Mim - Gözümü Korkutan KitaplarSevgili Dağınık Anne beni uzunca bir süre önce mimlemişti ancak hem mim borçlarımı sırayla yanıtlıyorum hem de bazı mimlerin ahret soruları olduğu içinay ne yazarım diye düşünüyorum. Soruları baştan yazayım hepsin topluca bir yazıda yanıtlayacağım çünkü bazı soruların bende yanıtı yok ne yazık ki.mim
Kitaplığımdan mini bir kesit. Evde genelde kişisel gelişim kitaplarımız var eşim de ben de severek okuduğumuz için. Diğerlerini kütüphaneden alıyorum.


1) Okuyamadığın bir kitap?
2) Zaman olmadığı için okuyamadığın bir kitap? 
3) Bir serinin devamı olduğu için okuyamadığın bir kitap?
4) Yeni çıkan ve okumadığın bir kitap?
5) Okuduğun bir kitabı beğenmediğin için o yazardan okuyamadığın bir kitap?
6) Havanda olmadığın için okuyamadığın bir kitap?
7) Çok büyük olduğu için okuyamadığın bir kitap?
8) Kapağını beğenip aldığın ama kötü yorumlar okuduğun için okumadığın bir kitap?
9) Okumaktan en çok çekindiğin kitap?
10) Uzun zamandır okunmayı bekleyen kitap?

Maalesef okuyamadığım çok kitap var bu da en başta zamansızlıktan. Kitap okumayı çok sevdiğim ve okurken dünyayı unuttuğum halde bazen haftada bir, bazen de iki haftada bir kitabı ancak bitirebiliyorum.


mim
Çocukların kitaplığından. Laf aramızda benim de çok sevdiğim kitaplar.
Yeni çıkan kitapları kısmen takip edebiliyorum. Bunun sebeplerinden biri tabii ki maddi. Avusturya' da yeni kitap fiyatları 20 eurodan başlıyor ve daha pahalı da olabiliyor. O yüzden yıllardır kütüphane üyeliğim var ve oradaki kitaplardan faydalanıyorum. Oldukça zengin bir kitap seçenekleri olduğu için de bir eksiklik hissetmiyorum. Bizde çok şükür tüm aile üyeleri okuduğu için kitap ihtiyacımız çok. Ancak arkadaşların bloglarında gördüğüm ve okumayı düşündüğüm bazı kitapların listesini yaptım ve amazonda daha uygun fiyatlarda satıldığını gördüm. Bunları sipariş edeceğim. Geleceğe yönelik de kendime bir kindle edinmeyi düşünüyorum çünkü o zaman çok ucuza geliyor kitap alma işi. Bugüne kadar almama nedenim de nostaljik şekilde kitap okumayı sevmemdir.
Eskiden aldığım tüm kitapları okuyup bitirmek için kendime eziyet ederdim. Artık zamanın çok değerli olduğuna karar verip bunu yapmıyorum. Bazen yeni çıkmış ve çok reklamı yapılmış kitaplar da büyük bir hayal kırıklığı yaratabiliyor, o yüzden illa yeni çıkmış olmasına değil, benim sevdiğim tarzlara uymasına dikkat ediyorum alırken. Sevdiğim birçok yazar var bilinçli olarak onların kitaplarını da seçiyorum.
Kapağını beğenip içeriğini sevmediğim kitaplar da oldu maalesef. Onları da hemen kütüphaneye iade ediyorum.


Benden cevaplar böyle arkadaşlar. Mimlere kimseyi özellikle eklemiyorum çünkü ben yanıtlayana kadar herkes yapmış oluyor. Ancak hala yapmayan kaldıysa tabii ki katılabilir. Dağınıkçığıma da beni hatırladığı için tekrar teşekkür ederim.

22 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu mimde çok soru var.Topluca yazmışsınız siz de :) Kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Günaydın Derya, mim cevabını okudum. Ayrıntılı olarak. Senin düşüncene şöyle katılıyorum. Kitap okumak için belli bir zaman dilimine ihtiyaç var ve sırf okumuş olmak için okumak bence zaman kaybıdır. Merakım olan dallarda okuyabilecek kadar yer açabiliyorum günümde. Her şeyi okumak başka şeyleri ihmal etmekten geçiyor ki, hiç tercih etmem. Güzel, verimli bir gün dileklerimle, sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Derya abla sizin oralar cidden neden o kadar pahalı? 20 Euro kitap mı olur.. Burada da çok sinirleniyorum bazı yeni yazarların kitapları 32-42 arası olabiliyor ve çok saçma. Bende yeni kitapları listeme ekliyorum ama daha çok okumak istediklerimi okuyorum. :) Bu mimi bende daha yapmadım hatırladığım iyi oldu. Bu arada çocukların kütüphanesindeki kitaplar hangileri? Çok merak ettim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😂😂😂 canim onlarin çok zengin bir kitapligi var. Bu onlar için aldigim çocuk klasiklerinden hucklberry finn robinson crusoe tom sawyer ve jule verne kitaplarindan.

   Sil
 4. Dünyada en kolay ulaşılabilir ve en ucuz şeyin kitap olması gerekli bence... İyi ki, kütüphane şansınız var Derya'cım, bizim kütüphanelerde kitap bulmak zor, halk kütüphanesi bulmak daha zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Blanacim kütüphane çok iyi oluyor.

   Sil
 5. kutuphaneler bence yayginlasmali, bu durum Turkiyedeki buyuk bi sorun maalesef. ama kitaplarda sık kampanyalar kurtariyor bizleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kütüphane kültürü yayginlasmali.

   Sil
 6. Çok güzel bir mim olmuş ^^ Geç olsun güç olmasın boşverin :)

  Bazen ben de aynı sorunları yaşıyorum maalesef..

  E-kitaplara da yönelebilirsiniz, aklınızda olsun ^^

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet e kitap isine yeni bulastim henüz fazla okuyamadim.

   Sil
 7. 20 euro cok pahali tl ye cevrilince. Gerci burada da 22 25 20 tl felan. Keske kutuphane anlayisi burada da yaygin olsaymis

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canim bize göre bile pahali. Kütüphaneye gitmeyi de seviyorum ben 😊

   Sil
 8. kütüphane olayı çok iyiymiş. fiyatlar biraz pahalı çünkü sanki.. bu çok güzel bir mimdi, sizi de okumaktan keyif aldım =)

  YanıtlaSil
 9. Deryacım eline sağlık ;))) Çok teşekkür ederim yaptığın için!
  Aynen ben de çok zor yaptım bu mimi! yapmışken de sevdiklerimin isimlerini yazmak, bu vesileyle bir merhabalaşmak istedim! Cevaplama tarzın harika olmuş, umarım sıkıntı çıkarmamıştır :D
  20 euro mu? Aman Allahım! Okuyabildiğin sürece sorun yok tabi..
  Ayrıca hiç de geç kalmadın (benim mim dönüşüm ayları buluyor :P) ve kitaplığına bayıldım!

  Kaçak bloggerdan kocaman sevgiler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Caniim olabildigince yaptim çok tesekkür ederim beni hatirladigin için. Yaz arada bir özletme bizlere kendini.

   Sil
 10. İki günde bir kitap bitiren biri için kitap fiyatları oldukça pahalı günümüz şartlarında. Benim de kütüphane üyeliğim var fakat kütüphanedeki kitapların aynısı zaten bende var. Pek hoşlanmasam da ikinci el kitap alıyorum. Yeni kitapların bazıları ne yazık ki aldatmacadan ibaret. Beni hayal kırıklığına uğratmayan yazarlar var genelde onları tercih ediyorum.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski