlanmış bir blog. Bloğumun adı mein bunte welt  - benim renkli dünyam. Burada giyimden, ev dekorasyonuna, kitaba kadar her türlü önerilerim olacak.Umarım zamanla kendimi geliştirip başarı sağlayabilirim. İlgilenen ve destek olmak isteyen herkesi beklerim.


meinbuntewelt.blogspot.com24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.Benim takip edebildiğim 3'lediniz galiba blog sayfalarını bu sayede.Valla tebrik ederim.Ben 1 tanesine zor yetişirken 👏👏👏👏👏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda bu benim için bir anlamda keyif blogu olacak. Umarim istedigim gibi olur. Seviyorum blog yazmayi 😊

   Sil
 2. Valla destek olayım diyeceğim ama Almancadan hiç anlamıyorum.Benden istediğin bir şey varsa söyle Derya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece takibe alsan bile yeter canim. Çok tesekkür ederim ilgine 😊

   Sil
 3. Bravo sana Derya'cım, tebrik ediyorum. Konusu da çok güzel, sen yazacaksın biz imreneceğiz burda :))))

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. Yazinin en altinda link canim resmin altinda.

   Sil
 5. Vayyyy harikasın canımmmmm 😍😘❤

  YanıtlaSil
 6. Hayırlı olsun şimdiden. Ben pek takip edemeyeceğim sanırım. Biraz ingilizce var ama Almanca cık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada ingilizce yazilar da ekleyebilirim. Deniyorum su an. Gelen yabsnci ziyaretçiler hep ingilizce yazdi.

   Sil
 7. Hayırlı uğurlu olsun Deryacığım. Umarım diğer bloglarında olduğu gibi bu bloğunda da çok iyi şeyler yaparsın ve çok iyi yerlere gelirsin. Sevgiler :)

  Bloğunu takibe aldım ama yorum kısmı sıkıntılı olur sanırım. Translate üzerinden çevirip yorum yapmaya çalışacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarim mahcup olmam canim. Tesekkür ederim. Takip etmen bile yeter sevgiler 😊

   Sil
 8. Canım arkadaşım çok sağol. Çok naziksin. Yeni yıl yeni bloguna uğurlu gelir inşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgüncüm gerçekleri yazdim. Tekrar tesekkür ederim 😊

   Sil
 9. Hemen takibe alıyorum Derya'cım :) Hayırlı olsun, dil geliştirmek için de bence harika olur :D

  YanıtlaSil
 10. Yeni blogunuz hayırlı olsun. Birden fazla blogu idare etmeniz takdire şayan doğrusu. Bu arada hüzünsarısı blog keşif etkinliğinden geliyorum. Yani yolun başındayım;) bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim. Ben de sizi takibe aldim. Çok sevince oluyor sanirim. Ilgi alanlarimi bir blogda yazmak yerine böldüm aslinda.

   Sil
 11. Hayırlı olsun Deryacım gittim gezdim bloğunu çok güzel olmuş takibe aldım ayrıca g+ dan da takibe aldım ama yorum konusu sıkıntı biraz. Çünkü ne o kadar İngilizce var ne de Almanca bu konu için üzgünüm. Türkçe olur dersen türkçe yorum yaparım canım. Sevgilerimle ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zehracim takip etmen bile yeter tesekkürler canim.

   Sil
 12. İnsanın sevdiği işi yapması gibisi yok. Zorlama olunca yapamıyor insan... Yeni Blogda Google çeviri şeysini tanımlarsanız Türkçeye çevirir okuruz kolayca. Ya da birazdan uğrayacağım, otomatik çeviride bir sorun varsa yazarım buraya...
  Hayırlı uğurlu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkür ederim. Google cevirisi var 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski